Środa, 19.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Sprzęty elektroniczne w bagażu podręcznym i rejestrowanym

21.10.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sprzęty elektroniczne w bagażu podręcznym i rejestrowanym

W dzisiejszych czasach, gdy bardzo często szukamy sposobu na ograniczenie wydatków na środki transportu, linie lotnicze wychodzą nam naprzeciw i wprowadzają wybór kilku rodzajów bagażu. Zmniejsza to ogólny koszt podróży, a bagaż podręczny zwiększa komfort przemieszczania się. Pojawiają się jednak nowe pytania i problemy, na przykład o to, jak i co spakować na wyjazd.

Rozwój technologii, konieczność pracy zdalnej z różnych miejsc w kraju i na świecie, a także nasze osobiste potrzeby związane z cyfrową formą rozrywki sprawiają, że dużą częścią bagażu zabieranego na wyjazd są różnego rodzaju sprzęty. Kiedyś nie wyobrażaliśmy sobie wyjazdu bez telefonu komórkowego i niezbędnej ładowarki, dzisiaj katalog tego typu sprzętów jest o wiele większy. Jak je spakować? O czym warto pamiętać?

Bagaż podręczny i rejestrowany – trudne decyzje

Szykując się na lot samolotem, warto mieć świadomość, że każda linia lotnicza ma własne regulacje dotyczące rodzaju bagażu oraz tego, co można zapakować. Wydarzenia na świecie wpłynęły na zaostrzenie przepisów na temat zawartości poszczególnych typów bagażu, więc wiedza na ten temat może ustrzec nas przed problemami, wydłużoną odprawą i ewentualnym spóźnieniem się na samolot. Najwygodniejszy sposób podróżowania wiąże się z zabraniem ze sobą tylko bagażu podręcznego. Musi on być jednak w określonym rozmiarze, o czym można przeczytać na stronie FRU.PL w przydatnym podróżnym poradniku: https://www.fru.pl/poradnik/bagaz-podreczny-i-rejestrowany. Powinien mieścić się do schowka nad głową pasażera lub pod siedzeniem, aby nie stwarzał zagrożenia podczas lotu. Wioząc ze sobą sprzęt elektroniczny, należy dobrze wybrać torbę podróżną, aby uniknąć zniszczenia sprzętu. Wzmocnione ścianki torby albo walizka z poliwęglanu wyeliminują ryzyko pęknięcia ekranu lub plastikowych elementów oraz powstania innych mechanicznych uszkodzeń. Elektronicznego sprzętu lepiej nie pakować do bagażu rejestrowanego, gdyż w razie zniszczenia nie można liczyć na żadną rekompensatę.

Jak zapakować sprzęt elektroniczny?

Poza telefonami często zabieramy ze sobą cyfrowe aparaty fotograficzne, obiektywy, komputery, tablety, czytniki książek, a nawet kamery, powerbanki, drony lub elektroniczne zabawki. Urządzenia tego typu wymagają ładowarek, kabli czy pokrowców, które zajmują dużo miejsca, a nawet najlepsze etui nie chroni w 100% przed zniszczeniem sprzętu. Dlatego większe przedmioty warto dodatkowo owinąć w tkaninę, np. ręcznik, a kable i ładowarki trzymać osobno, najlepiej w worku lub torebce foliowej, podzielone na akcesoria do poszczególnych urządzeń. W ten sposób zapanujemy nad wszystkimi elementami i łatwiej będzie nam po nie sięgnąć. Należy pamiętać, że sprzęt elektroniczny powinien znajdować się na samej górze bagażu. Podczas kontroli będziemy zobowiązani pokazać go strażnikowi, dlatego łatwiej będzie nam wyjąć dobrze zorganizowany i zapakowany sprzęt, niż wyciągać każdą rzecz osobno.

 

------------ Artykuł Zewnętrzny ------------

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.18400311470032