Czwartek, 22.08.2019, Imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

"To niezwykle pouczający dramat". Wojciech Pszoniak wystąpił w elbląskim teatrze

14.04.2018, 16:50:32 Rozmiar tekstu: A A A
"To niezwykle pouczający dramat". Wojciech Pszoniak wystąpił w elbląskim teatrze
Fot. Ryszard Biel

W ramach 17. Elbląskiej Wiosny Teatralnej na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka został przedstawiony dramat w reżyserii Michała Kwiecińskiego "Belfer". Tytułowego i jedynego bohatera zagrał ceniony aktor Wojciech Pszoniak.

Postać Belfra zmaga się z trudną młodzieżą, choć dla niego wydaje się to być pewnym rodzajem gry, a dokładniej "szkołą przetrwania". Musi znosić nie tylko brak zainteresowania uczniów, co wydaje się i tak naturalne, ale i świadome prowokacje młodych ludzi. W końcu, gdy udaje mu się doprowadzić do pewnej równowagi między uczniami i wykładowcą, dochodzi do niechcianej sytuacji. Były profesor literatury, który pasjonuje się teatrem, zostaje skazany na publiczną spowiedź - musi opowiedzieć uczniom swoją historię.

Jean Pierre-Dopagne i jego "Belfer" zachwycili publiczność elbląskiego teatru.


Przepiękny spektakl. Pokazuje, jak niełatwo jest być nauczycielem i jak naprawdę trudno jest znaleźć kontakt z młodszymi od siebie ludźmi


- komentowała Anna Budzyńska.

- Dla mnie ten spektakl to spojrzenie na świat oczami tego belfra. To pokazanie, że nauczyciel naprawdę nie ma łatwo w szkole. Choć mówi się, że to uczniowie przeżywają trudne chwile w swojej szkole, to tutaj można ujrzeć trochę inną stronę medalu - opowiadała Dorota Zima.
 

Fascynujący spektakl. To niezwykle pouczający dramat, bo pokazuje wielką pracę nauczyciela. W tym spektaklu zrozumiałam, że naprawdę zawód nauczyciela to ciężka praca, za którą trzeba im dziękować

- podzieliła się Anna Józefowska.

Publiczności w monodramie Wojciecha Pszoniaka spodobały się mądre teksty, humor, a także skłaniająca do rozważań treść sztuki.

Przepiękny i mądry spektakl. Jestem pod wrażeniem gry aktorskiej Pszoniaka, choć słyszałem już, że na scenie jest bardzo dobry. Dlatego tu przyszedłem, żeby zobaczyć go na żywo. Nie żałuję, przyjdę na pewno jeszcze raz na jakiś spektakl


- mówił Andrzej Bryl.

- Pan Pszoniak był wspaniały! Myślę, że idealnie odzwierciedlił sytuację nauczycieli. Teksty były mądre, pełne ukrytych metafor, skłaniające naprawdę do głębokiego przemyślenia pewnych spraw, które nas otaczają - dodała Katarzyna Rutkowska.

- Wspaniały! Dla mnie, ucznia, ukazanie strony nauczyciela jest czymś dobrym. Mogłam zobaczyć, jak nauczyciel radzi sobie z uczniami i jak trudno jest znaleźć idealne podejście do grupy uczniów. Główna postać była niesamowita na scenie - podsumowała Alicja Wąsowska.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Wiosna Teatralna monodram Belfer ( zdjęć 24 )
Dodano: 2018-04-14 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ AMalejużniekoniecznie
  Niedziela, 15.04

  dobry aktor na niezłej scenie i w niezłym repertuarze......

 2. 2
  0
  ~ Kiki i Piki
  Poniedziałek, 16.04

  Gender

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.