Sobota, 4.12.2021, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ GRANICZNA

Nigeryjczyk zatrzymany z przerobionym dokumentem

26.01.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nigeryjczyk zatrzymany z przerobionym dokumentem

Obywatela Nigerii, który przebywał nielegalnie w Polsce, zatrzymali 21 stycznia w powiecie sztumskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Cudzoziemiec posłużył się przerobionym włoskim dokumentem pobytowym, nie miał wizy, a wcześniej ubiegał się o azyl we Włoszech.

 

Mężczyzna do kontroli okazał włoski dokument tożsamości z przerobioną datą urodzenia. W Polsce nie miał prawa przebywać, nie posiadał wizy ani innego ważnego dokumentu pobytowego. Strażnicy graniczni ustalili, że Nigeryjczyk znajdował się w procedurze azylowej i nie ma już ważnego tytułu pobytowego we Włoszech. Cudzoziemca zatrzymano i przewieziono do Straży Granicznej w Elblągu. Sąd Rejonowy w Kwidzynie postanowił umieścić go na okres trzech miesięcy w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

 

Dodatkowo funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że 22 innych cudzoziemców także przebywało w Polsce nielegalnie. Było to 15 obywateli Ukrainy, 5 Gruzji oraz Mołdawianin i Serb. 10 osób przeterminowało pobyt w Polsce, 5 nie miało ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu, 4 nielegalnie pracowały, a 3 przekroczyły granicę państwową wbrew przepisom. Wszyscy otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu z zakazami ponownego wjazdu od 6 miesięcy do 3 lat.

 

 

kpt. SG Andrzej Juźwiak

Rzecznik Prasowy

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9720470905304