Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Aktualne dane o pandemii w Polsce. Nowe wyzdrowienia na Warmii i Mazurach

21.05.2020, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Aktualne dane o pandemii w Polsce. Nowe wyzdrowienia na Warmii i Mazurach

Na Warmii i Mazurach do 140 wzrosła liczba osób, które przeszły COVID-19. O trzech kolejnych przypadkach wyzdrowienia poinformował dziś (21 maja) Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki. To mieszkańcy Olsztyna i powiatu olsztyńskiego.

W-MUM podał najnowsze dane dotyczące pandemii wirusa w woj. warmińsko-mazurskim. Bez zmian pozostała liczba zakażonych koronawirusem Sars-CoV-2 - 175 osób. Nowe dane dotyczą wyzdrowień. Trzy nowe przypadki przechorowania COVID-19 to dziewczynka z powiatu olsztyńskiego oraz młoda kobieta i młody mężczyzna z Olsztyna. Tym samym liczba osób, które od początku pandemii pokonały wirusa, wzrosła do 140.Statystyki dotyczące pandemii zaktualizowało dziś (21 maja) również Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował o 245 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Niemal połowa z nich dotyczy województwa śląskiego (189). Pozostałe województw: wielkopolskiego (16), zachodniopomorskiego (12), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (4), lubelskiego (4), pomorskiego (3), lubuskiego (3), dolnośląskiego (3) i kujawsko-pomorskiego (1). Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 19 983.

Niestety, wciąż rośnie także liczba zgonów w Polsce. Zmarły kolejne trzy osoby. Od początku pandemii potwierdzono śmierć 965 chorych na COVID-19.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Jest wciąż wysoki poziom chorych
  Czwartek, 21.05

  W rzeczywistości liczba chorych na Covid była, jest i będzie wyższa niż statystycznie to się przedstawia. Wiadomo, że testami nie można objąć wszystkich, ale systematycznie należałoby podjąć te działania wobec osób stanowiących potencjalne źródła zachorowań. Dotyczy to nie tylko pracowników służby zdrowia czy personelu domów opieki lub hospicjów ale przede wszystkim osób będących w ciągłym kontakcie z różnymi ludźmi czy środowiskami. Są to przede wszystkim pracownicy placówek handlowych, przedsiębiorstw usługowych, taksówkarze, fryzjerzy, kosmetyczki, personel przedszkoli i żłobków oraz cała rzesza różnych kurierów, dostawców itp. Wtedy wynik byłby zgoła inny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.