Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ Upadły Harley
  Piątek, 28.07

  to, że kiedyś nie było tam kamienic, to nie znaczy, żeby z nich rezygnować. Starówka powinna być możliwie jak największa - również po drugiej stronie rzeki powinny powstać kamienice

 2. 2
  --16
  ~ zorro
  Piątek, 28.07

  Bardzo ładny budynek - budować

 3. 3
  +16
  ~ Mieszkaniec
  Piątek, 28.07

  Totalnie nie pasuje, a konserwator to chyba akceptuje wszystko co mu podsuną. Gdzie tu dbałość o Stare Miasto?

 4. 4
  +12
  ~ Krzysztof
  Piątek, 28.07

  Budynek ładny, przypomina mi budynki z Nowej Huty. Administracja i oświata zapewne byłaby zadowolona. Ale do Starego Miasta przystaje, jak do ..........siodle .

 5. 5
  +15
  ~ a.
  Piątek, 28.07

  Przy Placu Słowiańskim powinny stać kamienice a nie blok otoczony żywopłotem i drogą serwisową, z halą parkingową na poziomie 0. "Obiekt po wykonaniu na pewno sam by się obronił" - obiekt po wybudowaniu okazałby się potworkiem niepasującym do otoczenia i psującym je na długie dekady.

 6. 6
  +18
  ~ Jarosław K. z Nowogródzkiej
  Piątek, 28.07

  Firma Mytych - pochodzi od nazwiska jej założyciela Ryszarda Mytycha. To jeden z rzetelniejszych deweloperów w Elblagu. Jego firma zrealizowała wiele wspaniałych inwestycji w mieście. Swój ślad pozostawił niemal w każdej dzielnicy a dzięki jego staraniom miasto wypiękniało i uzyskało wiele atrakcyjnych budynków. Co do Pana Petlinskiego - człowiek z nikad i całkowicie oderwany od rzeczywistości - gdy zakończy swoją karierę nie pozostanie po nim żaden ślad w mieście. Budowa każdego budynku musi zamykać się w jego kosztach, mniejszym lub większym zysku (chociaż akurat ta firma z tego co pamietam nigdy nie zakładała zbyt dużych marż). Żadna z firm deweloperskich niebiescy instytucja charytatywną. Oczywiście można w tym miejscu wybudować i Pałac Kultury ale kto pokryje koszty jego budowy i kto kupi miejsce w tym pałacu? Oczywiście projekt musi się zamykać ekonomicznie. Jeżeli Pan Pytlinski znajdzie sponsora na odbudowę tego kwartału wg pierwowzoru (może przy okazji na odbudowę ratusza i sąsiadującej fontanny z pomnikiem założyciela miasta) to na pewno w swoim postulacie zyska nie tylko przychylność Rady Miasta ale również samej firmy Mytych.

 7. 7
  +3
  ~ Jak
  Piątek, 28.07

  Jak można szpecić tak swoje miasto Panie Mytych panie konserwatorze gdzie wy macie oczy nie róbcie popeliny

 8. 8
  --12
  ~ Architekt
  Sobota, 29.07

  Bardzo dziwi mnie ten artykul gdyż ta osoba krytykująca ten budynek jest laikiem chcącym "zaistnieć".Trzeba znać sie na architekturze zabierając glos, zamek Książ ,znamy,też łączy stare z nowym i wszystkim sie podoba a ten budynek niech zostanie wybudowany a takich "znawcow "architektury unikajmy.

 9. 9
  --8
  ~ ło Jezu
  Sobota, 29.07

  Wysyp architektów? Bo suweren to siem zna?

 10. 10
  +12
  ~ Mnh
  Sobota, 29.07

  Klika już klika. Panie Pytliński dzięki za odwagę wystąpienia nie jest Pan jedyną osobą, która ma wątpliwości do tego projektu. Nieszczęście Elbląga polega na tym że przez władze grupy interesów Elbląg uwstecznia się dramatycznie. W ciągu ostatnich 10 lat Gdańsk Olsztyn odjechały nam 100 lat. I będzie tak dalej bez inicjatywy młodych, którzy chcą tu żyć.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0227432250977