Środa, 27.09.2023, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Eugeniusz Woźniak pomagał w 1945 w utworzeniu odziału Poczty w Elblągu! Zapraszamy na materiał filmowy (cz.2)

03.08.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Eugeniusz Woźniak pomagał w 1945 w utworzeniu odziału Poczty w Elblągu! Zapraszamy na materiał filmowy (cz.2)
REKLAMA
Druga część wywiadu poświęciliśmy życiu w Elblągu. Pan Eugeniusz Ambroży Woźniak dotarł do naszego miasta 15 czerwca 1945 r. Zamieszkał z kolegami na strychu Poczty i pomagał w utworzeniu oddziału Poczty Polskiej w Elblągu.
 
Początki tworzenia elbląskiego oddziału Poczty Polskiej nie były proste. - Początkowo nie miałem pracy, ale kiedy zrobiliśmy porządek na Poczcie to zostałem listonoszem. Wszystko się wtedy robiło. Korespondencji trochę było. Powiedźmy, że było pięć listów i bez torby, z listami w garści szedłem w miasto i stawałem przy każdej ulicy sprawdzając, czy któryś list nie jest adresowany właśnie tam. Kiedy chałupa była spalona pisałem taką informację na liście. (…) Dużo było zwrotów – opowiadał p. Eugeniusz.
 
W 1949 p. Eugeniusz rozpoczął dwuletni kurs zawodowy w Warszawie. - Pojechałem na egzamin i proszę zatkać uszy – nie zdałem – śmiał się. - Ale za drugiem razem, i teraz może pani odetkać uszy, zdałem.
 
W 1956 r. ukończył Technikum Łączności w Gdańsku. W latach 70-tych był kierownikiem Centrali Automatycznej w Elblągu i brał udział w rozbudowie urządzeń łączności.
 
Ostatnie osiem lat przed emeryturą pracował jako inspektor teletechniczny na terenie województwa elbląskiego.
 
Podczas rozmowy z p. Eugeniuszem nie mogło zabraknąć wątku jego żony Wacławy Zakrzewskiej, którą poznał... na statku z Elbląga do Krynicy Morskiej. - Mieszkała w Elblągu. Przyjechała tu po wojnie z rodzicami z Warszawy. (…) Poznaliśmy się na statku. Ona stała sama, ja sam. Dokładnie nie powiem, ja to tam było, ale przeżyliśmy razem szczęśliwe lata. Od sześciu lat jestem sam – mówił p. Eugeniusz. - Mam córkę Romanę i syna Krzysztofa i wnuczęta i już prawnuczęta.
 
Zapraszamy do obejrzenia 2 część wywiadu z p. Eugeniuszem!
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2817950248718