Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Pacjenci z koronawirusem trafili do elbląskiego szpitala. Na razie wiadomo o dwóch osobach

25.03.2020, 15:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pacjenci z koronawirusem trafili do elbląskiego szpitala. Na razie wiadomo o dwóch osobach

Pacjenci z koronawirusem kierowani są już do szpitala miejskiego w Elblągu. Na razie wiadomo o dwóch osobach u których potwierdzono COVID-19, hospitalizowanych przy ul. Żeromskiego.

Do tej pory osoby zakażone i z podejrzeniem koronawirusa z województwa warmińsko-mazurskiego trafiały do szpitala w Ostródzie. Od razu jednak było wiadomo, że jeżeli takich pacjentów w naszym regionie pojawi się więcej, w drugiej kolejności będą oni kierowani do Elbląga. 

Pierwsi pacjenci z koronawirusem zostali przyjęci do elbląskiego szpitala przy ul. Żeromskiego we wtorek (24 marca). Ile dokładnie osób jest tam w tej chwili hospitalizowanych?

W tej chwili na oddziale zakaźnym przebywa sześć osób. U dwóch potwierdzono już zakażenie koronawirusem. Pozostałe cztery są w trakcie diagnostyki. Cały szpital przy ul. Żeromskiego jest w tej chwili niedostępny i chroniony

- mówi Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

Jak już wcześniej informowaliśmy, jedna z osób, u której potwierdzono COVID-19 to mieszkaniec powiatu braniewskiego, który niedawno wrócił z Anglii. Drugą jest najprawdopodobniej mieszkaniec Elbląga. 

Szpital Miejski w Elblągu już od 4 marca pozostawał w stanie podwyższonej gotowości w związku z pandemią koronawirusa. Przy ul. Żeromskiego nie przebywają inni pacjenci, ten obiekt w całości jest przeznaczony na walkę o zdrowie chorych na COVID-19.

W tej chwili w Polsce zakażonych koronawirusem jest już 957 osób. Do tej pory zmarło 13 osób. W województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono już 33 przypadki choroby, wśród nich 11 z Elbląga i 2 z powiatu elbląskiego.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Pozamiatane
  Środa, 25.03

  No ,jak już mundurówka ma to pewnie wszyscy mamy.

 2. 2
  +5
  ~ zaczęło się
  Środa, 25.03

  Najważniejsze, że będzie przejście dla pieszych zamontowane przez olsztyńską firmę. cieszę się jak "prezydent". teraz to już kula śnieżna. Efekt "powrotu do domu" i ukrywania tego powrotu. Wszystko przywleczone , a jeszcze będzie "użyczone" z naszego, już własnego.

 3. 3
  +4
  ~ Klops
  Środa, 25.03

  Czyli, to ktos z mundurowki???!!!

 4. 4
  +4
  ~ O jej
  Środa, 25.03

  A testy będzie robić olsztyn a nie w Elblągu na miejscu. W sanepidzie.

 5. 5
  +12
  ~ Ploterek
  Czwartek, 26.03

  I proszę Państwa, teraz to dopiero wyjdzie fala zachorowań. Tysiące polaków powróciło do kraju w strachu przed koronawirusem, zjechali się z całej Europy w momencie, kiedy nie było jeszcze kontroli na granicach, na lotnisku i proszę Państwa, Ci właśnie ludzie teraz zarażają swoich członków rodziny, oni swoich znajomych i tak się nakręca fala zakażeń, bo zamiast siedzieć w domu na tyłku po powrocie do kraju, to trzeba było przecież odwiedzać rodzinę i chlać wódkę. Brawo!

 6. 6
  +7
  ~ 666
  Czwartek, 26.03

  Ci co sa zagrnica niech tam siedza wyjechali to po co tu wracaja epidemia przyszla to wszyscy do kraju siedzie tam a nie prsywozicie wirusa ci co wrcaja powini placic za lekrza

 7. 7
  +8
  ~ wiktorek
  Czwartek, 26.03

  Ploterek święte słowa, ale teraz juz za późno, nie wiem po co wpuszczali tych z lotdodomu? to chore było, pokazywali np. para ala polaków z ameryki, siedzieli tam 30 lat, i raptownie stali się polakami, parodia, wiele było takich przypadków, z Anglii z Irlandii, a oni po prostu chcieli tu się darmowo leczyć aby zaoszczędzić pare dolarków.

 8. 8
  0
  ~ jaaaaaaaaaaaaa
  Czwartek, 26.03

  brawo wróblewski

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.