Wtorek, 24.11.2020, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Kiedy ruszy rekrutacja do szkół średnich? Minister edukacji podał harmonogram

19.05.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kiedy ruszy rekrutacja do szkół średnich? Minister edukacji podał harmonogram
Fot. archiwum redakcji/w tym roku listy kandydatów zostaną opublikowane na stronach szkół

15 czerwca ruszy pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, poinformowało dziś (19 maja) Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kolejny odbędzie się w terminie od 31 lipca do 4 sierpnia. Ostateczne listy przyjętych do szkół ogłoszone zostaną 19 sierpnia.

Resort edukacji przedstawił dziś (19 maja) harmonogram rekrutacji uczniów do szkół średnich. Został on dostosowany do zmienionego, w wyniku epidemii koronawirusa, terminu przeprowadzenia egzaminów ósmoklasisty.

Podczas konferencji prasowej minister Dariusz Piontkowski poinformował, że zdawać dokumenty do szkół będzie można od 15 czerwca do 10 lipca i będzie to można robić w wersji elektronicznej. Wtedy trzeba będzie dosłać kopię świadectwa. Szkoły, które wymagają umiejętności praktycznych, będą mogły je sprawdzić między 23 czerwca a 7 lipca.

Druga tura składania dokumentów w trakcie postępowania rekrutacyjnego rozpocznie się 31 lipca i skończy 4 sierpnia. 

Wtedy należy złożyć kopię, także wersję elektroniczną, zaświadczenia o egzaminie. W tych kilku dniach uczeń, mając już świadomość, jakie miał świadectwo, ile punktów otrzymał na egzaminie, może również zmienić swoją decyzję, jeśli chodzi o szkoły, które chciałby wybrać w postępowaniu rekrutacyjnym. Przewidujemy, że 12 sierpnia zostaną podane listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Tradycyjnie zostaną wywieszone na budynku szkoły, ale ze względu na stan epidemii będą mogły być zawieszone na stronie internetowej szkoły

– powiedział minister Piontkowski.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia. Od 13 do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. 19 sierpnia szkoły ogłoszą listę osób przyjętych. 

Od 8 do 13 maja br. przeprowadzono konsultacje zewnętrzne dotyczące projektu terminów postępowania rekrutacyjnego, terminów składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych (o których mowa w art. 25 ust. 3 ustawy Prawo oświatowe), z wyjątkiem szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych na rok szkolny 2020/2021.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do szkół dla dorosłych, branżowej szkoły II stopnia oraz szkoły policealnej będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty, informuje MEN.

W trakcie konferencji szef resortu edukacji przypomniał również harmonogram egzaminów.

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w dniach 16-18 czerwca. Ósmoklasiści, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminu w czerwcu, będą go pisać w drugim terminie w dniach 7-9 lipca. Obie te grupy wyniki egzaminów otrzymają do 31 lipca.

Matury rozpoczną się 8 czerwca. Sesja potrwa do 29 czerwca. Będą przeprowadzone tylko egzaminy pisemne. W tym roku na maturze nie będzie egzaminów ustnych. Wyniki mają być znane do 11 sierpnia. Dla maturzystów, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminów w czerwcu, dodatkową sesję zaplanowano od 8 do 14 lipca. Sesja poprawkowa dla maturzystów zaplanowana na 8 września (wyniki będą 30 września).

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (w Formule 2012 i 2017) potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Wyniki mają być ogłoszone do 31 sierpnia.

Z kolei egzamin zawodowy (w Formule 2019) będzie w dniach 17-28 sierpnia. Tu wyniki będą ogłoszone do 12 października.

Źródło: MEN

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86037492752075