Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Kalkulator rat kredytu gotówkowego – oblicz ratę i śpij spokojnie

07.12.2021, 09:21:52 Rozmiar tekstu: A A A
Kalkulator rat kredytu gotówkowego – oblicz ratę i śpij spokojnie

To, jaką ratę kredytu gotówkowego będziemy co miesiąc spłacać, bezpośrednio wpływa na nasz domowy budżet. Aby ten negatywny wpływ zminimalizować, warto znać całkowity koszt kredytu, a tym samym mieć wiedzę, ile w rzeczywistości będzie wynosiła rata kredytu.


Kredyt gotówkowy to jeden z popularniejszych produktów oferowanych przez banki w Polsce. Wysokiej podaży odpowiada wysoki popyt. Kredyt gotówkowy jest rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają oszczędności, a którzy potrzebują zastrzyku gotówki, aby spełnić swoje plany, marzenia czy też dokonać zakupu. Istotne jest także to, że dziś kredyt gotówkowy udzielany przez banki to także szybka decyzja co do przyznania czy odmówienia środków pieniężnych.


W związku z tym kredyt może być prawdziwym ratunkiem nawet w sytuacjach niespodziewanych, gdy potrzebujemy gotówki na już. Dlatego w takim wypadku warto jest zrobić wszystko, aby taki kredyt otrzymać. Pomogą nam w tym powszechnie dostępne narzędzia, m.in. kalkulator kredytowy gotówkowy. Poza tym to pomoc dla nas, bo choć spłata kredytu gotówkowego nie trwa tak długo jak kredytu hipotecznego, to i tak obciąży nasz budżet na dłuższy czas – warto więc dobrze zgłębić temat harmonogramu spłat.
 
 
Udzielenie kredytu gotówkowego – od czego zacząć


Przede wszystkim musimy oszacować, ile pieniędzy jest nam potrzebnych. Poza tym musimy także wybrać bank, którego oferta wydaje się nam najkorzystniejsza. Kluczowym elementem jest też złożenie wniosku o kredyt. Dziś nie jest konieczna osobista wizyta w banku. Wniosek możemy złożyć telefonicznie, internetowo czy tradycyjnie – w siedzibie banku. Poza numerem PESEL, danymi teleadresowymi, będziemy musieli we wniosku określić sumę kredytu, o jaką się ubiegamy. Aby bank mógł na podstawie wniosku określić naszą zdolność kredytową, musimy podać wysokość naszych dochodów, a także rodzaj umowy, na podstawie której jesteśmy zatrudnieni.

Dla banku kluczowe są nasze zobowiązania (np. alimenty czy wcześniej zaciągnięte kredyty, pożyczki, karty kredytowe czy debety). To właśnie na tej podstawie bank określa naszą zdolność kredytową a tym samym to, jaką wysokość raty będziemy w stanie spłacać.Roczna stopa oprocentowania RRSO – czyli kredyt gotówkowy w pełnej krasie


Przy decydowaniu się na dany kredyt gotowkowy, koniecznie należy wziąć pod uwagę coś takiego jak: rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest to całkowity koszt kredytu, jaki ponosi konsument, decydując się na daną ofertę. Takie elementy jak: wysokość oprocentowania pożyczki, prowizja dla banku, ubezpieczenie, etc stanowią właśnie RRSO. Dlatego też im niższe RRSO, tym atrakcyjniejszy kredyt (kredyt tańszy).


Kalkulator kredytu gotówkowego – realna pomoc w decyzji


Jak już wcześniej wspomniano, dla banku liczy się nasza zdolność kredytowa, która określa kredyt w jakiej wysokości, i z jaką miesięczną ratą będziemy w stanie spłacać. Istotny jest tutaj także okres spłaty. Zazwyczaj im dłuższy czas kredytowania, tym niższa rata kredytu. Kalkulator kredytowy pozwoli nam obliczyć koszty kredytu. W ten sposób dowiemy się nie tylko, ile będą wynosić raty kredytu, ale także poznamy harmonogram spłaty kredytu gotówkowego. Czy z czasem pojawiają się na przykład raty malejące. Taki kalkulator pomoże nam też w tym, aby nie składać wniosku do banku o kredyt, który znacznie przekroczy nasze możliwości. Realne oczekiwania co do udzielonej potencjalnie przez bank sumy to większe szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku.


Oblicz ratę kredytu gotówkowego, aby spłata długu była dla ciebie jak najmniejszym obciążeniem i nie zawierała niepotrzebnego w finansach elementu niespodzianki. Kalkulator kredytowy gotówkowy dostępny na profesjonalnych stronach internetowych to dobry wstęp do racjonalnego i miłego w realizacji podejścia do kredytu.


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.22398591041565