Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

12 pracowników elbląskiego sanepidu zakażonych koronawirusem

29.10.2020, 11:45:37 Rozmiar tekstu: A A A
12 pracowników elbląskiego sanepidu zakażonych koronawirusem

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki podał dziś (29.10.) informację o 50 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym mieście. Aż 12 z nich to pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblagu.


Elbląski sanepid został dziś zakwalifikowany jako nowe ognisko zakażenia koronawirusem.

U 12 pracowników Powiatowej Stacji Sanitarni-Epidemiologicznej w Elblągu potwierdzono zakażenie koronawirusem

- przyznaje w rozmowie z nami Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.
 

Pracownicy zostali przebadani w ramach badań przesiewowych (profilaktyczne badania przeprowadzane wśród osób niemających objawów danej choroby w celu jej wykrycia i wczesnego leczenia).

 

Stacja pracuje rotacyjnie. Pracownicy elbląskiego sanepidu pracowali w dwóch grupach, które nie miały ze sobą kontaktu, by móc, w razie zakażenia, zachować ciągłość pracy

- wyjaśnia Krzysztof Guzek.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ enx
  Czwartek, 29.10

  stacja nie pracuje bo nikt nie odbiera telefonu, a to jest skandal, proszę wdrożyć żołnierzy do pomocy, czy to takie skomplikowane? jeden dzień szkolenia z przepisów i ogarniają zamiast siedzieć i się nudzić,

 2. 2
  +11
  ~ P123
  Czwartek, 29.10

  Gdzie pozostałe służby?? Miasto ponad 100 tyś.. I leży na łopatki...tak właśnie jesteśmy przygotowani i wojny nie trzeba ....zdrowia życzę...

 3. 3
  +5
  ~ Poborowy ludowy.
  Czwartek, 29.10

  enx - cosik ci się pomyliło, a coby te żołdaki miali tamuj robić. Dyć strzylać do wirusa nie bendom, bo i tako nie trafiom, a sprzuntać i telefony przyjmać to każden jeden idijot umnie. Tam potrzeba specjalistów potrafiących dokonywać analiz medycznych i ustalać wyniki badań. A ta liczba zarażonych oznacza, że w tej jednostce brakuje teraz ponad jednej trzeciej załogi. Obecnie na sanepidzie wszyscy "wieszają psy", ale jakoś nikt nie chce się przyznać do tego, że od 1989 roku systematycznie zmniejszono tam zatrudnienie, likwidowano specjalistyczne komórki organizacyjne, a wynagrodzenie ustalano niewiele wyższe niż zasiłek dla bezrobotnych.

 4. 4
  +7
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 29.10

  paniusie w czasie godzin biegały po sklepach, a gdzie jest zarządzanie kryzysowe z emerytem naczelnikiem ja się pytam?????

 5. 5
  +9
  ~ enx
  Czwartek, 29.10

  do poborowy- pracownik sanepidu kontaktuje się z osoba zarażoną i ustala kto z kim miał kontakt i jaki kontakt i na tej podstawie ustala kwarantanny, izolacje itd, żadna filozofia, tylko jest tych pań za mało, a do tego są źle opłacane i to należy zmienić, a tymczasem nie może być tak, że nikt nie odbiera telefonu i nie można nic się dowiedzieć,

 6. 6
  +4
  ~ Qwerz
  Czwartek, 29.10

  Wystrczy ze padnie jeszcze jedyny w miescie punkt wymazow i bedzie bardzo źle.

 7. 7
  --2
  ~ Eh Egon
  Czwartek, 29.10

  Dalej niech się gromadzą chorzy ludzie to na pewno będzie mniej zakażeń co?

 8. 8
  +4
  ~ NIE widzi
  Czwartek, 29.10

  Nadal olsztyn miga się od leczenia chorych na koroniwirusa. Już Nidzica Szczytno będzie leczyć aby dalej od olsztyniakow. A wojewoda co nic bo boi się tknac olsztyna . A przecież w miastach wojewódzkich mają powstać szpitale polowe. Co olsztyna nie dotyczy. Czy trzeba ten fakt zgłosić do P.premiera .

 9. 9
  +2
  ~ PiS zabrał
  Czwartek, 29.10

  Medycy, lekarze, personel niższy. PiS Wam obiecał 200 % podwyżki wynagrodzeń. Wczoraj Sejm odzrucił projekt, wocy. Podwyżek nie będzie.PiS się pomylił, nie ma pieniędzy i nie przyznali się PiSiory do błędu.

 10. 10
  +1
  ~ rambo11
  Piątek, 30.10

  Kłamie Pan moja sąsiadka pracuje w sanepidzie i od tygodnia odwiedzają ją panowie w białych kombinezonach,tak więc rośnie Panu nos jak premierowi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1208260059357