Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pigalaki przechodzą rewolucję. Zobacz, jak teraz wygląda to miejsce

06.09.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pigalaki przechodzą rewolucję. Zobacz, jak teraz wygląda to miejsce
Fot. Agnieszka Klatt

Skwer im. Mariana Sawicza znajduje się nieopodal Starego Miasta. Jednym z charakterystycznych elementów „Pigalaków” jest figurka żabki, która często uwieczniana jest na zdjęciach zarówno przez elblążan, jak i turystów. Po 10 latach „Pigalaki” przechodzą rewolucję.

 

 

 

Wielu mieszkańców naszego miasta na pewno z sentymentem myśli o „Pigalakach” - tak potocznie określany jest Skwer im. Mariana Sawicza. 31 stycznia br. teren ten został ogrodzony.

 

 


Wiosną 2012 roku z „Pigalaków” zniknęły znane wszystkim odwiedzającym pergole i stoły, których stan techniczny zagrażał życiu i zdrowiu odpoczywającym tam mieszkańcom. W ich miejsce pojawiły się nowe ławki, a także stalowe pergole, po których wzrastają rośliny.

 

 

 

Po 10 latach „Pigalaki” przechodzą kolejną rewolucję. 31 stycznia br. teren został ogrodzony. Inwestycja, która kosztować ma 976 tys. zł zakłada m. in. przygotowanie iluminacji świetlnej. Fontanna, z której uroków do tej pory korzystali elblążanie przestanie istnieć. Pojawi się za to zupełnie nowa.

 

 


Na zrealizowanie inwestycji wykonawca miał 8 miesięcy. Umowa z wykonawcą została podpisana 29 grudnia 2022 r. Inwestycja jeszcze nie została ukończona.
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Agnieszka Klatt


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Robert Koliński
  Środa, 06.09

  Po pierwsze, to jak żyję, ten plac zawsze nazywany był potocznie "Pigalakiem", w liczbie pojedynczej, a nie żadnymi "pigalakami" - te "pigalaki" to tylko na info.elblag już któryś raz czytam i zachodzę ponownie w głowę skąd Redakcja ten pomysł wytrzasnęła. A po drugie, to znów zastanawia mję fakt, że to kolejna inwestycja kampanijno-wyborcza za kolosalne pieniądze publiczne, których przecież wiecznie w kasie miejskiej rozdrapanej przez neoliberalnych, nieudolnych ratuszowików nima, tak jak nie było ich np. na referendum w/s odwołania tych darmozjadów ze stołków. Ile kosztował ten remont, i jak to się dzieje, że przed wyborami nagle hajs na wszystko jest, zaś elbląskie redakcje rozpisują się w temacie, choć remont nawet jeszcze nie ukończony? I dlaczego zniszczyli park Planty, barbarzyńcy?

 2. 2
  +9
  ~ ryszard powolski
  Środa, 06.09

  REMONT TOTALNE DNO KOMUNISTYCZNE,KOŃCA NIE WIDAĆ

 3. 3
  +9
  ~ ...
  Środa, 06.09

  Bardzo miło i tak dalej . Mam nadzieje , że jeszcze za mojego życia oddadzą ten placyk do użytkowania , a fontanna tryśnie na dłużej niż tydzień i nie bedzie to w listopadzie .

 4. 4
  +7
  ~ Jerzy
  Środa, 06.09

  Termin zakończenia prac minął 31 sierpnia 2023 r a plac budowy jest w dalszym ciągu zaproszony i zastąpiony sprzętem budowlanym.

 5. 5
  0
  ~ Jerzy
  Środa, 06.09

  Przepraszam ale miało być zagrodzony i zastawiony

 6. 6
  +3
  ~ Bez miediow glownego scieku
  Czwartek, 07.09

  Powiem tak, ciesze sie ze fontanne w Parku Kajki uruchomili i takze ta fontanna jest wyremontowana, ale dlaczego w takim razie mala fontanienka (zabka) w Parku Traugutta zostala zniszczona ? Na wielkie jest a na male nie ma.

 7. 7
  +3
  ~ do Robert Kotliński
  Czwartek, 07.09

  Śmiesz brylować tu jaki to nie jesteś doedukowany z obszaru wiedzy o Elblągu, a tymczasem w zdaniach popełniasz takie błędy, że aż mi oczy krwawią. Zlituj się chłopaku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0755219459534