Wtorek, 2.03.2021, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Złagodzenie sytuacji na elbląskiej „porodówce”. Najbliżsi będą mogli przywitać się z noworodkiem

06.05.2020, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Złagodzenie sytuacji na elbląskiej „porodówce”. Najbliżsi będą mogli przywitać się z noworodkiem

Pomimo pełnego zrozumienia dla przyszłych rodziców nie możemy dziś podjąć tak bardzo oczekiwanej przez Państwa decyzji o przywróceniu porodów rodzinnych w elbląskim szpitalu wojewódzkim. Przesądziła racjonalna ocena sytuacji. Nasz Trakt Porodowy jest w dalszym ciągu w remoncie, warunki pracy „porodówki” utrudnione a zagrożenie epidemiologiczne wciąż bardzo poważne. Podjęliśmy jednak kroki, by z dniem 6 maja chociaż trochę złagodzić sytuację.
 

W połowie marca 2020 roku, ze względu na zagrożenie epidemiczne, także i my, jak wszystkie polskie szpitale, podjęliśmy decyzję o zawieszeniu tzw. porodów rodzinnych oraz odwołaniu wizyt w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Naszym obowiązkiem było zapewnienie młodym mamom i ich nowo narodzonym dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa. Dzięki wprowadzonym reżimom sanitarnym, a także dzięki zrozumieniu naszych pacjentek, udało nam się bezpiecznie przetrwać ten bardzo trudny także i dla nas czas.
 

Wiemy, jak bardzo czekają Państwo na naszą decyzję, aby „wszystko wróciło do normy”. Nie możemy jednak w całości spełnić tych oczekiwań. Dlatego zadecydowaliśmy, że porody w naszym szpitalu nadal będą odbywały się jedynie w asyście personelu. Natomiast już po zakończonej akcji porodowej jedna osoba wskazana przez pacjentkę będzie mogła – z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych – wejść na salę porodową, zobaczyć nowo narodzone dziecko, przywitać się z jego mamą, wspólnie nacieszyć się tą wyjątkową chwilą, zrobić zdjęcia…
Nie może to być, oczywiście, długa wizyta. Zakładamy, że – o ile nic nie stanie na przeszkodzie – może to być 15 – 20 minut.

Tyle na dzisiaj możemy zrobić w tej sprawie. Nadal pozostajemy w sytuacji, w której we wspólnym dobrze pojętym interesie prosimy Państwa o cierpliwość. Pamiętajmy, że porody w szpitalu wojewódzkim od ponad roku odbywają się w tymczasowych pomieszczeniach po starym Bloku Operacyjnym. Jest to miejsce, które zaadaptowaliśmy na powyższy cel na czas modernizacji Traktu Porodowego i Oddziału Ginekologiczno - Położniczego. Wielką pociechą dla nas wszystkich jest fakt, że kompleksowe prace szacowane na ok. 15 mln zł właśnie dobiegają końca i że jeszcze tego lata będziemy mogli zaoferować naszym pacjentkom całkowicie nowy Trakt Porodowy i nieporównywalnie bardziej komfortowe warunki pobytu w oddziale. Póki jednak co - wytrzymajmy. I bądźmy dobrej myśli

 – mówi Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ w Elblągu.
 

Anna Kowalska
rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Kulkaeg
  Środa, 06.05

  Artykuł jest nierzetelny. Rodziłam 5 marca i od godziny 15 tego dnia został wprowadzony zakaz odwiedzin, a nie w połowie marca... Ktoś tu czegoś nie doczytał, albo ma słabą pamięć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0133240222931