Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Elbląg: Oddziały zamknięte z powodu pandemii znów zaczną przyjmować chorych?

08.02.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Oddziały zamknięte z powodu pandemii znów zaczną przyjmować chorych?
Fot. Archiwum redakcji

Zmniejszenie liczby łóżek covidowych, a tym samym zwiększenie miejsc dla pacjentów cierpiących na inne choroby, zapowiada rząd. W Elblągu raczej szybko się tak nie stanie. Pacjentów z koronawirusem na razie nie ubywa. W szpitalu miejskim obecnie zajęte są praktycznie wszystkie miejsca dla nich przeznaczone. 

 

Przypomnijmy. W Elblągu pacjenci z COVID-19 są leczeni w szpitalu miejskim przy ul. Żeromskiego. Przyjmowani są na oddział zakaźny, a jesienią zamknięto i dostosowano do ich potrzeb również oddziały: wewnętrzny i chorób płuc. Czy w najbliższym czasie znów znaczną one przyjmować chorych niecovidowych? Na to mieszkańcy muszą jeszcze poczekać.

 

Obecnie mamy bardzo dużo pacjentów z koronawirusem. Stan na dziś to 77 osób, w tym dwie pod respiratorem. To oznacza, że dla pacjentów z COVID-19 pozostało nam już tylko około 5 wolnych miejsc. W najbliższym czasie nie przewidujemy jednak zwiększenia liczby łóżek covidowych w naszym szpitalu, nie mamy w planach również jej zmniejszenia

- informuje Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu. 

 

Podobna sytuacja jest w całym województwie warmińsko-mazurskim. W całym regionie obłożenie miejsc przeznaczonych dla osób z koronawirusem nie przekroczyło jeszcze 50 proc., ale jak mówi rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Guzek liczba ta cały czas rośnie i na razie jest za wcześnie na decyzje związane z redukcją łóżek covidowych.

 

Z takimi decyzjami musimy jeszcze poczekać. W tym tygodniu mamy zwiększenie liczby hospitalizacji pacjentów z COVID-19. To pokłosie rekordowych liczb zakażeń w województwie, które mieliśmy tydzień i dwa tygodnie temu. Aktualnie w całym województwie mamy 586 pacjentów covidowych, tydzień temu było ich 80 mniej, a dwa tygodnie temu 140. Jeśli tendencja będzie spadkowa, będziemy podejmowali decyzję odmrażania łóżek covidowych

- wyjaśnia Krzysztof Guzek.

 

Mamy 35 960 (w tym 3 974 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, poinformowało we wtorek (8 lutego) Ministerstwo Zdrowia. To w porównaniu z danymi sprzed tygodnia oznacza lekki zakażeń. Tendencja ta utrzymuje się od kilku dni. Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski zauważył również, że "obłożenie łóżek wzrasta o wiele wolniej niż tempo wzrostu zakażeń w ostatnich tygodniach". 

 

Dlatego w zbliżającym się tygodniu będziemy podejmować decyzje o redukowaniu infrastruktury szpitalnej przeznaczonej do walki z COVID-19, przywracając ją do leczenia innych chorób

- dodał w poście zamieszczonym w niedzielę na Twitterze Adam Niedzielski. Możliwe zmniejszenie liczby łóżek covidowych potwierdził w poniedziałek również rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

 

Decyzję w tej sprawie poznamy najpewniej już w środę, 9 lutego. Zmniejszanie liczby łóżek covidowych nie będzie równomierne w całym kraju, będzie zależało od sytuacji w danych regionach. Niektóre z nich już podejmują decyzje w tej sprawie. Przykładowo na Pomorzu, do 14 lutego ma zostać uwolnionych 180 łóżek covidowych.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ nwo
  Wtorek, 08.02

  A jak to jest że są trudności aby dostać się do lekarza w ramach NFZ a prywatnie do tego samego lekarza nie ma problemu w dodatku bez maseczki i na luzaku z uśmiechem itd.... Prywatnie Cie zbadają i zlecą badania, na nfz dostaniesz skierowanie na wymaz bez gadania.... i każą spadać do domu bo na srowida i tak lekarstwa nie ma. Jak to jest że te testy pokazują pozytywy nawet jak człowiek był juz chory, zaszczepiony itp, przecież wiadomo że one nie tylko korona świrusa pokazują.... pokazują dane ile osób zmarło na covid czy raczej na choroby współistniejące a ile zmarło przez brak opieki? ile zmarło przez wybory ? długo ta farsa ma jeszcze trwać? Z gorączką dziecka nie mogę zapisać do przychodni bo brak miejsc, brak lekarzy... to jest podstawowa opieka medyczna... za którą płacimy srogie $$

 2. 2
  +4
  ~ Wkur. ...ny
  Wtorek, 08.02

  Może łaskawie oddział rehabilitacji się otworzy i zacznie przyjmować pacjentów czekających w kolejce, po udarze,na rechabilitacje ? A nie tylko srovid,vibivid i h...j wie co tam jeszcze

 3. 3
  +5
  ~ fauszywa pandemia
  Środa, 09.02

  dosc juz tej fauszywej pandemii. pora olac covidian i wrocic do normalnosci. nie samym koronaswirusem czlowiek zyje.

 4. 4
  +6
  ~ Kat
  Środa, 09.02

  Zabrać głupawe Dodatki cowidowe lekarzom i pigułom mają leczyć a nie zarabiać na panice .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0806307792664