Poniedziałek, 24.02.2020, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Wybierajmy, skoro mamy wybór

09.10.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wybierajmy, skoro mamy wybór
Ma 59 lat, w polityce jest od ponad 12 lat. Do tej pory pracował w wielu komisjach Rady Miasta, a od roku jest Przewodniczącym Rady Miejskiej. Jest dyrektorem samorządowej instytucji kultury - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Teraz dostał kolejne, ciekawe i ambitne zadanie w karierze. Ma wnieść do polityki ogólnopolskiej doświadczenie i charyzmę w działaniu, której nie można mu odmówić. Antoni Czyżyk to kandydat na posła RP. Okręg nr 34, miejsce 10.
 
 
Jestem gotowy!
 
Konsekwencja, partnerstwo i sprawne realizowanie celów – tym kieruję się w pracy zawodowej jak i w polityce. Jako Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu sprawnie współpracuję z członkami wszystkich ugrupowań. Robię to dla dobra społeczności lokalnej i to właśnie stanowi podstawę mojej działalności. Na co dzień zarządzam znaną i lubianą przez mieszkańców miasta i regionu instytucją, jaką jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Diametralne zmiany, jakie teraz przechodzi (przebudowa), to efekt wieloletnich i konsekwentnych starań z mojej strony. Skuteczność cenię sobie przede wszystkim!
 
 
Konsekwentne i sprawne działanie dla Elbląga i regionu
 
W mojej działalności poselskiej chciałbym realizować wizję Elbląga, regionu, Warmii i Mazur jako miejsca, w którym chce się mieszkać i do którego warto wracać. Zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej, poszerzenie rynku pracy i wzrost liczby mieszkańców – to główne cele działań, jakie sobie stawiam. Wizja naszej przyszłości to także usprawnienie komunikacji, podnoszenie poziomu edukacji, animowanie wydarzeń kulturalnych o dużym zasięgu czy budowa poczucia lokalnej tożsamości, wspólnoty ludzi o różnorodnych korzeniach. Wielokrotnie udowadniałem, że nie są mi obce problemy społeczne dotykające mieszkańców naszego regionu. Realizowałem wiele projektów edukacyjnych na rzecz dzieci i młodzieży z całego województwa. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, które za mną stoi chcę zaoferować i zagwarantować wyborcom, że moja praca w Sejmie przepełniona będzie sumiennością i rzetelnością.
 
 
Młode pokolenie – w nich upatruję nadziei
 
Jako wychowawca wiem, jak ważne jest kształtowanie młodzieży i pomoc im w odnajdywaniu autorytetów. Najważniejsze jednak jest wyciągnięcie wniosku z faktu, że żyjemy w społeczeństwie wiedzy, którego motorem jest edukacja, a inwestycja w młodzież to najlepsza forma dbałości o interes narodowy. Stąd moje interpelacje składane podczas sesji Rady Miejskiej, które w dużej mierze poświęcone są problemom młodych ludzi. Dlatego też obok tworzenia nowych, wysokopłatnych miejsc pracy dla młodych ludzi istotna jest również odpowiednia polityka prorodzinna. Należy stworzyć warunki, w których pogodzić będzie można aspiracje rodzinne i zawodowe, czyli uelastycznić czas i formy zatrudnienia. Trzeba również wprowadzić odpowiednie bodźce podatkowe. Tę aktywność z cała pewnością przeniosę na grunt poselski.
 
 
Zachęcam do udziału w wyborach i oddania na mnie głosu.
 
 
 
 
Antoni Czyżyk
 
Koalicja Obywatelska
 
Okręg nr 34, Elbląg
 
Lista 5, miejsce 10
 


 

                            Materiał sfinansowany ze środków KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

 

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.