Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ GRANICZNA

Rozbity gang, zlikwidowana fabryka papierosów i dwie krajalnie tytoniu

06.10.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rozbity gang, zlikwidowana fabryka papierosów i dwie krajalnie tytoniu

Funkcjonariusze Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej rozbili gang tytoniowy, zlikwidowali fabrykę papierosów i dwie krajalnie tytoniu. Przejęli urządzenia i maszyny warte kilkaset tysięcy złotych, blisko 10 ton tytoniu i prawie 318 tys. papierosów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych nielegalnych towarów wynosi ponad 7 mln zł. Do sprawy zatrzymano 11 osób, którym w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku przedstawiono zarzuty.  

 

Sprawa zaczęła się kilka miesięcy temu, kiedy okazało się, że poszczególnymi członkami zorganizowanej grupy przestępczej zainteresowani są funkcjonariusze różnych służb. W efekcie połączono siły i dzięki współpracy funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Elblągu (Morski Oddział Straży Granicznej), Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i policjantów z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie rozbito gang zajmujący się przestępczością akcyzową.

 

W ubiegły czwartek nad ranem funkcjonariusze przeprowadzili działania na terenie województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. W jednym z budynków gospodarczych na prywatnej posesji odkryli i zlikwidowali linię technologiczną służącą do produkcji papierosów. Na dwóch kolejnych posesjach ujawnili dwie krajalnie tytoniu. Łącznie zabezpieczyli ponad 8,5 tony krajanki tytoniowej, 1,2 tony suszu tytoniowego, blisko 318 tys. sztuk wyprodukowanych już papierosów. Przejęli także urządzenia służące do produkcji papierosów oraz rozdrabniania tytoniu, opakowania, filtry, bibuły, okleiny. Zabezpieczyli 116 tys. zł w gotówce oraz dwa samochody. Audi o wartości 30 tys. zł i BMW warte 175 tys. zł, z czego drugi pojazd okazał się kradziony.

 

W trakcie realizacji zatrzymano 11 mężczyzn, których doprowadzono do Prokuratury Okręgowej we Włocławku. Dwóch z nich usłyszało zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Ośmiu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym wytwarzaniem wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstwa przeciwko obowiązkom podatkowym. Jednemu zatrzymanemu zarzucono pomocnictwo w popełnianiu przestępstw karno-skarbowych.

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 4 osób, pozostałych zatrzymanych objęto policyjnym dozorem.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

Link do filmu

 

 

Tadeusz Gruchalla

Wz. Rzecznika Prasowego

Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ fasola
  Czwartek, 06.10

  Zawsze mam niesmak gdy władza chwali się walką z "akcyzowcami" bo rodzi to u mnie refleksję "złodzieje z silniejszej bandy likwidują konkurencję". Akcyza to, obok podatku od nieruchomości, najdziwniejszy i bandycki podatek który spełnia słownikowa definicję kradzieży. Po prostu władza oznajmia "co prawda płacicie pełny, uczciwy podatek od jakiegoś produktu, ale na kilka wybranych przez nas produktów będziecie płacić dodatkowy haracz" Dlaczego? Bo tak wam każemy / tak nam się podoba. A jak spróbujecie sprzedawać produkty z listy nie oddając nam 50% dochodu to was zlikwidujemy. A my jako ogół pogodziliśmy się z tym, i płacimy.

 2. 2
  +3
  ~ szczypior
  Czwartek, 06.10

  Do fasola -a ta władza jak żadna inna swoim działaniem przypomina mi mafie,czyli super zorganizowaną grupę przestępczą.Maja wszystkie organy podporządkowane sobie.

 3. 3
  +5
  ~ 8*
  Czwartek, 06.10

  władza nie lubi konkurencji

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1100490093231