Wtorek, 3.10.2023, Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Klasyczne auta ponownie zawitały pod Górę Chrobrego. Zobacz zdjęcia ze spotkania

18.09.2016, 19:30:56 Rozmiar tekstu: A A A
Klasyczne auta ponownie zawitały pod Górę Chrobrego. Zobacz zdjęcia ze spotkania
fot. Rafał Kadłubowski

Około 50 starych pojazdów pojawiło się na IV Spotkaniu Elbląskich Klasyków, które odbyło się niedzielne popołudnie (18 września) pod Górą Chrobrego. Rekordu frekwencji nie udało się pobić, ale i tak fani motoryzacji mieli na czym zawiesić oko. Wśród uczestników spotkania nie mogło zabraknąć dumnych właścicieli polskich marek: fiatów 125p i 126p, polonezów oraz syrenek, a także zagranicznych, klasycznych aut.

Odnowione z pasją pojazdy pojawiły się na parkingu przy Górze Chrobrego już po raz czwarty. Organizowane od dwóch lat przez grupę Elbląskie Klasyki imprezy, zawsze cieszą się sporą frekwencją. Tak było i tym razem. Chociaż rekordu frekwencji z poprzedniej edycji nie udało się pobić, to w niedzielę do naszego miasta zawitało wielu pasjonatów starszej motoryzacji z Elbląga i okolic. Syreny, małe i duże fiaty, polonezy, mercedesy „beczki”, ople, trabant, citroen, volkswagen i kilka innych marek, a także stare motocykle romety, wueska i emzetka. Każde liczyły sobie ponad 25 lat i przyciągały wzrok licznie zebranych fanów klasycznych aut.

Tego typu spotkania robimy z myślą o fanach klasycznej motoryzacji. W ten sposób chcemy się spotykać i komunikować ze sobą, ale także wymieniać doświadczeniami. Przy okazji możemy też zaprezentować swoje pojazdy wszystkim zainteresowanym. W Elblągu mamy swoją zgraną grupę kilkunastu pasjonatów motoryzacyjnych. W moim przypadku zamiłowanie do takich aut związane jest z moim zawodem. Od 16 roku życia pracuje bowiem w branży motoryzacyjnej. Obecnie zajmuję się odnawianiem drugiego już fiata 126p. Renowacja takiego klasycznego samochodu w tempie, gdy poświęcamy się mu tylko po godzinach pracy, zajmuje przynajmniej rok czasu. Pieniędzy, jakie to pochłania już nawet nie liczę

– mówi Adam Michałek z grupy Elbląskie Klasyki, która zorganizowała wydarzenie.

Piąte Spotkanie Elbląskich Klasyków, które planowane jest na maj przyszłego roku, przyjąć ma zupełnie inną formułę. Odbędzie się poza granicami Elbląga, a organizatorzy chcą je przygotować z większą pompą i większą ilością atrakcji niż te dotychczasowe.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / IV Spotkanie Elbląskich Klasyków ( zdjęć 32 )
Dodano: 2016-09-18 | fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ EG
  Poniedziałek, 19.09

  a gdzie wczesniejsza informacja o tym

 2. 2
  +2
  ~ jadziek
  Poniedziałek, 19.09

  Miód na uszy

 3. 3
  +1
  ~ romecik
  Poniedziałek, 19.09

  nie wierze, jest i motorynka. Moje marzenie z dzieciństwa

 4. 4
  +3
  ~ Greg
  Poniedziałek, 19.09

  przejeżdżałem obok i tak se pomyślałem cosik się tam kręci. No i było co luknąć bo zacne niektórejsze były pojazdy. Zwłaszcza Sereno, przyciąga sentymentem

 5. 5
  +1
  ~ elblążanka
  Poniedziałek, 19.09

  Z informacją w Elblągu kiepsko.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2990779876709