Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2020

Przeżyjmy to jeszcze raz: Polonez ZPSM (materiał filmowy)

13.02.2020, 11:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Przeżyjmy to jeszcze raz: Polonez ZPSM (materiał filmowy)
Fot. Ryszard Biel

„Magiczny wieczór, o którym nie raz słyszeliśmy w opowieściach naszych dziadków, rodziców i starszego rodzeństwa, staje się dzisiaj udziałem uczniów klasy VI Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Elblągu”. Tak oficjalną część swojej studniówki rozpoczęli w sobotę (8.02.) prowadzący ją uczniowie – Zofia Prytuła i Miłosz Kozyra.
 

Zanim abiturienci w zabawny sposób, aczkolwiek z dużą klasą, podziękowali wszystkim nauczycielom (tym obecnym i nieobecnym) oraz rodzicom, zaprezentowali przygotowany przez Zofię Prytułę układ tradycyjnego tańca rozpoczynającego każdą studniówkę.
 

- Poloneza czas zacząć! – ogłosił gromko dyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Elblągu, Andrzej Korpacki, który w pierwszej parze poprowadził go wraz z uczennicą rytmiki Zofią Prytułą.


Polonez Szkoły Muzycznej był wyjątkowy. Każdą parę stanowił uczeń i nauczyciel.

 

Były to dla mnie ważne chwile, również pełne wzruszeń. Pawła uczę od „zerówki” i tańczyłam z nim poloneza. Za chwilę zakończy się proces jego nauczania i wkroczy w nowy etap. To jest dla mnie wyjątkowy czas i bardzo to przeżywam

– mówi Anna Fiedeń, nauczycielka OSM.
 

Uczniowie starali się zachować spokój, ale słychać było w ich głosach wzruszenie i wdzięczność, której nie szczędzili wszystkim, którzy mieli wpływ na ich edukację.


- Pozdrawiamy nieobecnych dzisiaj z nami Pana Dyrektora Bogusława Stolarskiego, który nadzorował nasz start w nierównej edukacyjnej walce (tudzież w edukacyjnym meczu do jednej bramki) oraz Panią Dyrektor Marzenę Wrońską, dzięki której wszystko zo związane z liczeniem i wartościami wymiernymi nie ma przed nami żadnych tajemnic, o czym już niedługo przekona się Centralna Komisja Egzaminacyjna – rozpoczęła przedstawiać listę pedagogów Zofia Prytuła.
 

Wśród obecnych  szczególnie ciepłe słowa usłyszeli  Dyrektorzy: „przywódca duchowy, organizacyjny i mentalny”  Andrzej Korpowski , Wiesław Pająk, „który w edukacji muzycznej odcisnął chwalebną pieczęć, czym zasługuje na dozgonną wdzięczność” i Grażyna Marusa, „która przez wiele lat nadzorowała postępy w nauce”.
 

 

Jest w naszej szkole osoba, która w pojedynkę, z sukcesem potrafi okiełznać różne charaktery, marzenia, fanaberie swoich podopiecznych. W sposób niemal niewidzialny i bezinwazyjny doprowadza tychże młodych ludzi do stanu, w którym jak nieopierzone pisklęta przekształcają się w piękne życiowo i mądre ptaki, które już za chwilę będą gotowe do odlotu

– tak Miłosz Kozyra opisywał wychowawczynię klasy maturalnej, panią Ewę Skorpską.
 

- Serdecznie dziękujemy wszystkim  naszym  nauczycielom, którzy przez cały okres naszej edukacji, poczynając od siedmioletnich maluchów, a kończąc na pełnoletnich obywatelach, każdy na swój niepowtarzalny sposób potrafił zagrać na wrażliwości, umiejętnościach i talencie uczniów jak na najpiękniejszym fortepianie – mówiła Zofia Prytuła.


- Mamy nadzieję, że nasze dzieci będą miały tyle szczęścia w wyborze ścieżki edukacyjnej co my – dodała.


 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.