Czwartek, 15.04.2021, Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Poidełko w SP 18 zachwyciło dzieci i rodziców. "Jest ono bardzo oblegane"

08.02.2018, 06:00:48 Rozmiar tekstu: A A A
Poidełko w SP 18 zachwyciło dzieci i rodziców. "Jest ono bardzo oblegane"
Fot. Szkoła Podstawowa nr 18
W trzech obiektach w naszym mieście Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zainstaluje w tym roku poidełka. W pilotażowym programie udział wzięła m.in. Szkoła Podstawowa nr 18, w której zarówno dzieci, jak i rodzice są zachwyceni tą inicjatywą.

Pomysł powstał za sprawą dyrektora EPWiK – Andrzeja Kurkiewicza oraz radnego Roberta Turleja. - W tej sprawie wielokrotnie rozmawiałem z dyrektorem Kurkiewiczem. Wspominałem o źródełkach, które pojawiały się w innych miastach. EPWIK w tym roku postanowił przeprowadzić pilotaż i zamontować 3 źródełka – opowiada Robert Turlej.

W innych miastach ten pomysł spotkał się z dużym zainteresowania.
 
W odpowiedzi na moją interpelację dotyczącą picia kranówki, poinformowano mnie o tym, że będzie przeprowadzana akcja promocyjna, a jej początkiem będzie właśnie zamontowanie poidełek w szkołach. Jeśli dzieci już w szkole wyrobią sobie nawyk picia wody to zaprocentuje i w kolejnych latach ich życia. Będąc w szkole podstawowej w Szwecji widziałem jak dzieci na szkolnej stołówce nalewali sobie wodę zamiast słodkich kolorowych napojów
 
– mówił radny.
 

Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski podkreślał atuty wody dostarczanej przez EPWiK. - Elbląg rzeczywiście dysponuje doskonałej jakości wodą. Można ją bez obaw spożywać bezpośrednio z kranu. Najlepiej nieprzegotowaną – podczas gotowania traci część swoich właściwości. Stan jakości wody jest na bieżąco monitorowany, a wyniki badań są publikowane na stronie EPWIK – zapewniał.
 

Jakie są atuty elbląskiej kranówki?
 
To wysoka jakość, ale nie tylko. Nasza woda jest tania – litr kosztuje mniej niż 1 grosz. Do tego świeża – woda w ciągu kilku dni trafia z ujęcia do mieszkańców. Ponadto kranówka nie generuje odpadów, nie ma kontaktu z tworzywami sztucznymi, nie potrzebuje transportu
 
– zaznaczał Witold Wróblewski.
 

W poniedziałek, 5 lutego, w Szkole Podstawowej nr 18 EPWiK zainstalował poidełko. - Jest ono bardzo oblegane – zapewnia Iwona Mikulska, dyrektorka SP 18. - Dzieci zareagowały na nie bardzo pozytywnie. Bardzo chętnie z niego korzystają.
 

Dzieci w SP 18 są zachęcane go tego, aby zamiast soków pić wodę.
 
Bardzo się cieszymy, że poidełko cieszy się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Oby tak dalej. Ideę picia naszej, elbląskiej wody, która jest bardzo dobrej jakości, będziemy szerzyć m.in. na godzinach wychowawczych
 
– dodała Iwona Mikulska.
 

Koszt zakupu i montażu poidełka leżał po stronie EPWiK. - Szkoła nie poniosła żadnych kosztów – zaznaczyła dyrektorka SP 18. - Przewidywany koszt poidełka to 4,5 – 5 tys. zł.
 

Jak pojawienie się poidełka odebrali rodzice?
 
Uważam, że to fajny pomysł. Jedyna rzecz, która mnie zastanawia to czy woda jest faktycznie czysta. Mój syn Sebastian jest zachwycony. Najbardziej podobało mu się to, że pije bezpośrednio z kranu. Z tego co mówił, to całkiem spora kolejka się ustawia do tego źródełka. Fajnie by było, gdyby poidełko było na każdym korytarzu. No i jest to świetne rozwiązanie w momencie, gdy dziecku skończy się picie. Jest spragnione, więc idzie do źródełka. Dla mnie bomba. Dla dzieci coś nowego
 
– mówi p. Magdalena, mama 7-letniego Sebastiana.
 

- Moja córka jest bardzo zadowolona z tego źródełka. Nie zawsze dzieciom wystarcza picia do szkoły, a takie źródełko to wspaniała sprawa. To nie jest jakiś tam chemiczny napój czy słodki sok. Ja też jestem zachwycona - zaznaczyła p. Jania, mama 8-latki.
 


Drugie poidełko również zostało już zamontowane - w Szkole Podstawowej nr 4.
 
Gdzie powinno pojawić się trzecie poidełko?
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ sg
  Czwartek, 08.02

  biali ludzie sto lat za murzynami

 2. 2
  0
  ~ zachwycona
  Czwartek, 08.02

  Mam pytanie, czy woda w poidełku jest inna, niż dotychczas w kranie? Bo jeśli nie, to jaka jest różnica? W czym zachwyt? To jak muszą być na wsi zachwycone zwierzaczki, bo tam są przecież poidełka!

 3. 3
  0
  ~ do zachwycona
  Czwartek, 08.02

  Zobacz, że woda tryska do góry w takim poidełko. Dziecko pijąc wodę nie dotyka kranu ustami, łatwiej jest się po prostu napić. Zamontowane jest też na niższej wysokości :)

 4. 4
  0
  ~ Ciekawe
  Czwartek, 08.02

  Zastanawia mnie czy woda dostarczona do tego poidełka jest dostarczana innymi rurami, niż te które mają 30-40 lat, są zerdzewiałe itp. Mam zamontowany filtr w domu, który po 3 tygodniach filtrowania naszej "wspaniałej" wody jest zapchany. Wszystko będzie super, póki jakieś "stworzonko" czyt. bakteria nie dostanie się do takiego wodociągu i dzieciaki wylądują z zatruciem.

 5. 5
  0
  ~ tkx
  Czwartek, 08.02

  W SP nr 21 proszę o poidełko. Duża szkoła a w sklepiki same kolorowe napoje

 6. 6
  0
  ~ Tup top
  Czwartek, 08.02

  Fuj

 7. 7
  0
  ~ ??
  Czwartek, 08.02

  Czy radny Turlej wymyśli coś sam , czy wiecznie będzie ściągał pomysły z całej Polski ? Jak typu Sjesta , Antyapas , Tężnia i dziesiątki innych ? Istne kopiuj , wklej . A dieta " W zależności od tego, kto jakie funkcje pełni w Radzie, takie otrzymuje wynagrodzenie. I tak przewodniczący Rady Miejskiej otrzymuje 100 proc. tak zwanej podstawy, czyli 2 649, 69 zł, " co miesiąc , na rękę . A co do poidełek , woda musi być przynajmniej źródlana , a jest zwykła " kranówa " . Ale ważne , że piszą ..

 8. 8
  0
  ~ Ciekawe .
  Czwartek, 08.02

  Woda z wodociągów do bezpośredniego użycia , bez przegotowania ? Dla dzieci .

 9. 9
  0
  ~ zdrowia życzę
  Czwartek, 08.02

  Woda z naszego wodociągu bez gotowania to się nadaje do podlewania ogródka. Bez filtrowania- sam kamień. Zaczęłam używać filtrów i wreszcie czajnik czysty a nie zakamieniony po 2 dniach .

 10. 10
  0
  ~ Pijar , ważniejszy .
  Czwartek, 08.02

  EPEWiK dalej ma problem ze zwierzątkiem ośliczką w wodzie pitnej a otwiera z radnym takie " źródełka " . Mądre , bardzo mądre : ) Podwyżka EPEWiK o prawie 10 % znalazła swe uzasadnienie .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2105989456177