Poniedziałek, 30.03.2020, Imieniny: Amelia, Leonard, Dobromir
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

I LO trzecią szkołą w Polsce Fundacji św. Mikołaja

06.12.2018, 13:00:29 Rozmiar tekstu: A A A
I LO trzecią szkołą w Polsce Fundacji św. Mikołaja

Tegoroczne Mikołajki są czasem szczególnym dla uczniów, a właściwie stypendystów Fundacji św. Mikołaja z I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. 4 grudnia odbył się finał siódmej edycji konkursu Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja.

Uroczysta gala, na którą zaproszono 12 szkół z całej Polski, odbyła się w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie pod patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy. Przedstawicieli nagrodzonych szkół powitali założyciele Fundacji – Joanna Paciorek i Dariusz Karłowicz, zaś spotkanie prowadzili znani dziennikarze - Marta Januszewska oraz Tomasz Wolny. W trakcie gali poznano najbardziej zaangażowane społecznie szkoły programu Stypendia św. Mikołaja i wręczono nagrody zwycięzcom.

W programie Stypendia św. Mikołaja bierze udział 300 szkół. Tylko w ostatnim roku szkolnym pozyskały one na stypendia dla uzdolnionych uczniów ponad 230 000 zł, czyli więcej o 45 000 zł niż rok wcześniej. I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu z uzbieraną kwotą 3002 zł utrzymało ubiegłoroczne, III miejsce w kategorii - szkoły ponadgimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Do drugiego miejsca zabrakło nam… czterdziestu trzech (43) złotych. W tym roku oprócz pamiątkowego dyplomu, nagród od sponsorów, szkoła otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł.
    
„Jedyną drogą do człowieczeństwa jest wzajemne noszenie swoich ciężarów. Tu, w tym miejscu, znajduje się dziś światowe epicentrum solidarności” – wyjaśnił Dariusz Karłowicz, wskazując na laureatów, którzy swoimi działaniami udowodnili, że pomoc drugiemu człowiekowi nie jest im obca. Dodał również, że dodatkową okazją do świętowania tego dnia, była przypadająca na początku grudnia 20-sta rocznica istnienia Fundacji Świętego Mikołaja.
    
W liście do uczestników, Agata Kornhauser-Duda napisała: „Solidarna Szkoła to miejsce budowania więzi  i wspólnoty uczniów, którym los rówieśników nie jest obojętny, którzy pomagają nie tylko z poczucia obowiązku, ale też z odruchu serca i ludzkiej solidarności.”
    
Konkurs Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja ma na celu uhonorowanie szkół, które zbiorą na swoim subkoncie najwięcej środków na rzecz stypendiów. W ramach konkursu szkoły organizują szereg akcji, polegających na przeprowadzeniu zbiórek w postaci: kwest, licytacji, sprzedaży cegiełek, loterii, kiermaszów, z których środki zasilają fundusz stypendialny szkoły. Do uzbieranej przez szkołę kwoty, Fundacja dopłaca jej równowartość.
    
Stypendystami Fundacji Świętego Mikołaja w tym roku szkolnym w I LO są: Alicja Bem, Wiktoria Dębowska i Maciej Winczewski. Opiekę nad Szkolnym Kołem Wolontariatu oraz Programem Stypendialnym Fundacji Świętego Mikołaja sprawuje pani Monika Oszwa.

 

 

Anna Luiza Górecka,
rzecznik ZSO

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.