Niedziela, 5.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZKS Olimpia Elbląg

Kolejne zwycięstwo Olimpii i mocna pozycja w czołówce tabeli

20.09.2023, 21:20:00 Rozmiar tekstu: A A A

To był kolejny dobry mecz Olimpii. Nasza drużyna pokonała Pogoń Siedlce 1:0 (1:0) i umocniła się w górnej części tabeli drugiej ligi. Trzeciego gola w sezonie zdobył wychowanek Dominik Kozera.

Olimpia rozgrywała trzeci pojedynek z rzędu na swoim boisku. Po dwóch wygranych, z GKS Jastrzębiem Zdrój i Wisłą Puławy, elblążanie zmierzyli się z jeszcze trudniejszym rywalem. Pogoń zdobyła identyczną liczbę punktów, co miejscowi i była ich sąsiadem w tabeli. Grała w poprzednich meczach skutecznie, więc można było spodziewać się trudnego starcia.

Jednak wzorem minionego spotkania, Olimpia znów od pierwszych minut miała więcej inicjatywy. Co ciekawe w tamtym czasie niecelnie na bramkę Andrzeja Witana strzelał zawodnik siedlczan Lukas Hrnciar. To nie zmieniło przebiegu gry.  W 16 minucie aktywny Oleksandr Yatsenko wywalczył rzut wolny, po którym interweniował golkiper przyjezdnych.  Strzelał później także Jan Senkevich, ale znów umiejętnościami wykazał się Jakub Burek.

Pogoń, po okresie przewagi elblążan, zaczęła grać odważniej. W 26 minucie Damian Szuprytowski zagrał ze skrzydła w pole karne, gdzie niepilnowany Przemysław Misiak, strzelając głową, minimalnie się pomylił. Olimpia jednak nie zamierzała rezygnować z ataków. W 36 minucie ogromne zamieszanie w polu karnym gości i Dominik Kozera z bliska, wydaje się, że przewrotką, trafił między słupki. To już jego trzeci gol w rozgrywkach. Przed szasną gospodarze byli także w kolejnej sytuacji, gdy mieli przewagę liczebną w kontrataku, ale niedokładnie rozegrali futbolówkę.

Druga część nie była tak ciekawa jak pierwsza. Olimpia starała się kontynuować swoją grę, zabezpieczyć defensywę i szukać ciekawych szans w ataku. Pogoń zagrała lepiej, ale nie potrafiła zaskoczyć obrony gospodarzy i raczej nie sprawdziła formy Andrzeja Witana, poza kilkoma strzałami z dystansu, które golkiper elblążan wyłapał. W efekcie jest na 5 miejscu w tabeli.

Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 1:0 (1:0)

1:0 - Kozera 36'

Olimpia Elbląg: Witan – Sarnowski, Szczudliński, Jakubczyk, Stefaniak, Kuczałek, Jóźwicki (64' Spychała), Senkevich, Famulak (80' Bartoś), Yatsenko (64' Filipczyk), Kozera (70' Żak)