Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Biurko komputerowe i inne ergonomiczne sprzęty do biura

13.07.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Biurko komputerowe i inne ergonomiczne sprzęty do biura

Odpowiednio dobrane meble biurowe wpływają nie tylko na komfort pracy, ale też na zdrowie. Biurko komputerowe i inne elementy wyposażenia biura muszą być dostosowane do konkretnej pracy. Z kolei aktywne wyposażenie biura wpływa pozytywnie na efektywność pracy i pozytywne samopoczucie.

 
Meble biurowe muszą być wygodne i funkcjonalne. Powinny być dobrze dobrane, aby zapewniały komfortową pracę i miały dobry wpływ na zdrowie użytkownika, który spędza na miejscu kilka godzin dziennie. Biurka z regulacją wysokości, aktywne krzesła, czy też sprzęty treningowe są bardzo istotne w każdym biurze, ponieważ wpływają pozytywnie na zdrowie  i jakość wykonywanej pracy.


Biurko komputerowe z regulacją wysokości

Biurka komputerowe z regulacją wysokości są coraz częstszym wyposażeniem biura. Wszystko dzięki temu, że zaczynamy zwracać uwagę na ergonomię i komfort pracy. Wydawać by się mogło, że pozycja siedząca jest najbardziej komfortowa i zapewnia dużą wygodę, jednak nie jest ona najlepsza dla naszego zdrowia. Istotne jest bowiem częste zmienianie postawy przy pracy. Siedzący tryb życia sprzyja utrwalaniu negatywnego wzorca ruchowego, osłabia mięśnie i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na urazy. Zmiana pozycji podczas pracy zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, a także pozwala na uniknięcie bólu mięśni i stawów, które są spowodowane niezachowaniem zasad ergonomii podczas pracy. Człowiek, który pracuje na stojąco, spala też więcej kalorii, niż osoba pracująca w pozycji siedzącej. Taka praca może więc wpłynąć również na zachowanie szczupłej sylwetki. Ergonomiczne produkty do biura znajdziesz na stronie: https://www.ajprodukty.pl/.

 
Poza kwestiami zdrowotnymi biurko komputerowe z regulacją wysokości ma też inne zalety. Łatwo dostosować je do różnych użytkowników, szczególnie w sytuacji, gdy z jednego biurka korzysta więcej osób. Takie biurko docenią też osoby, które pracują w telemarketingu, czy też innych zawodach, które wymagają pracy głosem. Wszystko dzięki temu, że w trakcie mówienia na stojąco głos jest wyraźniejszy i zwiększa się objętość płuc. Biurko z regulacją wysokości jest też łatwe w obsłudze, a jego obsługa odbywa się za pomocą jednego przycisku.

 
Wybierz biurko dostosowane do swoich potrzeb


Biurko w pracy, w domowym gabinecie, czy też w pokoju ucznia, musi być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Ergonomiczne biurko z regulacją wysokości bardzo dobrze wpłynie na komfort pracy, ale istotne są też inne cechy. Na początku musisz sobie odpowiedzieć na pytanie – jak dużo czasu spędzasz przy biurku? Tylko dwie godziny, czy osiem godzin? Przy dłuższym czasie pracy musisz zwrócić szczególną uwagę na rozmiar, jakość i funkcjonalność biurka. Jeśli podczas pracy przy biurku masz przy sobie komputer stacjonarny lub laptop, a także potrzebujesz miejsca na dokumenty i akcesoria biurowe, musisz pamiętać o większym blacie biurka. Jeśli jednak nie potrzebujesz dużo miejsca, ponieważ korzystasz tylko z laptopa, możesz wybrać małe biurko, dzięki czemu zyskasz więcej miejsca w pomieszczeniu. Małe biurko zmieści się nawet w niedużym lokum, dzięki czemu zyskasz komfortowe miejsce do pracy.

 
Warto też zwrócić uwagę na kształt biurka. Prostokątne zajmują mało miejsca i są często stosowane w biurach typu open space oraz wszędzie tam, gdzie nie ma dużej powierzchni do zagospodarowania. Biurka prostokątne są łatwe w aranżacji, ponieważ można je w dowolny sposób umieszczać, a także rozdzielać stanowiska pracy za pomocą ścianek. Z kolei biurka narożne lub biurka w kształcie litery L dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach nieustawnych. Można ustawić je wszędzie tam, gdzie pomieszczenie spełnia kilka funkcji.  Czasem bywa tak, że środek sali musi pozostać pusty, bo są tam urządzane spotkania, a wtedy takie biurka będę najbardziej praktyczne. 

 
Nie bez znaczenia jest też design, jako że biurko musi pasować do wystroju wnętrza. Duża gama kolorów biurek sprawia, że z łatwością wybierzesz takie biurko, które łatwo wkomponuje się w otoczenie. Drewniane biurka, dąb sonoma, czy biurka nowoczesne ze szkła hartowanego idealnie wpasują się w wnętrze.
 
Aktywność fizyczna nie tylko po pracy

Aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i kondycję. Nie musimy już szukać wolnej godziny po pracy, aby uprawiać sport. Z powodzeniem można to robić również w miejscu pracy. Jak to zrobić? Nowoczesne meble biurowe zachęcają do aktywności. Są wśród nich biurka i stoły z regulacją wysokości, platformy balansujące, stołki siodłowe ergonomiczne, czy też maty robocze. Zwykłe krzesło możemy zamienić na stołek siodłowy, a nawet piłkę pilates, dzięki czemu zachowamy prawidłową postawę w trakcie pracy.

 
Biuro można też wyposażyć w bieżnię biurową i rower treningowy, aby zachęcić pracowników do aktywności. Takie sprzęty pozwolą zadbać o kondycję i sprawią, że czas spędzony w pracy będzie nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością. Możliwość ruchu w pracy jest dobra nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale też dla naszych komórek nerwowych, które lepiej pracują, kiedy jesteśmy aktywni. 
 
Nie można też zapomnieć prawidłowej akustyce, ponieważ jeśli jest zła, możemy mieć problemy ze skupieniem się podczas pracy. Hałas sprawia, że gorzej się koncentrujemy i jesteśmy zestresowani. Aby zadbać o akustykę, warto wyposażyć biuro w ścianki wygłuszające, ścianki działowe czy też panele ścienne, które poprawiają akustykę i wpływają pozytywnie na komfort pracy.
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.13341093063354