Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Elbląg: Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć, ale szczepić już się nie chcemy?

24.04.2023, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć, ale szczepić już się nie chcemy?

Ponad 800 zachorowań na COVID-19 odnotowano w Elblągu w ostatnim czasie. Dane pokazują, że koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Jednak zainteresowanie koleją dawką szczepionki jest niewielkie. 

 

 

W całym województwie warmińsko-mazurskim od początku roku odnotowano 6 tysięcy zakażeń koronawirusem, z tego w kwietniu 524. W Elblągu od stycznia do marca badania potwierdziły 785 infekcji, a w kwietniu 33

 

 

- mówi Anna Kozłowska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu. 

 


Większość z nas chciałaby już zapomnieć o koronawirusie. Statystyki pokazują, że to jeszcze nie jest możliwe. W ostatnim czasie jednak bardziej dotkliwa niż COVID-19 dla elblążan była sezonowa grypa. 

 

 

Zachorowań na grypę jest zdecydowanie więcej niż infekcji koronawirusem. W Elblągu od początku roku do 15 kwietnia odnotowano ich 2 925, z tego 165 w ostatnich dwóch tygodniach. Liczba zachorowań na grypę w w tym toku w województwie to 73 869. Tylko w kwietniu na tę chorobę zapadło 6 639 mieszkańców województwa

 

- dodaje szefowa elbląskiego sanepidu.

 

 

Warto dodać, że 15 kwietnia wystartowała rejestracja na szczepienie piątą dawką szczepionki przeciw COVID- 19. Zainteresowanie szczepieniami jest niewielkie. Przez weekend zarejestrowało się ponad 6,6 tysięcy osób. 650 pacjentów już zdążyło się zaszczepić. To niewiele jak na 1 mln 700 tys. osób, które mogą z tej szczepionki skorzystać.

 

 

Kolejną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 mogą przyjąć osoby, które oprócz warunku, że drugą dawkę przypominającą przyjęły w okresie kwiecień-wrzesień 2022 r. spełniają jeden z poniższych: są w wieku 60+ i jako drugą dawkę przypominającą przyjęły szczepionkę jednowalentną przeciw COVID-19, mają upośledzoną odporność i jako drugą dawkę przypominającą przyjęły szczepionkę jednowalentną przeciw COVID-19 i są pracownikami placówki ochrony zdrowia, jako drugą dawkę przypominającą przyjęły szczepionkę jednowalentną przeciw COVID-19 – w pierwszej kolejności ze szczepienia skorzysta personel medyczny, który ma bezpośredni kontakt z pacjentem i materiałem zakaźnym

 

- informuje Ministerstwo Zdrowia.

 

 

Szczepienia wykonane będą 2-walentną szczepionką przeciw COVID-19 zaktualizowaną dla wybranych podwariantów Omikron: Comirnaty Original/Omicron (Pfizer) – dostępnych jest 1,3 mln dawek, Spikevax Bivalent Original/Omicron) (Moderna) – dostępnych jest 4 mln dawek. Centrum e-Zdrowia wystawi e-skierowania 15 kwietnia.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Szton
  Poniedziałek, 24.04

  Ciekawe gdzie tą te wszystkie mordy co występowały w tv i mówili że trzeba szczepić ludzi na coronke. Ci co nie będą zaszczepieni nie powinni mieć prawa głosu. Jakoś dużo było tych ekspertów. Ja nigdy nie zaszczepie się na to coś. Nie będę waszym króliczkiem doświadczalnym. Za wiele osób znam co mają kłopoty ze zdrowiem po przyjęciu tej cudownej szczepionki.

 2. 2
  +16
  ~ proboszczzmekki
  Poniedziałek, 24.04

  to wy nie dajecie zapomnieć, a nie on sam. Dajcie już sobie spokoj

 3. 3
  +10
  ~ Arc
  Poniedziałek, 24.04

  Od kiedy putin wygrał z globalnym covidem (powinien dostać medyczną nagrode nobla ;), wprowadzono do Polski miliony kompletnie nie zaszczepionych na nic (nie tylko covid, jeśliby taka szczepionka była) ukraińców. Nikomu już nie przeszkadzał ten brak szczepień a covid po ciosie putina nie powstał z kolan. Przypomnijmy więc troszkę co próbowali z nami zrobić przed tym wcześniej i jak zmusić Polaków do szprycy ci co są na pasku koncernów farmaceutycznych: https://www.fakt.pl/polityka/szczepienia-na-covid-19-kary-dla-tych-co-nie-chca-sie-szczepic-eksperci-wyjasniaja/91kes1x - A TUTAJ to co dzieje się obecnie (m.in. zakaz praktyki lekarskiej dla lekarzy, którzy zgodnie z prawem i sumieniem pokazali ulotkę szprycy pacjentom i nie bredzili, że nie ma NOP): https://banbye.com/watch/v_y1F2HRpTiZJC

 4. 4
  +8
  ~ wyborcaPO
  Poniedziałek, 24.04

  licze na to ze przyjdzie czas rozliczen tych ktorzy wprowadzali bezzasadne szkodliwe lockdowny, tych ktorzy pozbawili ludzi pracy i utrudniali dostep do slzby zdrowia, oraz tych ktorzy chcieli segregowac ludzi jak naziole. nazwiska sa znane jako pierwszy minister niedziele,minister szumowina , nastepnie trzeba sie wziac za lekarzy oraz instytucje ktore przyzwolily na segregacje, jak i firmy ktore ludzi segregowaly . cos takiego w XXI wieku jest niedpouszczalne i powinno byc jak najszybciejtlumione i rozliczane wlacze z kara smierci tak jak karano nazioli.

 5. 5
  --12
  ~ Pytam
  Poniedziałek, 24.04

  Jakim prawem są wpuszczane do sematirium osoby nie zaszczepione . Powinni nie być wpuszczani.

 6. 6
  +11
  ~ mis
  Poniedziałek, 24.04

  nakupywali szczepionek wydali grube miliony to teraz probuja wciskac ludzim na sile a nikt od polski tego badziewia nie chce odkupic grunt ze zarobily koncerny farmaceutyczne a byly minister szumowski niezle sie na tym biznesie oblowil i kolesie zarobili na respiratorach i czy komus za te wszystkie przekrety wlos spadl z glowy?sprawa zamieciona pod dywan swoiaki musza sie na tym balaganie dorobic razem z rodzinami

 7. 7
  +5
  ~ cóż
  Poniedziałek, 24.04

  W czasie tej epidemii dowiedziałam się ile osób z mojego otoczenia i jakie to osoby są podatne na faszyzm. A tak sympatycznie wyglądają. Tak budzą zaufanie. A jednak...

 8. 8
  +1
  ~ Starszy Pan
  Środa, 26.04

  Media zadziałały na ludzką psychikę, kto się nie zaszczepił ten jest niemądry i ma iloraz inteligencji poniżej normy. Tak samo z wyborami do rządu, kto głosuje na PIS ten niemądry i ze wsi pochodzi (jestem ze wsi Elbląg - 40 lat temu nie było osiedla ,Nad Jarem,Zawady,Carefoura,Lidla i innych sklepów, w tych miejscach stały chlewiki,kurniki,na saperów do dziś pieje kogut i ludzie mają gołębniki itp.,dlatego Elbląg to ,,nowsza wieś,,). Kto głosuje na PO ten jest urodzonym warszawiakiem z dziada pradziada i ma tytuł doktorski przed imieniem i nazwiskiem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92304706573486