Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Odżywka do włosów – wpływ na porost

22.12.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odżywka do włosów – wpływ na porost

Odżywka do włosów to jeden z podstawowych kosmetyków do włosów, po jakie możemy sięgnąć w trosce o odżywienie i odbudowanie naszych pasm. Jeżeli wybierzemy odpowiednią odżywkę, która będzie w dobry sposób odpowiadała na nasze problemy z włosami, nasza fryzura będzie zdrowsza i szybko odzyska pełnię blasku. Czy odżywka do włosów może dodatkowo pobudzić nasze kosmyki do wzrostu? Na to pytanie odpowiemy w tym artykule, więc zapraszamy do czytania!

 
Porost włosów – w jaki sposób rośnie nasz włos?


Żeby dobrze przyjrzeć się temu, czy odżywka do włosów ma szanse pomóc nam we wsparciu ich wzrostu, konieczna będzie odpowiedź na pytanie, w jaki sposób rosną włosy i jak są one zbudowane. Wzrost włosów na naszym ciele to proces ciągły, który ma miejsce cały czas. Pomimo faktu, że zdrowy człowiek codziennie traci od około 50 do 150 pojedynczych włosów, nie mamy co się tym przejmować, gdyż te od razu zastępowane są nowymi. Przekłada się to na fakt, że włos na naszej głowie może być aktualnie w jednej z trzech faz swojego wzrostu. O ile nie będziemy mieć żadnych problemów z gęstością naszych włosów, jeśli większa ich część będzie w drugiej i pierwszej fazie, to problem może pojawić się wraz ze wzrostem ilości włosów w fazie trzeciej, czyli włosów „umierających”.
 
Słowo „umierające” nie bez powodu jest wzięte w cudzysłów, gdyż nasze włosy nie są żywym wytworem organizmu. Jak najbardziej żywe są jednak mieszki włosowe, które przekazują naszym włosom substancje odżywcze z krwi i okolicznej skóry. 
 
Odżywka do włosów – wpływ na porost włosów

Odpowiedzmy więc na pytanie, czy odżywka do włosów może przyśpieszyć porost naszych pasm. Jak najbardziej! Wiąże się to właśnie z naszymi mieszkami włosowymi. Są one gotowe do pobierania wartościowych substancji cały czas i przekazują je następnie do włosów. Tym samym wpływ na porost kosmyków ma nie tylko odżywka do włosów, jakiej używamy, ale także inne kosmetyki czy nawet nasza dieta.
 
Niewłaściwa odżywka do włosów może je zbytnio obciążyć, chociażby przez zawartość w niej silikonu czy mocnej chemii myjącej. Jeśli nasze włosy będą nieustannie poddawane działaniu niekorzystnego dla nich kosmetyku, nie będą po prostu miały szansy na odpowiedni wzrost.
 
Odżywka do włosów na porost pasm – czyli jaka?


Chociaż nawet klasyczna odżywka do włosów może nam pomóc je zagęścić dzięki lepszemu odżywieniu mieszków włosowych i skóry głowy, przez co włosy będą mogły spokojnie rosnąć w swoim tempie, to jeśli postawimy na obecność w jej składzie dodatkowych substancji wspomagających porost włosów, możemy uzyskać jeszcze lepszy efekt. Jedną z takich substancji może być chociażby olejek rycynowy, który jest znany z tego, że stymuluje włosy do wzrostu. Przydatna może być także kofeina, olejek z mięty pieprzowej lub witaminy z grupy B. 
 
Pamiętajmy, żeby zawsze szukać sprawdzonych produktów kosmetycznych, które zapewnią nam jak najlepsze efekty. Można je znaleźć chociażby na oficjalnej stronie L'Oréal Paris. Dzięki temu nasze włosy nie tylko będą rosły szybciej, ale otrzymają z każdym myciem optymalną ilość substancji wzmacniających i odżywczych
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.17818093299866