Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Przedszkolaki uczciły Święto Flagi. Zobacz zdjęcia z całego przemarszu

30.04.2015, 13:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Przedszkolaki uczciły Święto Flagi. Zobacz zdjęcia z całego przemarszu
Fot. Adrian Sajko

Niepubliczne Przedszkole Katolickie im. bł. Franciszki Siedliskiej zorganizowało przemarsz przedszkolaków  pod pomnik Wolności na Placu Konstytucji. Dziś, 30 kwietnia około 200 dzieci z czterech elbląskich przedszkoli przeszło z flagami ulicami Elbląga. Przemarsz był zorganizowany z okazji nadchodzącego Święta Flagi. 

 
Punktualnie o godzinie 10:00 przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. bł. Franciszki Siedliskiej zaczęły przemarsz ulicami Elbląga. Każde dziecko szło z flagą w ręku. Idąc ulicą Bema po drodze dołączały do nich grupy dzieci z przedszkoli miejskich nr 26, 3 i 8. Blisko 200 dzieci w wieku od 2 do 6 lat przeszło ulicą Bema, Grota Roweckiego pod pomnik Wolności na Placu Konstytucji. Na miejscu dzieci odśpiewały hymn, a wychowawczynie opowiadały o święcie flagi. 
 
Zorganizowaliśmy przemarsz przedszkolaków, aby uczcić Święto Flagi. Obok naszego przedszkola są jeszcze trzy przedszkola miejskie nr 3,8 i 26. Zaprosiliśmy ich do wspólnego marszu, aby w ten sposób okazać cześć naszym symbolom narodowym
 
– mówiła Jolanta Parasiak, organizatorka i dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Katolickiego im. bł. Franciszki Siedliskiej
 
 
Niepubliczne Przedszkole Katolickie im. bł. Franciszki Siedliskiej  po raz drugi zorganizowało przemarsz przedszkolaków. Jak zauważała Jolanta Parasiak wyszli z taką inicjatywą w zeszłym roku po raz pierwszy, w tym roku drugi raz i chcą kontynuować imprezę w kolejnych latach. Pozostałe przedszkola chętnie przyłączyły się do akcji. 
 
Starsze dzieci z naszego przedszkola wiedzą już z czym się wiąże Święto Flagi. Maluszkom tłumaczyłam, że idziemy na marsz, w którym będziemy powiewać flagami i w  ten sposób będziemy pamiętać o naszej fladze narodowej
– dodała dyrektorka przedszkola
 
Na słowa uznania zasługuję również praca elbląskich policjantów, którzy uczestniczyli w całości marszu. Przy przejściach dla pieszych wstrzymywali ruch i pomagali przeprowadzić bezpiecznie dzieci na drugą stronę ulicy. 
 
Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z tego wydarzenia. 
 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Przedszkolaki uczciły Święto Flagi ( zdjęć 59 )
Dodano: 2015-04-30 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ gość
  Piątek, 11.03

  Polecam dobrą flagę ponieważ widziałem tą flagę na żywo jak i na youtubie. Flaga nie oplątuje się na wietrze i zawsze super wygląda można zobaczyć ja na www.dobraflaga.com.pl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1716539859772