Poniedziałek, 10.08.2020, Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

"Balet ma taki klimat, którego nie odda zwykły spektakl". Publiczność teatru pokochała "Giselle"

08.04.2018, 12:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
"Balet ma taki klimat, którego nie odda zwykły spektakl". Publiczność teatru pokochała "Giselle"
Fot. Ryszard Biel

W drugi dzień 17. Elbląskiej Wiosny Teatralnej widzowie mogli obejrzeć spektakl baletowy "Giselle" wykonany przez Royal Lviv Ballet.

Wczorajszy występ na elbląskiej scenie odbył się z udziałem solistów: Victorii  Zvarych i Tristana Doubrovney'a. "Giselle" jest dwuaktowym klasycznym baletem opowiadającym o nieszczęśliwej miłości wiejskiej dziewczyny, Giselle, i księcia Alberta.  Libretto powstało w ciągu trzech dni. Adolphe Adam przez tydzień spisywał muzykę, a Jules Perrot i Jean Corallii opracowywali choreografię.

Widzowie zobaczyli romantyczny, magiczny świat pełen zjaw i duchów, w którym nie zabrakło grozy i wzruszeń. Jak oceniali sztukę?

Bardzo mi się podobało! Jestem pod ogromnym wrażeniem.  Balet ma taki klimat, którego nie odda zwykły spektakl. To było tak niezwykłe widowisko, że w niektórych momentach czułem, jakbym sam przeżywał ich historię. Cudowne doświadczenie...

- opowiadał Piotr Wójcik.

Spektakl baletowy należy do wyjątkowych wystąpień podczas Wiosny Teatralnej. To pewien rodzaj widowiska teatralnego, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec.
 

Nic tak nie ukulturalnia człowieka jak balet. Lubię takie spektakle, bo można poczuć się jak w baśni. Łagodna muzyka i przepiękny taniec, ruchy aktorów - talent i piękno.

- komentowała zachwycona pani Monika.

Niektórzy widzowie przybyli na balet  po raz pierwszy. Co zachęciło ich do obejrzenia takiego rodzaju spektaklu? - Nigdy dotąd nie byłem na balecie, ale już wiem, że to mój ulubiony rodzaj przedstawienia. Przybyłem tu z polecenia znajomych, którzy nie opuszczają spektakli w elbląskim teatrze. I muszę przyznać, że spodobał mi się ten spektakl. Jestem bardzo zadowolony z czasu, który spędziłem dziś w teatrze. Oby więcej takich spotkań kulturalnych w naszym mieście.
- odpowiedział pan Zdzisław.

 


 

Justyna Grzesiowska

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Wiosna Teatralna balet Gizelle ( zdjęć 56 )
Dodano: 2018-04-08 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Melomanka
  Niedziela, 08.04

  Super info

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.