Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Edyta Olszówka i Piotr Polk w "Akompaniatorze". Aktorski duet zachwycił widzów Elbląskiej Wiosny Teatralnej

05.04.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Edyta Olszówka i Piotr Polk w "Akompaniatorze". Aktorski duet zachwycił widzów Elbląskiej Wiosny Teatralnej
Fot. Ryszard Biel

Uzdolniony aktorski duet, Edyta Olszówka i Piotr Polk, zabrał widzów elbląskiego teatru w świat skomplikowanych relacji, obsesyjnej miłości i szaleństwa. "Akompaniator", spektakl Teatru Muzycznego w Toruniu, był kolejną propozycją, którą obejrzeliśmy w ramach Elbląskiej Wiosny Teatralnej. Niezwykle udaną, sądząc po reakcji publiczności.

W Teatrze im. Aleksandra Sewruka trwa Elbląska Wiosna Teatralna. W czwartek, 4 kwietnia, na deskach elbląskiego teatru gościnie wystąpili Edyta Olszówka i Piotr Polk, ze spektaklem "Akompaniator".

Ona (Edyta Olszówka) diva operowa skupiona na swojej karierze, pewna siebie i niezależna kobieta, która zna swoją wartość. I on (Piotr Polk) zakompleksiony akompaniator, od 30 lat chowający się za fortepianem, bez sukcesów, przyjaciół, kobiety. "Akompaniator" Anny Burzyńskiej, w reżyserii Adama Sajnuka, to historia o obsesyjnej miłości, która przeradza się w thriller psychologiczny na długo zapadający w pamięć.

Rewelacyjna sztuka, ciężka, skłaniająca do refleksji, a momentami zabawna i poruszająca. Historia tych dwoje daje do zrozumienia, że warto mieć zawsze na względzie uczucia innych osób, w tym również współpracowników, z którymi, na co dzień przebywamy

- mówiła Halina Staszyńska, elblążanka, którą zapytaliśmy o wyrażenia ze spektaklu.

"Akompaniator", podobnie jak pozostałe propozycje Wiosny, przyciągną do elbląskiego teatru wielu widzów. Część z nich przyjechał spoza Elbląga.

Często jeździmy do różnych teatrów, w Gdyni, Olsztynie, Warszawie. Lubimy tak spędzać czas. Dziś jesteśmy w Elblągu. Przyjechaliśmy dziś ze względu na obsadę. Oboje aktorów widzieliśmy już na scenie i jesteśmy nimi zachwyceni, bardzo nam się podobają. Ponadto temat, jaki jest poruszany w tej sztuce, też jest bardzo interesujący

- zgodnie przyznali Elżbieta i Robert Wątły, którzy na spektakl do Elbląga przyjechali z córką Edytą.

- Edyta Olszówka i Piotr Polk to nazwiska, które przyciągają. Na dzisiejszy spektakl zdecydowałam się jednak przyjść, głównie ze względu na interesującą fabułę. Uważam w ogóle, że Elbląska Wiosna Teatralna to bardzo dobra inicjatywa. Daje elbląskiej publiczności możliwość zapoznania się z szerszym repertuarem z wielu scen Polski. Czasem ciężko nam znaleźć czas na to, by pojechać na spektakl do Warszawy, Torunia, Gorzowa Wielkopolskiego, a dzięki tej inicjatywie możemy obejrzeć sztuki na miejscu u siebie - mówiła Agnieszka Stępień, elblążanka.

Dziś (5 kwietnia) w elbląskim teatrze o godz. 19, odbędzie się spektakl "Nasze Żony". Serdecznie Zapraszamy!
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Wiosna Teatralna Akompaniator ( zdjęć 72 )
Dodano: 2019-04-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Rebbeca A. Bärbel Von Schmidt
  Piątek, 05.04

  Wspaniały spektakl.

 2. 2
  +3
  ~ dddddd
  Piątek, 05.04

  Niezbyt nam się podobało...jakoby chałturka dla skądinąd świetnych aktorów...

 3. 3
  +3
  ~ Bonbon
  Niedziela, 07.04

  Serio? To już nie można przyjść do teatru bo potem będzie każdy wiedzieć gdzie byłem, kiedy, na czym, w jakim stroju, w którym rzędzie i obok kogo. Publiczności zdjęcia robić w teatrze?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.