Poniedziałek, 18.10.2021, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Elbląski oddział ZNP świętował Dzień Edukacji. Obchody w cieniu „Dobrej Zmiany”

23.10.2016, 07:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski oddział ZNP świętował Dzień Edukacji. Obchody w cieniu „Dobrej Zmiany”
Fot. Ryszard Biel

W piątkowy wieczór (21 października) w Hotelu Elbląg odbyło się organizowane przez elbląski oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, tradycyjne spotkanie z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Udział w nim wzięło ponad 180 osób, członkowie oddziału ZNP w Elblągu oraz zaproszeni goście. Tegoroczne spotkanie zbiegło się z okresem protestów członków ZNP w związku z zapowiadaną przez minister edukacji reformą oświaty. Ta wiąże się m.in. z likwidacją gimnazjów.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej mają specyficzny charakter, bowiem rozpoczęły się protesty w interesie polskich szkół. Dlatego na dzisiejszym spotkaniu należy zaakcentować problemy polskiej oświaty, którą to funduje nam rewolucyjna myśl tzw. „Dobrej Zmiany” według koncepcji pani minister Anny Zalewskiej

- mówił w swoim przemówieniu Gerhard Przybylski, Prezes Oddziału ZNP w Elblągu.

Gerhard Przybylski zaznaczył, że planowana reforma jest niedopracowana, a jej kosztami obciążone zostaną samorządy.

Nie może mieć miejsca podejmowanie reform oświaty bez należytego przygotowania, konsultacji i badań naukowych. Tak szybka i niedopracowana reforma odbijać się będzie kosztem uczniów, rodziców, nauczycieli i samorządowców. Trzeba podkreślić, że to na lokalne samorządy spadną koszty tej reformy. Lokalna władza, dyrekcje szkół różnych placówek oświatowo-wychowawczych dokładają bardzo dużo starań o wysoki poziom kształcenia i wychowania. Można zadać pytanie. Czy to, co do tej pory osiągnęliśmy można tak w totalny sposób zlekceważyć?

- pytał zgromadzonych na sali prezes Gerhard Przybylski.

Pierwsze czytanie projektu ustawy ws. reformy oświaty zapowiedziane jest na 19 listopada. Tego też dnia ZNP planuje zorganizowanie dużej manifestacji w Warszawie. - Zawsze jest czas, by się wycofać i wyjść z twarzą. Każdy może się przecież pomylić i w chwili euforii chwilę poczekać, pomyśleć i znaleźć lepsze rozwiązanie - mówi prezes elbląskiego oddziału ZNP.

Piątkowe spotkanie w Hotelu Elbląg było także okazją do złożenia gratulacji dla nauczycieli, którzy zdobyli awans zawodowy, podziękowań dla tych, którzy odchodzą na emeryturę, ale też wręczenia wyróżnień dla zasłużonych członków Związku Nauczycielstwa Polskiego. W tym roku medal z okazji 50-lecia przynależności do ZNP otrzymały cztery osoby: Olga Adelam, Anna Kołecka, Stanisława Poździech i Leonarda Wiśniewska.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%8.3 %91.7


Galeria / Elbląski oddział ZNP świetował Dzień Edukacji ( zdjęć 60 )
Dodano: 2016-10-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Gość
  Niedziela, 23.10

  Hanny S. nie ma?

 2. 2
  +15
  ~ Nemo-czyli nikt
  Niedziela, 23.10

  "złożenia gratulacji dla nauczycieli" - złożenia gratulacji nauczycielom. Oj starzy nauczyciele na emeryturę a redaktor do szkoły.

 3. 3
  +17
  ~ żenada
  Niedziela, 23.10

  towarzystwo wzajemnej adoracji

 4. 4
  +11
  ~ TW Bolek
  Niedziela, 23.10

  same komunistyczne mordy i ci popaprańcy uczą od wielu lat - i dlatego mamy taki syf

 5. 5
  --8
  ~ pod rozwagę
  Niedziela, 23.10

  Związek jako organizacja powinien pozwać autora wpisu o naruszenie dóbr -ma obowiązek obrony godnosci nauczycieli

 6. 6
  +5
  ~ Kez
  Niedziela, 23.10

  Zlot kamuszków. Myślałem, że już wymarli!

 7. 7
  +11
  ~ qq
  Niedziela, 23.10

  ZNP, kilka lat temu protestuje przeciwko powstaniu gimnazjów. Teraz protestują przeciwko ich zamknięciu. Zasadnicze pytanie, czy w ich statusie czy programie jest dobro uczniów? W sumie jako podatnik jestem za likwidacją gimnazjów. Ośmioletnia podstawówka była OK.

 8. 8
  +3
  ~ Polak.
  Czwartek, 27.10

  ZNP to taka sama komunistyczna POzostałość jak te związki działkowców, czy większość spółdzielni mieszkaniowych. Czas to towarzystwo komuszej wzajemnej adoracji wysłać za Ural.

 9. 9
  +3
  ~ oooe
  Czwartek, 27.10

  wystroiły się jak nauczycielki na dzień nauczyciela

 10. 10
  +1
  ~ Decker
  Piątek, 28.10

  Nauczycielstwo z SLD/ZNP tęskni za Stalinem. Ale się wstydzi przyznać. A jako ciekawostka ..... protestowali też przy wprowadzaniu gimbazy. Teraz protestują przy jej likwidacji. To najlepiej pokazuje, ze nie lubią po prostu zmian jako takich.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.