Piątek, 3.05.2024, Imieniny: Maria, Nina, Aleksander
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZKS Olimpia Elbląg

Wreszcie zwycięstwo. Olimpia Elbląg - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:1)

28.10.2023, 17:43:43 Rozmiar tekstu: A A A

Nasi piłkarze przełamali serię meczów bez wygranej. W spotkaniu u siebie pokonali Sandecję Nowy Sącz 4:1 (2:1) i zanotowali kolejne zwycięstwo w roli gospodarza. Dwa gole zdobył Adam Żak. Cieszy także wysoka skuteczność elblążan, która szwankowała w poprzednich pojedynkach.

Sandecja to spadkowicz z pierwszej ligi, ale ta ekipa została mocno przebudowana. W tej kampanii znajduje się w czerwonej strefie jednak w minionych występach pokazywała dobrą piłkę. Teraz także zagrała przyzwoicie, natomiast zespół trenera Przemysława Gomułki wypunktował gości.

Ważny dla Olimpii był powrót na boisko Macieja Famulaka i Michała Kuczałka. Obaj pauzowali bowiem za żółte kartki. Pierwszy z nich zdobył gola i wywalczył rzut karny, a drugi skutecznie grał w obronie i do tego zdobył bramkę.

Olimpia atakowała od początku. W 4 minucie, po zagraniu w pole karne z głębi boiska, Adam Żak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Napastnik ten zdecydował się na mocny strzał przy słupku i pewnie pokonał Pawła Sokoła. Sandecja, mimo takiego rozpoczęcia, nie odpuszczała gospodarzom.

W 17 minucie sprytne rozegranie z rzutu rożnego, zgranie głową na tzw. długi słupek przez Jakuba Wróbla i Tomasz Kołbon zdobył gola. To sprawiło, że mecz się wyrównał, ale Maciej Famulak znów dodał swoją cegiełkę. W 42 minucie, po jego podaniu, ręką zagrał w polu karnym defensor Sandecji i stały fragment wykorzystał Adam Żak.

Druga część zaczęła się w zasadzie od kopii bramkowej akcji Sandecji, ale wtedy Andrzej Witan złapał futbolówkę. Rywal pokazał dużo ciekawych akcji, grał dobrze piłką jednak w najważniejszych momentach był nieskuteczny, co napędzało elblążan. W 64 minucie rzut rożny, zagranie przed bramkę do Michała Kuczałka, który pokonuje golkipera. Później Maciej Famulak poprawił wynik efektownym strzałem z dystansu.

Przemysław Gomułka (trener Olimpii): Moim zdaniem ten wynik nie odzwierciedla tego, co się działo na boisku. Cieszę się, ze skuteczności, bo jej brakowało przez 14 poprzednich kolejek. Mogło być 2:2 lub porażka, ale szanuję ten wynik. Pierwsza połowa do zapomnienia, w drugiej funkcjonowaliśmy lepiej z piłką i bez piłki. W tym sezonie zagraliśmy dużo więcej meczów, gdzie nie było punktów.

Łukasz Surma (trener Sandecji): Gratuluję zasłużonego zwycięstwa. Dzisiaj Olimpia była bardzo agresywna, my nie mogliśmy sobie tym poradzić, szczególnie w pierwszej połowie. Gdy odzyskaliśmy piłkę, graliśmy nerwowo. Pierwsza połowa kosztowała nas dużo sił, próbowaliśmy grać bardziej ofensywnie w drugiej części. Wtedy pojawiły się niepotrzebne błędy w obronie. Stworzyliśmy kilka sytuacji, ale nie mieliśmy dzisiaj tego instynktu.

Olimpia Elbląg - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:1)

1:0 - Żak 4', 1:1 - Kołbon 19', 2:1 - Żak 43' - k., 3:1 - Kuczałek 64' 4:1 - Famulak 74'

Olimpia Elbląg: Witan - Jakubczyk (78' Bartoś), Sarnowski, Szczudliński, Filipczyk, Kuczałek, Spychała (67' Danilczyk), Sangowski (67' Yatsenko), Senkevich (46' Kozera), Famulak (78' Stefaniak), Żak