Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

,,Ta inwestycja była wielkim wyzwaniem". Zobacz, jak teraz wygląda teatr

14.12.2023, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
,,Ta inwestycja była wielkim wyzwaniem". Zobacz, jak teraz wygląda teatr
Fot. Agnieszka Klatt

-Ta inwestycja była wielkim wyzwaniem, ale z satysfakcją możemy powiedzieć, że realizujemy wszystkie zadania, które sobie postawiliśmy - podkreślił Paweł Kleszcz.

 

Podczas dzisiejszej (14.12.) konferencji prasowej podsumowano projekt „Rozbudowa, przebudowa i remont Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu od ul. Teatralnej”.

 

 

Projekt polegał na budowie dodatkowej powierzchni oraz remoncie i przebudowie części istniejących, rozbudowie Teatru o przestrzeń funkcjonalną, czyli małą scenę, salę prób czytanych i sytuacyjnych, a także zaplecze techniczne, zwiększeniu powierzchni ekspozycyjnych, zakupie i instalacji wyposażenia pracowni technicznych

 

- opowiadał Paweł Kleszcz.

 

 

Obiekt został też w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

 

 

 

Ta inwestycja była wielkim wyzwaniem, ale z satysfakcją możemy powiedzieć, że realizujemy wszystkie zadania, które sobie postawiliśmy

 

- podkreślił Paweł Kleszcz.

 

 

Co się zmieniło? - Będziemy mogli przejść do przestrzeni, których bardzo nam brakowało - dodał Paweł Kleszcz. - Niebawem będziemy mogli działać na małej scenie, która już nie jest taka mała, bo będzie na 200 miejsc.

 

 

Co ciekawe, mała scena zostanie wyposażona w mobilną widownię. - Mobilność widowni polega na tym, że możemy ją składać jak harmonijkę i rozkładać w zależności od potrzeb - wyjaśniał Paweł Kleszcz. - To jest bardzo wygodne rozwiązanie dla realizacji różnych pomysłów artystycznych. W tej chwili w sali zamontowane jest znakomite nagłośnienie. Będą jeszcze montowane światła i widownia.

 

 

Kiedy teatr zaprosi na małą scenę? - Publiczność na małą scenę planujemy zaprosić na początku marca. Wtedy odbędzie się premiera spektaklu „Miś” w reżyserii Julii March - zapowiedział Paweł Kleszcz.

 

 

W planach jest także premiera spektaklu „Kto się boi Wirginii Woolf ?” w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

 

 

Na przyszły rok, nie sezon, a rok, planujemy trzy premiery na małej i trzy premiery na dużej scenie

-

wymieniał dyrektor.

 

 

Od teraz komfort pracy w teatrze zmieni się nie do poznania.  - Do tej pory musieliśmy na dużej scenie robić wszystkie rzeczy, czyli próby, przedstawienia, zajęcia edukacyjne, wszystkie działania, które dotyczą realizacji celów statutowych teatru. Teraz mam nadzieję będziemy mogli rozwinąć skrzydła i pokazać czym jest i jak wspaniale funkcjonuje teatr - zapewniał dyrektor.

 

 

Koszt inwestycji to prawie 21 mln zł. Na przebudowę i remont przeznaczono 17 mln zł (wkład własny województwa warmińsko - mazurskiego wynosił 12,5 mln zł), a 4 mln zł wydano na zakup, dostawę i montaż systemu akustycznego i mobilnej widowni małej sceny.

 

 

 

Inwestycja została zrealizowana ze środków unijnych, Zarządu Województwa i środków własnych teatru

 

- dodał dyrektor.

 

 

W planach jest również remont części budynku, w której obecnie znajdują się biura, pracownie i garderoby. Trzeci etap zakłada także rozbudowę powierzchni magazynowej. Terminy rozpoczęcia tych etapów są jeszcze nieznane.

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Teatr ( zdjęć 24 )
Dodano: 2023-12-14 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ będzie pięknie?
  Czwartek, 14.12

  Czy to znaczy że osoby z niesprawnościami swobodnie wejdą do teatru i na widownie? Dobrze, że tego nie nadzorował wróblewski bo teatr byłby wyremontowany "zgodnie z projektem" z dostępem tylko dla osiłków.

 2. 2
  --7
  ~ MAREK
  Czwartek, 14.12

  Głowne wejscie, jak do marketu. Porażka

 3. 3
  --3
  ~ Witusiu
  Czwartek, 14.12

  Zobacz chłopie Wróblewski - jest wiele ścianek za plecami występujących, ale nie spotkałem nigdzie - od naszego teatru po prezydenta RP, by ktoś pisał "to ja, Witold Wróblewski". Prawda, to inna klasa ludzi mimo, że czasem "nie nasza". Narcyzm i stepowe pochodzenie powinny leżeć w piwnicy pod kluczem. "Prezydent Elbląga Witold Wróblewski".

 4. 4
  +12
  ~ kki
  Czwartek, 14.12

  Szkoda że nie wspomniano o byłym dyrektorze. Pominięto jego wkład w te zmiany . Przykro nie tylko jemu ale i tym którzy do teatru chodzą

 5. 5
  +10
  ~ Fakty
  Czwartek, 14.12

  O byłych nigdy się nie wspomina! W tych czasach odchodzisz i znikasz i nikt juz o czlowieku nie pamięta! Dlatego lepiej się az tak nie angażować bo to nie popłaca!

 6. 6
  +9
  ~ Tadd
  Czwartek, 14.12

  -Ta inwestycja była wielkim wyzwaniem, ale z satysfakcją możemy powiedzieć, że realizujemy wszystkie zadania, które sobie postawiliśmy - podkreślił Paweł Kleszcz." Dziwnie brzmią słowa dyrektora od niespełna czterech miesięcy o inwestycji trwającej od dwóch lat. Jakiż to miał w tym udział ?

 7. 7
  +7
  ~ Onufry, wyjaśnij!
  Czwartek, 14.12

  No cóż. Widać że także ludzie kultury zapominają o kulturze skoro nie pamiętają o czynach poprzedników. Coś wskazuje na związek genetyczny z elbląską minister kultury która na mównicy nie skleci zdania ale ważna jest . To w końcu poprzednik budował ten teatr czy nowy jest spod wezwania "nie chwaląc się jam to uczynił".

 8. 8
  +2
  ~ Grzyb
  Czwartek, 14.12

  Nad poprzednikiem powinna zapaść ciężka kurtyna milczenia. Dla jego własnego dobra

 9. 9
  +12
  ~ Kleofas
  Czwartek, 14.12

  Zawsze w ocenie czlowieka podstawą jest jego kultura, szacunek do pracowników, empatia , pokora do stanowiska a potem cala reszta

 10. 10
  --2
  ~ MARIUSZ
  Czwartek, 14.12

  Elewacja frontowa jak market budowlany Poprzednia wersja ( paski ) dużo lepsza Mam nadzieję że będzie to można zmienić

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5008690357208