Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Pracowite wakacje u Sewruka

27.06.2022, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Pracowite wakacje u Sewruka
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu)

Dla zespołu artystycznego Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu okres wakacyjny nie oznacza końca pracy. - Działalność teatru, pomimo tzn. okresu ogórkowego, trwa nieprzerwanie – stwierdził Mirosław Siedler, dyrektor elbląskiego teatru. Gdzie będzie można zobaczyć naszych aktorów?Podczas wakacji nie zabraknie spektakli plenerowych. - Tradycyjnie już będziemy obecni na Dniach Fromborka. Zapraszamy w piątek, 8 lipca. Zagramy spektakl „Mayday 2” w reżyserii Jerzego Bończaka – mówił Mirosław Siedler.

Każdy, kto miał okazję zobaczyć pierwszy spektakl "Mayday" w wykonaniu elbląskich aktorów, nie mógł doczekać się drugiej części. "Mayday" to niezwykła farsa Raya Cooneya, która podbiła serca publiczności na całym świecie. 

Również elbląska publiczność pokochała historię o angielskim taksówkarzu,  prowadzącym podwójne życie. Jonh Smith przez lata ukrywał fakt, że posiada dwa domy i... dwie żony. Jednak w momencie, gdy ulega wypadkowi i trafia do szpitala... porusza lawinę zabawnych zdarzeń. „Mayday 2” jest kontynuacją przygód sympatycznego taksówkarza. Czym teraz zaskoczy? Nie będziemy zdradzać. To samemu trzeba zobaczyć.W postać Johna Smitha znakomicie wcielił się Lesław Ostaszkiewicz. Na scenie pojawiają się też: Mirosław Siedler (Stanley Gardner), Mikołaj Ostrowski (Gavin Smith), Ewelina Bemnarek (Vicki Smith), Beata Przewłocka (Barbara Smith), Teresa Suchodolska (Mary Smith) oraz Jacek Gudejko (Tata Stanleya).

„Mayday 2” będzie można zobaczyć w sierpniu trzykrotnie. 8 lipca we Fromborku, a pod koniec sierpnia odbędą się dwa spektakle zamknięte.

3 lipca, podczas Lata Artystycznego w Pasłęku, będzie można zobaczyć „Karola” Sławomira Mrożka. - W Pasłęckim Ośrodku Kultury 24 lipca pokażemy „Nocnego Portiera i Kobietę Finalną” Anny Burzyńskiej – zapowiada Mirosław Siedler.

W te wakacje, po raz 25-ty odbędzie się Letni Salon Muzyczny Bażantarnia 2022, który organizuje Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. - Od kilku lat jesteśmy współorganizatorem tego wydarzenia. Tak, jak to miało miejsce w latach ubiegłych będą wydarzenia, które zaprezentuje EKT i wydarzenia, które zaprezentuje teatr – opowiada Mirosław Siedler.
 

17 lipca w Bażantarni pojawimy się z „Karolem” Sławomira Mrożka, a 7 sierpnia pokażemy „Nocnego Portiera i Kobietę Finalną” Anny Burzyńskiej

 

– dodał Mirosław Siedler.


Za to w Pasłęku będzie można posłuchać koncertu „Zaraz Świt”.

 

Koncert przygotowuje nasz aktor Krzysztof Żabka we współpracy z Mikołajem Ostrowskim, Eweliną Bemnarek i Natalią Krystowską. 7 sierpnia zapraszamy do Pasłęka, a 14 sierpnia do Elbląga, do Bażantarni

 

– wymieniał Mirosław Siedler.


Na zakończenie Letniego Salonu Muzycznego, 21 sierpnia w Bażantarni elbląski teatr zaprezentuje „Na pełnym morzu” Stanisława Mrożka. - Będzie to spotkanie refleksyjno- retrospektywno-towarzyskie. Co to będzie? Szykujemy miłą niespodziankę – zapewnia Mirosław Siedler. - Chciałbym zaprosić też do Bażantarni 10 lipca, o godz. 17.00 na koncert zespołu Dalbergia Duo – dodał dyrektor elbląskiego teatru.

Repertuar Teatru przygotowany został do końca roku. Szczegóły można znaleźć na stronie teatr.elblag.pl

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.061488866806