Wtorek, 19.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Jutro edukacyjny czat z wiceprezydentem Januszem Nowakiem

29.03.2020, 14:55:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jutro edukacyjny czat z wiceprezydentem Januszem Nowakiem

Poniżej przekazujemy apel prezydenta Elbląga w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych w elbląskich szkołach w czasie epidemii. Zapraszamy też na poniedziałkowy edukacyjny czat, w trakcie którego można będzie dowiedzieć się więcej na temat edukacji, także w naszym mieście przenoszącej się obecnie z konieczności do świata wirtualnego.


W związku ze szczególną sytuacją związaną z organizacją zajęć dydaktycznych w elbląskich szkołach i placówkach oświatowych w czasie epidemii, zwracam się do dyrektorów szkół i nauczycieli o taką organizację tych zajęć, która będzie uwzględniała bezpieczne i higieniczne warunki pracy ucznia. Przy planowaniu pracy proszę szczególnie pamiętać, że uczeń nie może spędzać kilku godzin przed komputerem.


Rozumiejąc trudną sytuację Rodziców, Uczniów i Nauczycieli proszę przy planowaniu pracy uwzględniać możliwości uczniów, ich warunku domowe i posiadany sprzęt informatyczny tak, by uczniowie byli w stanie samodzielnie zrealizować zlecone zadania lub realizowali je pod rzeczywistym kierunkiem nauczyciela.


Witold Wróblewski prezydent Elbląga


CZAT EDUKACYJNY

Więcej na temat organizacji elbląskiej oświaty w czasie epidemii, w szczególności nauczania zdalnego, będzie można dowiedzieć się więcej podczas czatu edukacyjnego z udziałem wiceprezydenta Janusza Nowaka oraz Małgorzaty Sowickiej dyrektor Departamentu Edukacji UM. Czat online odbędzie się w najbliższy poniedziałek (30 marca) o godz. 11.00 na oficjalnym Facebooku Miasta Elbląg.

 

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Belfer
  Czwartek, 26.03

  "Różnice pomiędzy podstawą programową a programem nauczania tkwią w funkcjach poszczególnych części tychże dokumentów. Podstawa programowa to akt normatywny do implementacji, czyli przełożenia na język praktyki przy pomocy stosownego narzędzia jakim jest program. Podstawowym dokumentem określającym zakres treści nauczania, umiejętności oraz wymagań jest podstawa, programowa. To na jej bazie tworzone są programy nauczania, egzaminy zewnętrzne" !!! Warto wiedzieć jak się pana podwładna wypowiada, bo my nauczyciele wiemy ! I o jakim zdalnym nauczaniu mówicie, w jaki sposób ułatwiliście nam, dzieciom i rodzicom tą pracę. Teraz każdy pracuje wykorzystując różne narzędzia, rodzice denerwują się, bo często dzieci nawet w ramach jednej szkoły, musza korzystać z różnych form zdalnego nauczania.

 2. 2
  --15
  ~ ....?
  Czwartek, 26.03

  Podstawa programowa to obowiazkowy zakres opracowany przez ekspertow men Program czesto wykracza poza podstawe. Widzę nauczycielu ze pojecia nie masz o swojej pracy.

 3. 3
  +3
  ~ Z innej beczki
  Czwartek, 26.03

  Jesteście nieudacznicy a powód prosty. Olsztyn buduje Nowe linie tramwajowe, kupuje nowe tramwaje długie a wy tak rządzicie że kupiliscie cztery krotkie badziewia. Nadal linie tramwajowe w zastoju Zero pomysłu na komunikację.SZKODA CZASU REFERENDUM I WON.

 4. 4
  +20
  ~ Obserwujac
  Czwartek, 26.03

  Ten uśmiech mowi wszystko ???? Cyrk.

 5. 5
  +11
  ~ do ~ ....?
  Czwartek, 26.03

  Należy czytać ze zrozumieniem, a jak ma się z tym problem, to lepiej nie komentować! Program nauczania do danych zajęć edukacyjnych to opis sposobu realizacji celów wychowania lub kształcenia oraz treści nauczania ustalonych odpowiednio w podstawie programowej. Programy nauczania wymagają dostosowania do przepisów prawa dotyczących podstawy programowej kształcenia oraz przepisów prawa dotyczących ramowych planów nauczania.

 6. 6
  --7
  ~ Zetor
  Czwartek, 26.03

  Przepisuj ze zrozumieniem

 7. 7
  +6
  ~ 1958
  Czwartek, 26.03

  I Prezydent ma rację. Dzieci są zawalone pracą. Szkoda mi tylko Rodziców a o pracujących nie wspomnę.😱

 8. 8
  +25
  ~ smutek
  Czwartek, 26.03

  Jest taka kategoria socjologiczna: działania pozorne. Idealnie się tu wpisuje: ważne żeby w telewizji, na czacie ładne wyglądało. Rząd daje kopniaka nauczycielom w tyłek z zaleceniem "radźcie sobie" i przy okazji nastawia rodziców i nauczycieli przeciwko sobie, i to samo robi nasz samorząd.

 9. 9
  --11
  ~ Do smutku
  Czwartek, 26.03

  W którym momencie? Powiedz, bo bez wyjasnienia to pomówienie

 10. 10
  +16
  ~ Basia
  Czwartek, 26.03

  Nauczyciele często muszą przygotować sprawozdania: co zadali uczniom, czy robią to, co im rekomendujemy, czy jakoś to egzekwujemy. Więc wszyscy rzucili się masowo do internetu, zaczęli wysyłać uczniom rozmaite materiały i dokumentować swoją aktywność. My też apelujemy o rozsądek w papirologi! Zgadzamy się z rodzicami, sami też mamy dzieci, i wiemy, że teraz kumuluje się to wszystko w domu, tego nie było widać, jak dzieci robiły zadania w klasie wszystkie razem. Teraz każdy musi przerobić sam, i to jest nowa rzeczywistość dla nas wszystkich. Ale w tym trudnym okresie powinniśmy się nawzajem wspierać. Każdy z nas chce aby dano nam pracować, a nie wypełniać tabelki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2166230678558