Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Tylko dziś można nabyć „bilety za 500 groszy” na „Czarodziejskie krzesiwo”

13.05.2017, 15:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Tylko dziś można nabyć „bilety za 500 groszy” na „Czarodziejskie krzesiwo”
Fot. Ryszard Biel

Kasa otwarta została równo o 10.00, ale chętni zjawili się na miejscu już o 8 rano. Kolejka zainteresowanych tradycyjnie już kończyła się przy drzwiach frontowych. W godzinę zostało sprzedanych 415 miejsc na 508 dostępnych.

- W tym roku sprzedaż jest jakby wolniejsza, aczkolwiek zainteresowanie jest równie duże – przyznaje Żaneta Szymanowska, pracownik teatru. – Od wczoraj odbierałyśmy, w kasie oraz w Biurze Obsługi Widza, mnóstwo telefonów. Ludzie chcieli wiedzieć, do której godziny jest czynna kasa biletowa lub czy jest możliwość rezerwacji. Wiadomo, że akcja łączy się z brakiem możliwości wcześniejszego zarezerwowania miejsc, więc trzeba osobiście zakupić bilety.

W tym roku w ramach akcji „Bilety za 500 groszy” na elbląskiej scenie zostanie wystawiony spektakl pt. „Czarodziejskie krzesiwo”. Sztuka jest skierowana także do tych najmłodszych widzów, więc nawet czekanie w kolejce przebiegło w rodzinnej atmosferze.

 

Myślę, że każdy powód, by wyjść do teatru jest dobry. Nie zależnie czy to spektakl dla dzieci czy poważniejsza sztuka. Jest to okazja, by sięgnąć kultury innej niż film w kinie. Dla dzieci to świetna rozrywka. Akcje takie jak ta dzisiejsza są świetną okazją do nabycia biletów dla całej rodziny

– przyznaje pani Alicja.

Choć bilety są tanie, w poprzednich dwóch edycjach były one niższe. Pierwsza cena wynosiła 250 groszy, a rok temu widzowie zapłacili 400 groszy za bilet na spektakl pt. „Dzieła wszystkie Szekspira”.

-Chodzę do teatru tak często, że pieniądze nie grają żadnej roli. – mówi z uśmiechem pani Wioleta Stępkowska. - Drugi rok z rzędu chętnie biorę udział w tej akcji, a podwyżka cen o złotówkę to żadna podwyżka. Akcja typu „Bilety za grosze” zachęca osoby, które nie chodzą do teatru na co dzień. Jest to okazja, żeby mniejszym kosztem zakochać się w teatru po prostu. Na przedstawienie zabieram dziecko, męża, rodziców, a także koleżankę udało mi się wyciągnąć. Dlatego bardzo się cieszę, że jest dostępnych pięć biletów na osobę.

Zmiany dotyczyły  także dostępności biletów na jedną osobę kupującą. Ze względu na familijny spektakl każdy mógł zakupić nie dwa, a pięć biletów. Była to dogodna zmiana dla tych, którzy planują spędzić niedzielne popołudnie całą rodziną w teatrze. Stojąc w kolejce zainteresowani, mogli wypełnić ankietę dotyczącą teatru skierowanego do naszych milusińskich.

 

Zamysłem badania jest dotarcie do potrzeb publiczności teatru dziecięcego. Pomaga nam też w opisaniu jak opiekunowie i rodzice postrzegają teatr dziecięcy. Chcemy się dowiedzieć co chcieliby zmienić, a co się podoba. Dzieci bardziej wizualnie odbierają to co się dzieje na scenie, dlatego indywidualnie trzeba do nich podejść. Dlatego pytamy rodziców o wrażenia ich podopiecznych związane z teatrem. Akcja „Bilet za 500 groszy” jest dobrą okazją na przeprowadzenie badania, ponieważ pierwszy raz dotyczy ona bajki

–mówi Ines Frodowska z Instytutu Teatralnego.

Przypomnijmy, że Teatr im Aleksandra Sewruka w Elblągu jest jednym z 97 teatrów, biorących udział w akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”. Tak świętowany jest Dzień Teatru Publicznego. Zgłoszone teatry wystawiają łącznie 98 spektakli.

 

Magdalena Jaworska

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Bilet za 500 groszy ( zdjęć 16 )
Dodano: 2017-05-13 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Widz
  Sobota, 13.05

  W innych miastach spektakle są z myślą o dorosłych widzu. W Elblągu natomiast idzie sie po bandzie bo i tak to kupią. Cieniasy od bajeczek.

 2. 2
  +1
  ~ Tacja
  Sobota, 13.05

  Dorośli też chcą by ich brano pod uwagę a bajkę maja w życiu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.