Środa, 3.03.2021, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Jakich mieszkań szukają single?

22.02.2021, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jakich mieszkań szukają single?

Posiadanie własnego mieszkania to jedno z marzeń wielu Polaków. Młode osoby często decydują się na zakup lub wynajem mieszkania, które da im poczucie niezależności. Współczesny singiel jest osobą samodzielną i zazwyczaj nie przywiązuje się do miejsca zamieszkania. W razie potrzeby jest gotowy zmienić miejsce swojego pobytu ‒ dlatego tak wiele młodych osób decyduje się początkowo na wynajem mieszkania.


Idealne mieszkanie dla singla jest dopasowane przede wszystkim do jego potrzeb. Charakteryzuje się przeważnie małym metrażem ‒ zazwyczaj są to kawalerki mające około 30 mkw. Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest salon z aneksem kuchennym oraz nieduża sypialnia. W przypadku singli prowadzących aktywne życie zawodowe i społeczne, konieczna jest dobra lokalizacja mieszkania oraz rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. Mieszkanie powinno znajdować się blisko miejsca pracy czy uczelni, lub gwarantować szybki dojazd komunikacyjny do tych miejsc.

Wygodna lokalizacja to lokalizacja w niedalekiej odległości od klubów, kawiarni, kin czy terenów rekreacyjnych. Dlatego dobrym wyborem jest centrum miasta lub jego bliskie sąsiedztwo. Ważnym kryterium przy wyborze mieszkania jest standard jego wykończenia. Urządzone mieszkanie nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów remontu, jest to więc ważny czynnik ekonomiczny, jak i praktyczny. Przeglądając  nowe mieszkania w Trójmieście w obido.pl, można zauważyć, że ceny za m² kawalerek czy mieszkań dwupokojowych ‒ które są najlepszym rozwiązaniem dla singli ‒ są najwyższe. Wpływ na to ma duży popyt na tego typu nieruchomości.


Mieszkanie dla singla ‒ wynajem


Młode osoby, zaczynające swoją karierę zawodową, zazwyczaj gotowe są podejmować szybkie decyzje, a także nie przywiązują się zbytnio do miejsca zamieszkania. Przygotowani są na zmianę pracy, co często wiąże się z koniecznością przeprowadzki. Umowa najmu zazwyczaj ma miesięczne wypowiedzenie, więc niezależnie od tego, jaki będzie powód zmiany miejsca zamieszkania można ją rozwiązać. Mieszkanie na wynajem ma ustalony czynsz oraz ewentualne opłaty za media, a właściciel odpowiada za sprawne działanie instalacji, czy ewentualne remonty, np. klatki schodowej w budynku. Mieszkanie jest zazwyczaj gotowe do wprowadzenia bez konieczności remontowania, czy poszukiwania mebli. Najem mieszkania ma także swoje wady ‒ to właściciel ustala w nim zasady, a każda zmiana w wyglądzie mieszkania wymaga jego zgody.


Mieszkanie dla singla ‒ kredyt


Własne mieszkanie oznacza niezależność. Jednak zakup mieszkania to ogromny wydatek, który przeważnie wiąże się z koniecznością zaciągnięcia kredytu czy posiadania oszczędności na wkład własny. Kupujący mieszkanie musi także pamiętać o kosztach kredytu, który musi samodzielne spłacać, co ogranicza możliwość gromadzenia kapitału na przyszłość. Jednak po spłaceniu zobowiązań mieszkanie przechodzi na własność, a własne mieszkanie można także w każdej chwili sprzedać lub wynająć, zyskując dodatkowe źródło dochodu. Zakup własnego mieszkania z jednej strony wiąże jego właściciela z danym miastem i ogranicza w ten sposób mobilność, co w przypadku singli jest ważną kwestią. Z drugiej strony daje poczucie bezpieczeństwa i niezależności.


Status singla to w wielu przypadkach stan przejściowy. To czas, w którym można posmakować wolności, decydowania o sobie. To także dokonała okazja, aby przygotować się na poważne wyzwanie, jakim jest dorosłe życie. Jednym z poważnych wyborów musi być zapewnienie sobie dachu nad głową. Odpowiednie mieszkanie dla singla musi wiązać się z jego możliwościami finansowymi i być jednocześnie funkcjonalne, wygodne oraz posiadać dobrą lokalizację.


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.19243001937866