Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na skrzyżowaniu ul. Malborskiej ze Skrzydlatą powinnien być znak "zakaz zawracania"?

08.04.2021, 16:00:26 Rozmiar tekstu: A A A
Na skrzyżowaniu ul. Malborskiej ze Skrzydlatą powinnien być znak "zakaz zawracania"?
Fot. Adrian Sajko

- Proszę o zainteresowanie się właściwym oznaczeniem pionowym skrzyżowania ul. Malborskiej ze Skrzydlatą - zaznaczył radny Paweł Kowszyński, który zwrócił się z tym tematem do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
 

Radny proponuje, aby pod znakiem "droga z pierwszeństwem" postawić znak "zakaz zawracania". - Brak zakazu zawracania na tym małym skrzyżowaniu stwarza duży problem dla użytkowników drogi, albowiem nauki jazdy notorycznie wykorzystują ten odcinek do zawracania stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego - jadący od strony "Nowej Holandii" po wzniesieniu wiaduktu często zmuszani są do gwałtownego hamowania, albowiem auta nauki jazdy wykorzystują to skrzyżowanie do zawracania na kilka razy tym samym stwarzając zagrożenie - podkreślił.

 

W tym miejscu sq duże problemy interpretacyjne przepisów prawa drogowego jak podają użytkownicy skrzyżowania

- stwierdził Paweł Kowszyński.


Prezydent Elbląga nie pozostania złudzień - znak "zakaz zawracania" nie może powstać we wskazanym przez radnego miejscu.

 

Propozycja umieszczenia znaku B-23 "zakaz zawracania" na ulicy Skrzydlatej przed skrzyżowaniem z ulicą Malborską nie jest możliwa do zrealizowania

- zaznaczył Witold Wróblewski.
 

Dlaczego nie jest to możliwe? - Zawracanie to jest manewr, podczas którego zmienia się kierunek ruchu o 180 stopni. Na tym trójwlotowym skrzyżowaniu wykonanie takiego manewru nie jest możliwe - wyjaśniał Witold Wróblewski.

 

Być może mają tam miejsce manewry cofania z drogi z pierwszeństwem (ulica Skrzydlata) w drogę podporządkowaną (ulica Malborska). Są one dozwolone, ale muszę być wykonywane ze szczególną ostrożnością

- dodał Prezydent.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Galeria / Propozycja zmiany znaków drogowych skrzyżowań ulic Malborskiej ze Skrzydlatą i Fabryczną ( zdjęć 16 )
Dodano: 2021-04-08 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ kierowca zawodowy
  Czwartek, 08.04

  Ja kilka krotnie zauważyłem jak instruktorzy nauki jazdy zmuszają kursantów do zawracania pod górą . Zawracanie jest to pociągniecie kierownicy i wykonanie manewru bez cofania i ponownego skręcania .To co robią instruktorzy nauki jazdy , to nie jest zawracanie , a tarasowanie drogi . Robią to kilka razy do przodu .do tyłu i znowu z powrotem no i pojazd jest na tym miejscu gdzie instruktor chciał , KURSANT MOKRY . Pan radny P . Kowszyński ma słuszną racje popiera go kierowca zawodowy 70 lat za kierownicą z jeżdziłem cały świat A W .Wróblewski jest amatorem kierownicy .

 2. 2
  +1
  ~ Instruktor
  Czwartek, 08.04

  Aż z ciekawości zajrzałem do tej interpelacji radnego i o kolizjach pisze przy skrzyżowaniu ulic Malborskiej z Fabryczną, a nie jak napisaliście Skrzydlatą. Jak przeczytałem całe pismo to ma to sens.

 3. 3
  --9
  ~ kierowca zawodowy
  Czwartek, 08.04

  Jak widać to pan Wróblewski nie rozumie ,co to jest zawracanie ,Zawracanie jest to manewr na tej samej ulicy w przeciwnym kierunku I TAKI ZNAK MOŻE BYĆ USTWAWIONY DLA BEZPIECZĘŃSTWA .PYTAM DLACZEGO NA DRODZE GMINNEJ NIE MOŻE BYĆ TAKI ZNAK .jeżeli ja będę jechał ulicą Skrzydlatą i będę skręcał w ul.Malborską to będzie skręcanie , a nie zawracanie . Itaki zna musi tu być

 4. 4
  --7
  ~ rowerzysta
  Czwartek, 08.04

  Dlaczego na tych dwóch ulicach nie ma żadnego znaku poziomego , a powinno być pod w zniesieniem podwójna ciągła linia . NO I PASY GRANICZNE PO OBU STRONACH DROGI ,tu brak chodników , piesi chodzą jak kaczki z rezerwatu środkiem drogi

 5. 5
  --7
  ~ kierowca zawodowy
  Czwartek, 08.04

  Na samym szczycie tych ulic należy namalować wysepkę i pojazdy będą mogły swobodnie i bezpiecznie się poruszać /Problem rozwiązany

 6. 6
  +6
  ~ Instruktor
  Czwartek, 08.04

  Panie Kowszynski zajmij się Pan tym co potrafisz dobrze a co do zwracania na tym skrzyżowaniu to problemu nie ma jak jeździ się zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym to jest ograniczeniu na tym odcinku prędkości widocznie większość użytkowników tej ulicy nagminnie przekracza prędkość i będzie po problemie i po historii

 7. 7
  +14
  ~ BanditenMotorWagen
  Czwartek, 08.04

  Przecież tam nie ma kolizji... Tam jest takie zad..ie , że oprócz zawracających samochodów nauki jazdy zawraca też wiatr. Zajmijcie się poważnymi sprawami.

 8. 8
  +4
  ~ nikt
  Czwartek, 08.04

  Panie Pawle! Perdołami się Pan zajmuje zamiast konkretami.

 9. 9
  +6
  ~ Jasiuu
  Czwartek, 08.04

  No właśnie tam jest taki ruch, że jak fotograf zdj. zrobił to jedno auto jechało. Pan prezydent się wykazał. Nie da rady tam zawrócić?? W takim razie co to jest zawracanie na trzy?? Co to jest zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury?? Takich pojęć mnie uczyli 14 lat temu w szkółce, coś się zmieniło??

 10. 10
  +1
  ~ opus
  Piątek, 09.04

  do kierowca zawodowy; generalnie wroblewski jest od niczego i do niczego. To kolejne pudło po nowaczyku. Szkoda elblaga, jego urzedowanie to zmarnowane lata dla miasta i uwstecznianie w rozwoju.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.