Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Zmniejsza się liczba zakażeń koronawirusem? "W elbląskim szpitalu jeszcze tego nie widzimy"

30.11.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zmniejsza się liczba zakażeń koronawirusem? "W elbląskim szpitalu jeszcze tego nie widzimy"

W ciągu minionego weekendu zmarło 9 pacjentów z COVID-19. Obecnie w szpitalu przebywają 122 osoby z koronawirusem - mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik elbląskiego szpitala miejskiego, który zajmuje się od początku pandemii zajmuje się leczeniem pacjentów covidowych. 
 

Według danych Ministerstwa Zdrowia spada liczna zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w kraju, a także województwie warmińsko-mazurskim. Dziś (30 listopada) w naszym regionie odnotowano 327 przypadków zakażenia koronawirusem, czyli połowę mniej niż dnia poprzedniego. Jak podkreślają eksperci, to mógłby być powód do radości, gdyby nie to, że w Polsce jest też wykonywanych mniej testów niż na początku listopada. Co gorsza, nadal odnotowywanych jest bardzo dużo zgonów. 

 

W samym Elblągu statystyki z ostatnich dni również pokazują, że może jeszcze za wcześnie, aby się cieszyć z końca drugiej fali pandemii. Dziś, 30 listopada, przybyło nam 42 zakażonych, ale już w ciągu ostatniego tygodnia liczba chorych na COVID- 19 w naszym mieście zwiększyła się o 598 osób. Czy te statystyki przekładają się na sytuację w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu, który zajmuje się leczeniem zakażonych koronawirusem mieszkańców Elbląga i całego regionu? Zapytaliśmy. 

Pracy nadal mamy bardzo dużo. Aktualnie do szpitala trafiają tylko osoby w najcięższym stanie. Obecnie, to dane z poniedziałku rano, mamy w szpitalu 122 osoby chore na COVID-19. Niestety, w miniony weekend mieliśmy aż 9 zgonów

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa elbląskiego szpitala miejskiego. 

 

Obecnie elbląski szpital dysponuje 239 łóżkami covidowymi. -  Mamy jeszcze miejsca, choć nie za dużo, bo brakuje tych łóżek z doprowadzonym tlenem - najczęściej to i tak jest butla z tlenem, bo w większości naszych sal nie ma instalacji dostosowanych do gazów medycznych. Jeśli chodzi o łóżka respiratorowe to ogółem mamy ich 15. W tej chwili jeszcze kilka jest wolnych, ale to zmienia się bardzo szybko - dodaje Małgorzata Adamowicz. 

 

Jak podkreślają pracownicy szpitala, placówka jeszcze nie odczuwa zmniejszającej się liczby zakażeń. 

Zakażeń jest trochę mniej, ale my tego nie odczuwamy, w weekendy zresztą zawsze było mniej pacjentów. Nasz personel nadal ma bardzo dużo pracy, tym bardziej że nie narzekamy na nadmiar pracowników

- mówi rzeczniczka elbląskiego szpitala miejskiego. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2175788879395