Niedziela, 23.02.2020, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

18. Elbląska Wiosna Teatralna nabiera rozpędu. Za nami "Klasyka po bandzie"

04.04.2019, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
18. Elbląska Wiosna Teatralna nabiera rozpędu. Za nami "Klasyka po bandzie"
Fot. Ryszard Biel
W środę (03.04) odbyła się trzecia artystyczna uczta. Tym razem strawy duchowej dostarczył Waldemar Malicki z solistami „Filharmonii dowcipu”, z której pochodzi zaprezentowane wydarzenie zatytułowane „Klasyka po bandzie”.
 
Choć elblążanie coraz chętniej uczestniczą w koncertach muzyki klasycznej, to wciąż wielu uważa ją za zbyt sztywną i poważną. Na pewno zmieniliby zdanie po wysłuchaniu koncertu w wykonaniu Waldemara Malickiego i jego zespołu, którzy po raz pierwszy na deskach teatru im. A.Sewruka, a po raz setny w ogóle zaprezentowali program „Klasyka po bandzie”.
 
Sarkastyczny humor narratora – Waldemara Malickiego, w specyficzny sposób budował napięcie i przed zagraniem utworów wprowadzał słuchaczy w znakomity nastrój. Połączenie lekkiego podejścia do muzyki klasycznej, prezentacja jej w zdecydowanie rozrywkowy, wręcz kabaretowy, sposób sprawiło, że gromkie oklaski przeplatały się z salwami śmiechu.
 
Poza ogromną dozą humoru, Waldemar Malicki i towarzyszący mu soliści zaprezentowali widowisko na wysokim poziomie. Ich profesjonalizm i wszechstronność budziła niekłamany zachwyt słuchaczy. Z tym, jednym z najbardziej wielozadaniowych pianistów, wystąpili nie mniej uzdolnieni soliści - Małgorzata Krzyżanowicz (wiolonczela, fortepian), Anita Rywalska (sopran, flet prosty), Marcin Pomykała (tenor, gitara).
 
- Fantastyczny koncert – przyznała p. Beata. - Uśmiałam się do łez. Do tego muzyka poważna w niepoważnej formie bardzo do mnie przemawia. Uważam, że tak powinny być z nią oswajane nasze dzieci w szkołach.
 
- Z przyjemnością obejrzałem kolejny raz występ pana Malickiego – wyznał pan Janusz. – I chociaż to tylko wycinek z całości muszę przyznać, że poziom równie wysoki, jak spektaklu, który oglądałem w Bydgoszczy. Tam była jeszcze orkiestra i więcej solistów, ale dzisiejsza prezentacja też była znakomita.
 
- Pan Malicki jest niewątpliwie świetnym prowadzącym, a jego poczucie humoru jest nienachalne, do tego jestem pełna podziwu zarówno dla jego umiejętności łączenia utworów, jak również dla młodych, zdolnych solistów – wyznała pani Elżbieta. – Moją uwagę przykuła zwłaszcza wiolonczelistka, która przy okazji okazała się genialną pianistką. Cieszę się, że tu dziś jestem. To był naprawdę cudowny wieczór.
 
Za nami żywiołowe widowisko muzyczne, a już dziś kolejne spotkanie ze sztuką przez duże „S”. Tym razem wystąpią Edyta Olszówka i Piotr Polk w „Akompaniatorze”, spektaklu który krytycy określają mianem thrillera psychologicznego, a na którym widownia płacze… ze śmiechu.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Wiosna Teatralna Klasyka po bandzie ( zdjęć 132 )
Dodano: 2019-04-04 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ !!!!!
  Czwartek, 04.04

  Super program. Gratulacje Panie Siedler

 2. 2
  +2
  ~ Mamy
  Piątek, 05.04

  Jest duże zainteresowanie koncertami różnymi, w tym operetka dlaczego włodarze nie myślą o budowie budynku filharmonii w Elblągu. I budowie konkretnej sali koncertowej. Popatrzmy gdy otwarto castorame w Elblągu tłumy każdego dnia. Jest zapotrzebowanie na kulture ale politycy maja to gdzieś.

 3. 3
  +5
  ~ zx
  Niedziela, 07.04

  W dostępnym w kasie repertuarze 2019, ostatnie zdanie opisujące to widowisko brzmi: " O wysoki poziom dwugodzinnego show dba kilkunastoosobowa orkiestra,wybitni soliści oraz niezastąpiony lider i narrator Waldemar Malicki." Panie dyrektorze Siedler, dlaczego mnie, i pewnie i innych tak oszukał? Przecież na scenie przewijały się CZTERY osoby + Pan od krzesła. Rozumie że mogło coś nie wyjść (chociaż nie wierzę), jednak wtedy, mógł Pan widzów przeprosić w wystąpieniu przed Spektaklem. A tak pozostaje tylko stwierdzić, że było to wszystko "po bandzie".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.