Środa, 19.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Czy mężczyzna może dostać receptę online na tabletkę „dzień po”? Sprawdzamy!

20.10.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy mężczyzna może dostać receptę online na tabletkę „dzień po”? Sprawdzamy!

Ciąża jest tematem, który dotyczy obojga partnerów. Nie dziwi zatem fakt, że mężczyźni również interesują się antykoncepcją, w tym także antykoncepcją awaryjną, gdy zachodzi taka potrzeba. W przypadku zagrożenia nieplanowaną przez partnerów ciążą, rozwiązaniem może być dostępna aktualnie wyłącznie na receptę tabletka „dzień po”. Recepta online jest w tym przypadku opcją wybieraną coraz częściej przez kobiety. Czy mężczyzna może dostać receptę na tabletkę „dzień po”? Sprawdzamy.


Tabletka „dzień po” a tabletki antykoncepcyjne – różnice 
 

Tabletki antykoncepcyjne należą do środków zapobiegających ciąży. Przyjmuje się je codziennie, w ten sposób nie dopuszczając do owulacji, co znów skutkuje brakiem zapłodnienia. Tabletka „dzień po”, ze względu na nieobojętną dla organizmu dużą dawkę jednorazową hormonów, przyjmowana jest natomiast wyłącznie w sytuacjach sporadycznych. Nie może być stosowana jako zamiennik standardowej antykoncepcji, czy też równorzędna jej metoda ochrony przed ciążą. Może sprawdzić się, gdy zawiodą stosowane metody (prezerwatywa pęknie lub zsunie się, nieprawidłowo przyjmowano tabletki antykoncepcyjne) lub kiedy miał miejsce stosunek bez zabezpieczenia.

Tabletka „dzień po” – recepta online. Gdzie można ją uzyskać?

Jak wspomniano wcześniej, antykoncepcja, w tym również tabletka „dzień po”, dostępna jest w naszym kraju wyłącznie na receptę. O ile w przypadku tabletek antykoncepcyjnych kobieta zazwyczaj ma czas, by dostać się do lekarza (choć też nie zawsze), to w przypadku tabletek „po” liczy się każda godzina. Termin ważności tabletki „dzień po” teoretycznie jest długi, jednak zwykle o takich sprawach nie myśli się „na zapas” i nie wykupuje się leku z wyprzedzeniem. By nie marnować czasu, a tym samym skuteczności leku, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze zdalnych konsultacji lekarskich. 

Jeśli potrzebna jest Ci tabletka „po”, a tabletki antykoncepcyjne lub inne metody antykoncepcji zawiodły, zgłosić możesz się do medycznego podmiotu online. Tabletka „dzień po” na receptę wystawiona może być pacjentce na przykład w serwisie NaszaRecepta.pl. Wybierając zdalne konsultacje, nie musisz martwić się o to, kiedy przepisana będzie Ci tabletka „dzień po”. Recepta online może być bowiem wystawiona nawet w 5 minut. Jak zdobyć tabletkę „dzień po” w ten sposób? Wystarczy uzupełnić zgodnie z prawdą przygotowany formularz medyczny i przesłać go do lekarza. 

Jeśli po analizie znajdujących się tam informacji lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań do stosowania leku przez kobietę, niezwłocznie wystawi jej receptę. Można udać się z nią bezpośrednio do apteki i nie warto z tym zwlekać – przy antykoncepcji awaryjnej to czas bowiem jest kluczowy.

Czy mężczyzna może dostać receptę na tabletkę „dzień po”?

Seks jest sprawą dotyczącą obojga partnerów, podobnie jak jego możliwe konsekwencje. Gdy stosowana antykoncepcja zawiedzie, wyborem pary, która nie jest aktualnie gotowa na dziecko, może być tabletka „dzień po”. Na receptę liczyć może w tej sytuacji osoba, która lek ma przyjąć. To na jej numer PESEL wypisany będzie lek i to jej bezpośrednio dotyczy bezpieczeństwo stosowania antykoncepcji awaryjnej. By tabletka „dzień po” była dla kobiety bezpieczna, lekarz musi sprawdzić jej aktualny stan zdrowia i historię zdrowotną. W ten sposób będzie w stanie wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, zanim przepisze jej lek. 

Jak mężczyzna może zdobyć tabletkę „dzień po”?

Gdy potrzebna jest pilnie tabletka „dzień po”, recepta online to niewątpliwie bardzo szybkie rozwiązanie. Warto wiedzieć, że zaletą e-recept jest to, że posiadając odpowiednie dane, wykupić można je w imieniu bliskiej osoby. Jeśli zatem z jakichś powodów kobieta nie może (lub nie chce) udawać się do apteki po tabletkę po, jak najbardziej może zrobić to mężczyzna. Wystarczy, że posiadać będzie kod wystawionej e-recepty, a także numer PESEL swojej partnerki. 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.19857311248779