Wtorek, 26.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Sektory, w których warto szukać pracy marzeń

27.06.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sektory, w których warto szukać pracy marzeń

Od dawna wiadomo, że sukces w karierze, wysokie wynagrodzenie, perspektywy rozwoju to nie tylko obszary zależne od naszej determinacji, doświadczenia, wiedzy i kompetencji. Ogromny wpływ na jokes naszego życia zawodowego mają również branże, w jakich zdecydowaliśmy się działać. Poniżej przedstawione są te branże, które obecnie mogą być uznane za najlepiej traktujące pracowników, zarówno pod względem bariery wejścia, płacy oraz benefitów pozapłacowych. W których sektorach znajdziemy pracę marzeń?

Branża IT

Na pierwszy rzut branża nowoczesnych technologii, jaką jest IT. Branża IT to wyjątkowo szeroki sektor gospodarki, który w głównej mierze odpowiada za wytwarzanie, rozwój i utrzymywanie oprogramowania wszelkiego typu. Obecnie ciężko wyobrazić sobie firmę, która swojej aktywności nie opiera na działaniu systemów, programów i narzędzi IT. Branża IT zajmuje się właśnie dostarczaniem takich rozwiązań, a ze względu na ogromny popyt wciąż poszukuje nowych pracowników.


Programiści Java, Python czy JavaScript, Architekci infrastruktury IT, Testerzy oprogramowania, Menadżerowie projektów IT czy konsultanci SAP i ERP to tylko nieliczne ze stanowisk, które czekają na kandydatów głodnych wyzwań i wysokiego wynagrodzenia. 

Branża Budowlana

Branża budowlana dość niespodziewanie znalazła się w czołówce sektorów marzeń. Nic w tym jednak dziwnego. To branża, która potrzebuje nie tylko pracowników fizycznych, ale też inżynierów budownictwa, architektów czy projektantów. Obecnie gospodarka w Polsce jest ożywiana przez bardzo duże inwestycje budowlane. Stajemy przed sytuacją, w której dosłownie brakuje rąk do pracy.


Budownictwo to gwarancja wysokich zarobków i ciekawych wyzwań zarówno dla osób wykwalifikowanych i wykształconych, jak i tych, którzy preferują pracę fizyczną. 

Branża E-Commerce

Branża e-commerce to jeden z tych niewielu sektorów, który podczas pandemii koronawirusa zwiększył swój udział w rynku nawet o kilkaset procent. Obostrzenia i ograniczenia związane z realizowaniem stacjonarnych zakupów sprawiły, że duża część handlu i usług przeniosły się do sieci. To właśnie tam miliony złotych zostały wydane na reklamę, marketing, zaawansowane narzędzia analizy ruchu internetowego i tego typu rozwiązania. Branża E-commerce wciąż się rozwija, a co za tym idzie, możemy mieć pewność, że specjaliści w tej branży będą poszukiwani na coraz większą skalę. 


Kto może liczyć na dobrze płatną pracę w E-commerce? Osoby, które specjalizują się w marketingu internetowym, copywritingu, i wiele innych osób, które potrafią wykorzystać potencjał internetu do przyciągania nowych klientów.

Branża Fotowoltaiki 

Odnawialne źródła energii, to ostatnimi laty bardzo popularny temat, który przyciąga z jednej strony wielu klientów, a z drugiej stymuluje do rozwijania coraz to nowych biznesów związanych z tym sektorem. To bardzo ważne, by ludzie wiedzieli, jak niskim nakładem inwestycyjnym jesteśmy w stanie zrobić coś dla środowiska i oszczędzać przy okazji. 


Jakie produkty są oferowane w ramach branży energii odnawialnej? Przede wszystkim systemy fotowoltaiczne i panele solarne. Ale dodatkowo coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła. Dodatkowy argument przemawiający za wdrożeniem tych rozwiązań w swoich domach to znaczne dotacje, które są proponowane w ramach międzynarodowych programów ekologicznych. 


Jest to branża przyszłościowa, w której pracę znajdą zarówno kandydaci związani z handlem, osoby pracujące fizycznie, jak i osoby o projektowym zacięciu. Takie oferty pracy w Elblągu znajdziesz na Aplikuj.pl. Oczywiście niezbędna jest wiedza i kompetencje, ale ze względu na rozwój tej branży, firmy często inwestują w profesjonalne szkolenia i warsztaty, mające na celu zwiększenie świadomości pracowników. 
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.