Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Najbliższe tygodnie w Teatrze

17.01.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Najbliższe tygodnie w Teatrze
https://teatr.elblag.pl

Druga połowa stycznia to okazja na spędzenie czasu z “Królową śniegu” w reżyserii i adaptacji Czesława Sieńki. Obecny blok cieszy się pełną frekwencją na każdym spektaklu. Mimo, że na zewnątrz panuje niezbyt zimowa aura, Królowa śniegu sprawia, że w Teatrze nie brakuje mroźnych podmuchów i śnieżnych zamieci.

 

Pod koniec stycznia na scenę powróci Tito Merelli, a to za sprawą hitowej farsy “Dajcie mi tenora” w reżyserii Zbigniewa Rybki, która swoją premierę miała w październiku zeszłego roku. Ten broadwayowski przebój to zwariowana farsa, w której piętrzą się problemy organizacyjne i osobiste, a salwy śmiechu zalewają widownię – nic dziwnego – fenomen tego spektaklu potwierdzony jest przez ponad 200 teatrów w 25 krajach na całym świecie i tłumaczeniem na 16 języków. Broadway’owski hit pełen przebieranek, zwrotów akcji i fatalnych w skutkach pomyłek po prostu trzeba zobaczyć.

 

A my odliczamy już dni do kolejnej premiery – 3 lutego na scenie premierę będzie miało “Kłamstwo” Floriana Zellera w reżyserii Pawła Szkotaka. Ta współczesna, kameralna komedia to  kontynuacja granej już na naszej scenie „Prawdy”. Ci sami bohaterowie (jednak w innej obsadzie)– dwie pary, czwórka przyjaciół, skomplikowane relacje i zdrady – widzów czeka interesująca podróż po wszystkich odcieniach prawdy i kłamstwa. Kiedy Paul i Alice oraz Michel i Laurence usiądą przy stole do wspólnej kolacji, będą musieli wznieść się na wyżyny ekwilibrystycznych uników, aby ich skrywane sekrety nie wyszły na jaw. Każdy z bohaterów skrywa bowiem jakąś tajemnicę, której dla dobra wzajemnych relacji woli nie ujawniać.

 

Źródło: Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ licealistka
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 17.01

  Czy Elbląska Wiosna Teatralna odbędzie się w tym roku ? Tyle ciekawych jest spektakli w polskich teatrach , które nie aprobuje minister czarnek i kurator Nowak . My też chcielibyśmy je zobaczyć

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.140056848526