Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Na Hetmańskiej była "zielona fala", jest postój na każdym skrzyżowaniu. Kierowcy skarżą się na sygnalizację

22.09.2016, 14:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
Na Hetmańskiej była "zielona fala", jest postój na każdym skrzyżowaniu. Kierowcy skarżą się na sygnalizację
Fot. Ryszard Biel

Przejazd ulicą Hetmańską w ostatnim czasie to prawdziwa udręka. Na każdym skrzyżowaniu kierowcy muszą zatrzymać się na czerwonym świetle. Pokonanie tej ulicy samochodem znacznie się wydłużyło. A jeszcze niedawno funkcjonowała tu tzw. zielona fala, dzięki czemu można było, przy ustalonej prędkości, płynnie przejechać całą ulicę. Dlaczego już jej tu nie ma?

Do naszej redakcji trafiły sygnały od zdenerwowanych kierowców, którzy narzekają na funkcjonującą wzdłuż ulicy Hetmańskiej i części ul. 12 Lutego sygnalizację świetlną. 

Od kilku tygodni żeby przejechać tą ulica, trzeba zatrzymać się na każdym jej skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Traci się przez to czas i paliwo, zwłaszcza w godzinach szczytu. Jeszcze w wakacje funkcjonowała tu "zielona fala", której teraz nie ma

- napisał do nas nasz stały Czytelnik.

Postanowiliśmy dowiedzieć się, co jest przyczyną tego, że sygnalizacje na czterech skrzyżowaniach wzdłuż ul. Hetmańskiej (od ul. Armii Krajowej - Grota Roweckiego do Tysiąclecia) nie są ze sobą zsynchronizowane. 

Brak synchronizacji sygnalizacji świetlnej na ul. Hetmańskiej jest wynikiem awarii głównego urządzenia sterującego, które znajduje się przy skrzyżowaniu ul. 12 Lutego z Armii Krajowej. Po jego wymianie, program sygnalizacji nie został przywrócony do poprzedniego stanu przez serwisantów. Obecnie pracujemy nad tym i myślę, że do jutra (23 września) temat zostanie zamknięty, a zielona fala wróci na Hetmańską

- przekazał nam Artur Paź z firmy AMP Consultant, która na zlecenie Miasta pełni funkcję pogotowia drogowego na ulicach Elbląga.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ pli
  Czwartek, 22.09

  dobrze że tylko jest usterka myślałem że to na stałe a to by była tragedia. jeszcze zajął bym się tematem światła do skrętu w prawo z nowowiejskiej w pułk. Dąbka.- czemu tam nie ma zielonej strzałki, nikt nie jedzie, wszyscy mają czerwone spokojnie można by było założyć zieloną strzałkę.

 2. 2
  +7
  ~ żanklod
  Czwartek, 22.09

  durnie nie potrafia wyregulowac swiatel!!! tworza sie niepotrzebne korki!!!

 3. 3
  +17
  ~ red-light
  Czwartek, 22.09

  ...Po jego wymianie, program sygnalizacji nie został przywrócony do poprzedniego stanu przez serwisantów.... no nie - to kto dokonał tej naprawy - piekarze???? Oni nie wiedzą, że trzeba regulacje wykonać????

 4. 4
  +17
  ~ s
  Czwartek, 22.09

  Do jasnej cholery to mieszkańcy maja się zajmować takimi sprawami i pisać po portalach ?czy służby Prezydenta !!!!!!!!!!!!! Takie tematy powinny być naprawiane niezwłocznie

 5. 5
  --3
  ~ ano
  Czwartek, 22.09

  macie to na własną prośbe -przejścia podziemne albo stanie.

 6. 6
  +14
  ~ fachowiec
  Czwartek, 22.09

  Jazda po tym mieście to jakiś żart. Stoi się na niemal każdym skrzyżowaniu, choć to małe miasto. W Trójmieście jeździ się o wiele lepiej, choć teoretycznie powinno być na odwrót.

 7. 7
  +9
  ~ E-g
  Czwartek, 22.09

  A co ze spowalniaczami ruchu zainstalowanymi na drogach. Nikt ich nie kontroluje. Na ul. Matejki znowu sterczą z niego śruby mocujące ( odkreciły się) - grozi uszkodzeniem opon.

 8. 8
  +3
  ~ asd
  Piątek, 23.09

  Sluzby prezydenta nie wychalaja nosa gdy nie musza...

 9. 9
  +2
  ~ korki
  Piątek, 23.09

  Stójcie aż korzenie zapuścicie -jedyna szansa na to by ruch był płynny to budowa przejść podziemnych tam gdzie są korki.Aut przybywa będziecie stali i jechali z taką predkością -10 km lub stali.

 10. 10
  +4
  ~ Nowowiejska
  Piątek, 23.09

  Nowowiejska chyba kombinuje nowe ustawienia. Oby. Automatyka dotychczas nie działa dobrze. Robi korki z bez powodu. Co gorzej wpuszcza za dużo pojazdów w kierunku Zawady i na kolejnym czerwonym stają tak że torują wyjazd Nowowiejskiej na zielonym!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.