Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

EABS - jazzowy koncert roku w Mjazzdze! - wygraj bilety

05.04.2018, 09:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
EABS - jazzowy koncert roku w Mjazzdze! - wygraj bilety

Autorzy płyty powszechnie uznanej za najlepsze, co spotkało polski jazz w roku 2017. Zdobywcy "Mateusza Trójki",nominowani do Fryderyka 2018 za Jazzowy Debiut Roku i wybrani najlepszą grupą elektryczną 2017 według miesięcznika Jazz Forum. Electro Acoustic Beat Sessions zagrają w Mjazzdze 7 kwietnia!


W ostatnich latach coraz wyraźniejsza jest "zmiana warty" w jazzie, czego dowodem jest popularność artystów zza oceanu takich jak Robert Glasper, Kamasi Washington czy zespołu BadBadNotGood. Również w Europie można mówić o nowej fali czy wręcz o renesansie jazzu, którego przedstawicielami są zbierający coraz większe uznanie i rozgłos brytyjscy muzycy jak Yussef Kamaal, Shabaka Hutchings, Ruby Rushton oraz Moses Boyd. Takim też składem jest wrocławski septet EABS, który kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Zespół jest odpowiedzią na powiew wiatru płynącego z Los Angeles przez Londyn nad samą Odrę. Do Wrocławia.


Debiutancki krążek EABS, pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu — Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album. Okres „post-komedowski” zaowocował wieloma hołdami dla artysty w postaci najrozmaitszych krążków, na których wielokrotnie zinterpretowano najsłynniejsze utwory legendarnego jazzmana. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego.


Koniec roku 2017 i początek 2018 to seria nagród i wyróżnień przyznanych zespołowi za debiutancki album. Wśród nich między innymi nagroda "Mateusza Trójki", tytuł najlepszej grupy elektrycznej przyznany przez magazyn Jazz Forum, nominacja do Fryderyka 2018 w kategorii Jazzowy Debiut Roku, GaMa - nagroda kwartalnika Gazeta Magnetofonowa i wiele innych.


Dwa dni po koncercie w Mjazzdze muzycy wchodzą do studia, by zarejestrować materiał na kolejną płytę, której premiera na jesieni.


Skład zespołu:

Marek Pędziwiatr — klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak — perkusja
Vojto Monteur — gitara elektryczna
Paweł Stachowiak — gitara basowa
Spisek Jednego — gramofony
Olaf Węgier — saksofon
Jakub Kurek — trąbka


Mjazzga, 07-04-2018 godz. 20:15
Bilety w cenie 40 zł przed i 50 zł w dniu koncertu

Więcej na www.mjazzga.pl
Następne koncerty:
08-04 Piotr Bukartyk (piosenka autorska)
12-04 Leski (alternatywa)
15-04 Bartosz Dworak Quartet (jazz)
21-04 Etna Kontrabande (reggae)
22-04 Kinga Rataj Trio (fado)


Konkurs:

Jeśli chcesz wygrać podwójne zaproszenie  wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując „EABS”. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 marca, do godziny 12:00. Zwycięzca zostanie o tym powiadomiony drogą telefoniczną lub e-mailową 6 marca, po godz. 12.00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

 


Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7655861377716