Czwartek, 18.08.2022, Imieniny: Helena, Ilona, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

Bezpłatne zajęcia w CT Promyk - wygraj karnet na zajęcia z tańca towarzyskiego!

08.09.2016, 11:00:31 Rozmiar tekstu: A A A
Bezpłatne zajęcia w CT Promyk - wygraj karnet na zajęcia z tańca towarzyskiego!

Od przyszłego tygodnia ruszają zajęcia w Centrum Tańca „Promyk”. Przez tydzień można tańczyć za darmo i wybrać najlepszą formę dla siebie.

Tydzień bezpłatnych zajęć w Centrum Tańca Promyk rozpocznie się już w najbliższy weekend /10-11 września/ spotkaniem z tańcem towarzyskim skierowanym do dzieci i młodzieży.

- Taniec towarzyski to wyjątkowy sport ponieważ nie tylko gwarantuję wypracowanie prostej ładnej sylwetki i sprawności ale także wspomaga rozwój pamięci uczy ogłady towarzyskiej i wspiera rozwój artystyczny – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”. Zajęcia tańca towarzyskiego odbędą się na Sali widowiskowo - sportowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w godz. 10:00-11:30.

Na wszystkie pozostałe zajęcia Centrum Tańca „Promyk” zaprasza do swojej siedziby przy ul. Browarnej 80.  Najmłodsze dzieci mogą sprawdzić się na zajęciach z rytmiki (od 2,5 do 4 lat) lub Dziecięcej akademii tańca (4-6 lat).

 – Są to zajęcia podczas których dzieci uczą się poprzez zabawę krótkich choreografii opartych na tańcu ludowym, nowoczesnym i towarzyskim – mówi instruktorka Katarzyna Lesz. -  Zajęcia wyrabiają wrażliwości na muzykę i uczą poczucia rytmu, a także koncentracji. Dziecięca Akademia Tańca ukierunkowana jest bardziej na taniec towarzyski. Za to na rytmice, dzieci zdobywają umiejętności potrzebne do rozwijania w przyszłości różnych technik tanecznych.

Dzieci, w wieku 5-12 lat, które dysponują nadmiarem energii warto przyprowadzić na hip-hop lub sumbe kids. W obu przypadkach zajęcia są dynamiczne i pełne ekspresji.

– Hip – hop to luz i dobra zabawa. Różnorodność układów wyzwala kreatywność uczestników – mówią organizatorzy. – Podczas sumby kids dzieci tańczyć będą do hitów muzyki popularnej i energetycznej muzyki latynoamerykańskiej oraz nauczą się współpracy przy wykonywaniu różnych układów chorograficznych.

Dziewczynki charakteryzujące się gibkością koniecznie powinny sprawdzić się na gimnastyce artystycznej. To niełatwa dyscyplina niosąca jednak wiele korzyści: uczy samodyscypliny, samodzielności, kształtuje zwinność i wdzięk.

- Pokaz w wykonaniu doświadczonych gimnastyczek będzie można zobaczyć 18 września podczas maratonu tanecznego w CSE „Światowid” – dodają organiatorzy. – Natomiast na pierwsze bezpłatne zajęcia zapraszamy 25 września.

Centrum Tańca „Promyk” ma też propozycje dla dorosłych. A wśród nich dużo zajęć, dzięki którym Panie mogą zadbać o figurę. CelluStop to najbardziej intensywne spośród zajęć, gdzie można zlikwidować cellulit i wymodelować ciało. Dobry wpływ na sylwetkę mogą mieć zajęcia fitball podczas których z pomocą piłek można wzmocnić mięśnie i poprawić stabilizację ciała. Pilates z kolei skierowane jest do tych pań, które lubią nie tylko poćwiczyć ale i poczuć wyjątkowy klimat

- Atmosfera na zajęciach jest niesamowita – mówi Pani Teresa, jedna z uczestniczek. – Świetnie dobrana muzyka, z jednej strony motywująca do ćwiczeń, z drugiej relaksująca dla umysłu. Ćwiczenia rozciągają ciało, uczą równowagi i bardzo dobrze wpływają na kręgosłup. Po zajęciach jestem zrelaksowana pomimo wysiłku. 

Fitness 50 + to propozycja dla seniorów aby mogli zadbać o kondycję, zniwelować dolegliwości oraz cieszyć się dobrym samopoczuciem. Jest też oczywiście taniec towarzyski, z którego słynie Elbląg. Z tych zajęć skorzystało już kilka tysięcy elblążan. Podczas zajęć para pozna wszystkie style tańca towarzyskiego, dzięki czemu świetnie poczuje się na każdej imprezie towarzyskiej.

Tydzień bezpłatnych zajęć kończy się Maratonem Tanecznym - imprezą na której w jednym miejscu i czasie można zobaczyć (pokazy) i spróbować (warsztaty) wszystkich powyższych form aktywności. Maraton odbędzie się 18 września w godz. 16:00-19:00 na holu głównym w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.  Impreza jest bezpłatna. 

Harmonogram bezpłatnych zajęć dostępny jest na stronie.


Edyta Bugowska
rzecznik CSE Światowid

 

 

Konkurs:

Jeśli chcesz wygrać jeden z dwóch karnetów na październik na zajęcia z tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży lub jeden z dwóch karnetów (4 wejścia) dla dorosłych wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując „Promyk”. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 września, do godziny 12:00. Zwycięzca zostanie o tym powiadomiony drogą mailową 12 września, po godz. 12.00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. 


Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90287685394287