Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie: Elbląska jednostka wyróżnia się na tle kraju

23.07.2018, 07:00:11 Rozmiar tekstu: A A A
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie: Elbląska jednostka wyróżnia się na tle kraju
Fot. Ryszard Biel
Gala z okazji Święta Policji została zorganizowana w naszym mieście w czwartek. Obecny był na niej m.in. mł. insp. Edward Szydłowski Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, który w rozmowie dla info.elblag.pl ocenił pracę elbląskich policjantów.
 
Jak praca elbląskich policjantów wypada na tle województwa?
 
Pochodzę z Elbląga i pracowałem tu przez 24 lata. Bardzo przyglądam się pracy tej jednostki. Muszę powiedzieć, że poziom jest bardzo dobry. Jest to jednostka, która wyróżnia się na tle kraju, nie tylko województwa. Osiąga bardzo dobre wyniki. Dotyczy to służby prewencyjnej, kryminalnej, wykrywalności. Na tle województwa praca elbląskich policjantów jest bardzo wysoko oceniania. Moim zdaniem jest to jedna z wiodących jednostek w naszym garnizonie.
 
Czyli elblążanie mogą czuć się bezpiecznie?
 
Tak. Ostatnie badania ankietowe, które były przeprowadzane pokazały, że 93 proc. Polaków czuje się w swoim środowisku bezpiecznie i pozytywnie ocenia bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania. To nas buduje, co nie znaczy, że nie mamy jeszcze wiele do zrobienia. W Elblągu jest dobre to, że od lat jest tu praca na wysokim poziomie i jednostka ma szczęście do szefów, ale i policjantów, pracowników, którzy na co dzień wykonują ciężkie zadania. Robią to z pasją. Kiedy tu pracowałem byłem podbudowany tym, jak tu się pracuje.
 
Jak ocenia Pan stan wyposażenia elbląskiej jednostki?
 
Tabor elbląskiej jednostki pozostawia dużo do życzenia tabor elbląskiej jednostki, ale systematycznie go wymieniamy. Tylko w zeszłym roku do Elbląga przyszło 16 nowych samochodów. W większości były to samochody finansowane z funduszu wsparcia policji, czyli samorządów. Również kilka samochodów poszło do Elbląga z przydziału centralnego z programu modernizacji policji. W tym roku też będą uzupełnione stany, również w Elblągu.
 
Podczas Gali z okazji Święta Policji wręczył Pan kluczyki do radiowozu.
 
Jeden radiowóz, którzy przyszedł na całe województwo trawił do Elbląga. Przekazałem kluczyki do nowego, nieoznakowanego BMW. Ma on dwa wideorejestratory.
 
Efektywność pracy elbląskich policjantów ma również zostać doceniona poprzez budowę nowej komendy.
 
Rozmawiałem z Komendantem ds. logistyki i jest zgoda na przyjęcie działki, którą Miasto przekazało na usadowienie budynku nowej komendy. To będzie bardzo nowoczesna komenda, która powstanie przy ul. Lotniczej. Będą tam wszystkie oddziały, wszyscy pracownicy. Będzie bardzo wszechstronna i przestronna. To jest chyba największa realizacja tego typu w Polsce. W tym roku oddajemy dwie komendy w naszym województwie, w przyszłym roku jeszcze dwa w powiecie. Z programu modernizacji nasza policja się zmienia i wielkie ukłony, że te pieniądze się znajdują.
 
Pracował Pan w Elblągu, więc w praktyce doświadczył Pan w jakich warunkach pracują elbląscy policjanci i jak bardzo potrzebna jest nowa komenda.
 
Jednostka w Elblągu była budowana w latach 90-tych i od tego czasu nie było gruntownego remontu, tylko prace bieżące. Te warunki są skromne. Ale w ciągu kilku lat one się diametralnie zmienią. Miejmy nadzieję, że za 2-3 lata będziemy tu otwierać nową komendę.
 
Wakaty są zarówno w KMP w Elblągu, jak i w innych komendach w naszym województwie. Brakuje chętnych do pracy?
 
W naszym garnizonie, tak jak w całej Polsce występują wakaty jeśli chodzi o stanowiska policyjne, jednak chętnych mamy więcej niż miejsc. Dobór kandydatów jest poprzedzony testami, tzw. multiselektem. Jest wywiad z psychologiem, testy sprawnościowe. Tu mamy kłopot. Nie chcemy obniżać standardów przyjmowania do policji. Chcemy, aby trafiali do nas policjanci najlepiej wyszkoleni, jak najbardziej sprawni i potrafiący sobie radzić w trudnych sytuacjach. Na dzień dzisiejszy występuje kilkadziesiąt wakatów, ale mamy gwarancję przyjęcia w sierpniu i w następnych miesiącach. Mamy już „opracowanych” ludzi. 1 sierpnia wraca z adaptacji zawodowych 40 policjantów, którzy zasilą również elbląską komendę.
 
Dziękuję za rozmowę.
 
 
Z Edwardem Szydłowskim rozmawiała
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Żarty
  Poniedziałek, 23.07

  Najlepsi w Elblągu a kasa sprzęt, pojazdy idzie na olsztyn. Przerwie ie ten cyrk i obłude.

 2. 2
  +6
  ~ kkk
  Poniedziałek, 23.07

  Bezpiecznie jest nie dzięki policji, tylko dlatego, że miasto już wymiera. Młodzi wyjeżdżają, a starzy ***ką raczej już się nie zajmują.

 3. 3
  +6
  ~ adf
  Poniedziałek, 23.07

  Uwazam, ze w Elblagu powinna znajdowac sie delegatura Wojewodzkiej Policji i zastepca powinien siedziec tutaj.

 4. 4
  +1
  ~ Racja
  Poniedziałek, 23.07

  Cześć urzędów zagarnia tych Przez ols tu ma wrócić do Elbląga. To eRunek dla olsztyna.

 5. 5
  0
  ~ Jaro
  Wtorek, 24.07

  Milicja elblaska zenada

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.