Sobota, 8.05.2021, Imieniny: Stanislaw, Eryk, Liza
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Kolejne zakażenia w Elblągu. Rekord zakażeń w Polsce

17.10.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne zakażenia w Elblągu. Rekord zakażeń w Polsce

Dziś, 17 października, Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych 9 tys. 622 przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci 84 osób. To nowy rekord liczby zakażonych. . Najwięcej nowych przypadków w ciągu doby  odnotowano w województwie mazowieckim. W Elblągu mamy kolejnych 14 przypadków zakażenia oraz 2 w elbląskim powiecie. Od dziś na terenie całego kraju obowiązują nowe obostrzenia.

 


Potwierdzone zakażenia COVID-19 : województwo mazowieckie (1485), małopolskie (1254), wielkopolskie (1058), łódzkie (821), śląskie (765), podkarpackie (704), pomorskie (563), dolnośląskie (524), kujawsko-pomorskie (470), warmińsko-mazurskie (224)

 

Dziś (17 października) Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował o 224 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 z czego 14 jest w Elblągu a 2 w powiecie elbląskim.

 

33 powiat ełcki; 33 Olsztyn; 33 powiat ostródzki; 22 powiat iławski; 14 Elbląg; 13 powiat olecki; 12 powiat giżycki;10 powiat nidzicki; 9 powiat nowomiejski; 7 powiat lidzbarski; 7 powiat mrągowski; 7 powiat olsztyński; 7 powiat szczycieński; 5 powiat bartoszycki;5 powiat działdowski; 3 powiat piski; 2 powiat braniewski;2 powiat elbląski;

 

Nowe ognisko: DPS w Ełku.

 

41 wyzdrowień (1516):

13 powiat ostródzki, 11 powiat działdowski, 7 powiat nowomiejski, 4 powiat bartoszycki, 3 powiat szczycieński, 1 powiat lidzbarski, 1 powiat braniewski, 1 Olsztyn.
 
2 zgony (49):

 kobieta lat 65, powiat lidzbarski, szpital Elbląg, choroby współistniejące;
 kobieta lat 69, Olsztyn, szpital Ostróda, choroby współistniejące.

kerim

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ Koronawirus
  Sobota, 17.10

  Eksperci postawili mi ambitny cel na styczeń: 70 000 zakażeń codziennie (tylko tych wykrytych), w kulminacyjnym momencie 1 700 zmarlych dziennie, calkowity paraliż służby zdrowia: brak miejsc w szpitalach, również w tych polowych, brak respiratorow, nawet do 1/3 pracowników służby zdrowia zarazi sie wirusem. Łączna suma zgonow w Polsce powiazanych z koronawirusem 200 000 osób. Ambitny plan :) Pomożecie mi go zrealizować ?

 2. 2
  0
  ~ Pacjent
  Sobota, 17.10

  Na tvn 24 o szpitalu miejskim, kolejna wtopa embloska

 3. 3
  +11
  ~ pora na lekarza
  Sobota, 17.10

  do koronawirusa - lecz się na głowę

 4. 4
  +4
  ~ sars
  Sobota, 17.10

  pomożemy!

 5. 5
  --9
  ~ Koronawirus
  Sobota, 17.10

  Do "pora na lekarza": nie mam głowy, jestem wirusem. Ale uważaj żebyś nie musiał się leczyć na COVID-19

 6. 6
  +6
  ~ Zaraza
  Sobota, 17.10

  Ciągle się czyta i słyszy że chorzy na koroniwirusa leczenie są w Elblągu i Ostródzie. To jest przykre że stare szpitale muszą podołać chorym i chorobie. A ci co mają nowoczesne budynki szpitalne ,sprzęt, lekarzu bombaja i nie leczą. Słyszymy że mają łóżka kowidowe a gdzie ci pacjenci koronawirusa, odsylani aby dalej od olsztyna. Wstyd, kłamców dalej i wybierajcie olsztyn. HAŃBA.

 7. 7
  +2
  ~ Tylranden E.
  Sobota, 17.10

  Obok tych szpitali jako kierunkowych są pomocnicze m.in. w szpitalu w Olsztynie przeznaczony jest oddział dla dzieci i noworodków, dalej w Giżycku, Ełku i dawny wojskowy w Gołdapii. Ponadto jako rezerwowy jest Szpital MSWiA w Olsztynie. Oczywiście cała sytuacja jest zła, a nie można niczym wytłumaczyć faktu, że w Polsce jest przeznaczonych do leczenia na Covid ok. 7,5 miejsc w szpitalach, gdzie liczba zachorowań od kilku dni oscyluje w granicach 10 000. Jest to ewidentny błąd rządzących, którzy nie podjęli żadnych realnych działań w celu poprawy tej sytuacji. Jednakże mimo błędów prawnych i innych nasze zachowania są decydujące w walce z tą chorobą. Obok prawa ważniejsze są zasady moralne, międzyludzkie i odpowiedzialność społeczna. Tylko od nas właściwie realizujących nakazy sanitarne zależy czy wygramy. Inaczej czeka nas pogrom.

 8. 8
  +4
  ~ Do Koronawirus i sars
  Sobota, 17.10

  Jak czytam komentarze takie jak wpisy: sars czy koronawirusa to zaczyna się wstydzić że jestem człowiekiem... Ludzie odrobinę szacunka dla tych, którzy przegrali walkę, szacunku dla tych, którzy walczyli o życie innych. Szacunku do ludzi i do własnego życia. Oby to się skończyło dla Was tylko na tych głupich, idiotycznych wręcz komentarzach na poziomie... No właśnie poniżej jakiekolwiek poziomu. Dorośli ludzie??? Żal patrzeć i czytać.

 9. 9
  0
  ~ Miro
  Sobota, 17.10

  Do osoby powyżej: a ja myślę, ze Koronawirus i SARS chca poprzez swoje wpisy " otrzezwic" ludzi, ktorzy lekceważa zagrozenie. Może tylko robią to w nieodpowiedni sposob.

 10. 10
  0
  ~ Do miro
  Niedziela, 18.10

  Skoro ktos, czuję się na siłach żeby być,, autorytetem i pouczać kokogolwiek w tak ważnej sprawie to niech pomyśli 1000 razy zanim coś powie. Ludzie są różni i każdy odbiera czytane słowo jak chce, umie i jak go nauczono. Etap domyślania się co autor miał na myśli skończył się w raz ze szkołą. Dlatego też uważam że należy ważyć słowa!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0405540466309