Wtorek, 3.10.2023, Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Fani motoryzacji pod Górą Chrobrego. III Zlot Elbląskich Klasyków za nami - zobacz zdjęcia

08.05.2016, 11:40:07 Rozmiar tekstu: A A A
Fani motoryzacji pod Górą Chrobrego. III Zlot Elbląskich Klasyków za nami - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Odnowione z pasją syreny, małe i duże fiaty, polonezy, trabanty, skody, volkswageny, mercedesy, bmw i wiele innych marek, można było podziwiać w sobotę (7 maja) pod Górą Chrobrego. Na dużym parkingu zjawiły się także stare motocykle m.in. wueska, triumph, emzetka czy romet ogar. Wokół wiekowych pojazdów pojawiło się również wielu sympatyków starej motoryzacji, którzy w wielu przypadkach mieli okazję zajrzeć do środka zabytkowych pojazdów.

Przyjazd wiekowych pojazdów miał związek z organizowanym w naszym mieście trzecim spotkaniem Elbląskich Klasyków, czyli zlotem właścicieli klasycznych aut, które rocznikiem nie przekraczają 1990 r. Jego pierwsza edycja miała miejsce rok temu. Wówczas na parkingu pod Górą Chrobrego zjawiło się 65 samochodów. Na drugim spotkaniu we wrześniu było ich już sto. Dziś tę liczbę udało się powtórzyć. W jakim celu są one organizowane?

-  Na tego typu spotkaniach poznajemy się, integrujemy, a także wymieniamy się doświadczeniami. W Elblągu wcześniej tego nie było a jest zapotrzebowanie na tego typu spotkania. Widać to chociażby po dzisiejszej frekwencji, więc będziemy je kontynuować. W tym roku planujemy jeszcze jedną, może dwie edycje naszych spotkań Elbląskich Klasyków. Na pewno zrobimy je na zakończenie sezonu we wrześniu, a czy coś w międzyczasie, to się jeszcze okaże – mówi Adam Michałek z Grupy Elbląskie Klasyki, która zorganizowała wydarzenie.

Na sobotnie spotkanie przybyło wiele starannie odrestaurowanych aut, nie tylko z Elbląga i okolic, ale też spoza regionu m.in. Trójmiasta czy Olsztyna. Czy tego typu pasja jest kosztowna?

- Posiadanie klasycznego auta, to nie jest tania zabawa. Koszty jakiejkolwiek renowacji samochodu są liczone w tysiącach złotych i nie każdego na to stać. Takie auto jeśli jest dobrze odrestaurowane i zrobione, nie straci już na wartości. Można więc powiedzieć, że jest to inwestycja kapitału – zaznacza Adam Michałek z Grupy Elbląskie Klasyki.

Po dwugodzinnej prezentacji pojazdów pod Górą Chrobrego, pod wieczór około 100 uczestniczących w zlocie samochodów i około 20 motocykli, przejechało na elbląską starówkę.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / III Spotkanie Elbląskich Klasyków ( zdjęć 56 )
Dodano: 2016-05-08 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2118399143219