Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Tak wygląda kalendarz na rok szkolny 2019/2020. Uczniów czeka 181 dni nauki i... sporo wolnego

21.08.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tak wygląda kalendarz na rok szkolny 2019/2020. Uczniów czeka 181 dni nauki i... sporo wolnego
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

2 września w szkołach rozpoczną się lekcje. W roku szkolnym 2019/2020 uczniów czeka 181 dni nauki. Wolnych, nie licząc wakacji, będą mieli 34 dni. Kiedy przypadają przerwy świąteczne i ferie zimowe? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Publikujemy pełny kalendarz szkolny.

Wakacje nieuchronnie zbliżają się do końca. Być może jednak warto już teraz pomyśleć o wolnym w następnych miesiącach. Jak najlepiej zaplanować urlop? Podpowiedź rodzice znajdą w kalendarzu na rok szkolny 2019/2020.

Rok szkolny 2019/2020 potrwa blisko 37 tygodni, łącznie 255 dni. Odliczając weekendy, święta i inne wolne pozostaje 181 nauki. Zgodnie z rozporządzaniem w sprawie organizacji roku szkolnego zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września. W tym roku będzie to poniedziałek, drugiego.

Pierwsza dłuższa przerwa czeka uczniów już w grudniu w związku z kościelnym świętem Bożego Narodzenia. Potrwa ona od 23 do 31 grudnia. Kolejna tym razem wiosenna, przerwa świąteczna, przypadnie w dniach od 9 do 14 kwietnia. Dwutygodniowe ferie zimowe, w województwie warmińsko-mazurskim, rozpoczną się 20 stycznia i potrwają do 2 lutego. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 26 czerwca, informuje PAP.

Warto również pamiętać, że w roku szkolnym 2019/2020 wielu uczniów wolne będzie miało również w trakcie egzaminów. Terminy egzaminu ósmoklasisty i matur ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Pracusiu
  Środa, 21.08

  To sie nauczyciele nskracuja do tego wolne platne ferie do tego dea miesiace platne wakacje i im źle.

 2. 2
  --2
  ~ Ferdek
  Środa, 21.08

  Jeszcze sobie postrajkuja, bo moze im byc malo tych dni wolnych.

 3. 3
  +2
  ~ Belferek
  Środa, 21.08

  Trzeba było się uczyć, kończyć studia 5 letnie magisterski,3 podyplomowe i zarabiać tyle ile ja,to jest : 2,300 z wszystkimi dodatkami, takie mam kokosy,niesamowite.Elita intelektualną kraju,hehehe.Na taśmie w fabryce tyle mają moi uczniowie ze średnim wykształceniem. Zawsze możecie Państwo zwiększyć swoje kwalifikacje i również zostać nauczycielem.Ich już zaczyna zresztą brakować,sami będziecie Państwo zmuszeni uczyć swoje rozczeniowe,mało ambitne Dzieci. Oby! buziaczek!

 4. 4
  --2
  ~ maturzysta2020
  Środa, 21.08

  A co tam ze strajkiem słychać? Może ktoś wie? Bo na wczasy sobie jeszcze bym wyskoczył we wrześniu.

 5. 5
  +2
  ~ Jarek
  Środa, 21.08

  Belfwrek to moze do lidla zloz papiery tam wiecej zarabiaja jak ci zle jako nauczyciel

 6. 6
  --2
  ~ Jarek
  Środa, 21.08

  Belfwrek to moze do lidla zloz papiery tam wiecej zarabiaja jak ci zle jako nauczyciel

 7. 7
  0
  ~ Pracuś
  Środa, 21.08

  Do Belferka ...co czytam dech zapiera...mało ambitne dzieci...odnośnie wykształcenia 5 lat szkoły po podstawówce ,3 lata licencjat, 2 lata magister ,2 lata specjalizacja wszystko między pracą ciężką,wiele kursów w między czasie i na odcinku 3,000 a reszta praca po godzinach i w innym miejscu ...miesięcznie około 250-260 godz....a nie 13-15 w tygodniu ,,,jak się chce to się zarobi...nie narzekajmy nie mówmy że rodzice be ..i dzieci mało ambitne....każdy wybrała zawód iwie co chce robić... a i tak szkolnictwo u nas jest poniżej normy...większość dzieci ma dodatkowe zajęcia płatne ,to o czym to świadczy ..więc nie mówmy o wykształceniu tylko o tym co robimy dla dzieci i ile godzin pracujemy..pozdrawiam

 8. 8
  0
  ~ ket
  Czwartek, 22.08

  Wszystkich, co krytykują nauczycieli umieścić w klasie na 45 minut. Jeśli dzieci przeżyją, pozostawić na 5 lekcji plus 3 dyżury: boisko, przed szkołą i korytarz na długiej przerwie. Powodzenia ! (nie jestem nauczycielem).

 9. 9
  +1
  ~ zuzu
  Czwartek, 22.08

  Nauczyciel to zawód wybrany przez siebie,więc wiadomo jak praca i jaka płaca - po co narzekać?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.