Niedziela, 20.06.2021, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Koronawirus a wakacje 2021 – jak to ugryźć?

10.06.2021, 15:01:11 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus a wakacje 2021 – jak to ugryźć?

Wakacje zbliżają się do nas wielkimi krokami i czas już zastanowić się, gdzie spędzić tegoroczny urlop. Ze względu na szalejący koronawirus wyjazdy nie są już takie proste. Zagraniczne wakacje muszą być obecnie dobrze zaplanowanym projektem, który powinien być poprzedzony odpowiednim researchem. W tym tekście opowiemy Ci, jak przygotować się do urlopu poza granicami Polski.

1. Ubezpiecz się

Polisa turystyczna to podstawa, jeśli chodzi o zagraniczny wyjazd na wakacje. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie oraz ochronie swoich finansów, to znak, że ubezpieczenie jest czymś, czym powinieneś się zainteresować. Dowiedz się więcej o tym, jak wygląda ubezpieczenie od Covid-19 i miej pewność, że jesteś odpowiednio chroniony jeszcze przed tym, zanim spakuje walizki.

2. Czy trzeba się zaszczepić?

Obecnie szczepienie nie jest wymagane przez żaden kraj, będący atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnym dla Polaków. Musisz jednak wiedzieć, że osoby zaszczepione mogą cieszyć się dodatkowymi przywilejami w postaci braku konieczności wykonywania testów na obecność wirusa lub odbywania kwarantanny. Oczywiście przed wyjazdem dobrze byłoby, gdybyś upewnił się, jakie przepisy obowiązują w konkretnym kraju. 

3. Czy szczepienie ułatwi podróżowanie?

W pewien sposób tak, pod warunkiem, że osoba zaszczepiona będzie miała paszport szczepionkowy w postaci cyfrowej lub papierowej. Dzięki niemu będzie mogła korzystać z przywilejów, opisanych w poprzednim punkcie. Jeśli więc zagraniczne wakacje to coś, bez czego nie możesz się obejść, szczepionka i paszport potwierdzający jej przyjęcie są dla Ciebie obowiązkowe. 

4. Przestrzegaj lokalnych zasad

Jeśli już znajdziesz się w wymarzonym kurorcie poza granicami Polski, zadbaj o swoje bezpieczeństwo i przestrzegaj obowiązujących zasad. Pamiętaj, że za łamanie obostrzeń oraz praw związanych z koronawirusem możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności prawnej. Nie chcesz chyba skończyć urlopu z wielotysięczną grzywną? Miej też na uwadze, że ewentualne kary będą w innej walucie, a nie zawsze jest to dla korzystne dla osób, płacących w złotówkach.

5. Zrób sobie badania

Zanim wyjedziesz, upewnij się, że Twój stan zdrowia pozwala na tego typu wojaże. Pamiętaj też, że choroby współistniejące są bardzo ważnym czynnikiem w kontekście zakażenia koronawirusem. Jeśli więc cierpisz na coś, ale nie przyznasz się do tego przy podpisywaniu umowy, może czekać Cię kara oraz konsekwencje w postaci nieudzielenia pomocy ze strony ubezpieczyciela w sytuacji kryzysowej. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/choroby-wspolistniejace-a-koronawirus/435.html

6. Kieruj się zdrowym rozsądkiem

Żadne prawa, obostrzenia oraz regulacje nie będą skutecznie, jeśli ludzie nie zaczną kierować się zdrowym rozsądkiem. Niektóre z ograniczeń mogą wydawać Ci się bezsensowne, ale powinieneś wiedzieć, że nie zostały wprowadzone ot tak. W tym całym pozornym szaleństwie chodzi o to, by jak najmniejsza liczba osób zakaziła się koronawirusem i przenosiła go dalej. 

Jak widzisz, wyjazd podczas pandemii to nie lada wyzwanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania oraz przyjęcia do wiadomości istnienia ryzyka związanego z zagranicznym urlopem. Jeśli czujesz, że bardziej zależy Ci na spokoju, zastanów się nad wakacjami w kraju. W końcu mamy u siebie dostęp do morza i gór. Miej jednak na uwadze, że nawet podczas urlopu w Polsce powinieneś dbać o swoje bezpieczeństwo tak samo, jak przy wakacjach pod palmami.
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.