Sobota, 16.01.2021, Imieniny: Marceli, Wlodzimierz, Bernard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

13.01.2021, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek cukrzycy?

Według statystyk około 10% społeczeństwa choruje na cukrzycę. Szacuje się, że w najbliższych latach liczba ta będzie stale rosnąć. Zdrowa dieta i regularna aktywność pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby, ale nie zapobiegają jej, dlatego warto także zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe na wypadek zachorowania. Sprawdź, ile zapłacisz za polisę dla cukrzyka.


 
Wyróżnia się dwa typy cukrzycy – najpopularniejszą typu II, kiedy organizm ma problem z wchłanianiem glukozy, oraz typu I, kiedy pojawia się problem z poprawnym funkcjonowaniem insuliny. Nieleczona może doprowadzić do śmierci, dlatego kluczowe znaczenie mają czas diagnozy, a także wprowadzenie odpowiedniego leczenia.


 
Ile wynoszą koszty leczenia cukrzycy?


Leczenie cukrzycy jest bardzo kosztowne. Pacjent musi regularnie odbywać wizyty u specjalistów, często prywatnie, badać się, a także stosować drogie leki. Cukrzycy są także częstszymi gośćmi w szpitalach, a ich wydajność zawodowa spada, co negatywnie przekłada się na wysokość zarobków. Osoby chorujące na cukrzycę typu I muszą zakupić także pompę insulinową, która kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Z kolei w przypadku choroby typu II niezbędna jest stała opieka dietetyka oraz stosowanie specjalistycznej diety.


Koszt leczenia cukrzycy może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie. Jeśli nie masz takich oszczędności na koncie, zdecyduj się na zakup polisy na wypadek zachorowania. Więcej informacji na ten temat znajdziesz np. tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-wypadek-cukrzycy/158.html.
 
Polisa na wypadek cukrzycy – co obejmuje?


W ofercie ubezpieczycieli cukrzyca traktowana jest jako poważne zachorowanie. Ochronę na wypadek zapadnięcia na nią proponuje np. Nationale Nederlanden. – Pomoc firmy to nie tylko wypłata świadczenia na leczenie, pomoc specjalistów czy badania, ale także bezgotówkowe wsparcie w postaci np. konsultacji lekarskich, darmowej wizyty pielęgniarki, dostępu do infolinii medycznej lub usługi assistance – wyjaśnia ekspert serwisu. Należy pamiętać, że zakres ubezpieczenia różni się w zależności od wybranego towarzystwa, np. w AXA cukrzyca typu I jest wpisana na listę wyłączeń odpowiedzialności. Jeśli zależy Ci na ochronie na wypadek zachorowania na cukrzycę, przed podpisaniem umowy koniecznie sprawdź OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia

Cena za ubezpieczenie od zachorowania na cukrzycę


Polisa dla cukrzyków ma zapewnić im poczucie bezpieczeństwa po zachorowaniu. Jednak aby nie przepłacać za składki, warto porównać ich ceny w internetowym kalkulatorze ubezpieczeń dostępnym np. tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl.


Wysokość składki zależy od Twojego wieku, sposobu życia i wykonywanego zawodu, a także sumy gwarantowanej oraz zakresu ochrony. Ceny wahają się od kilkudziesięciu, jak np. w TU Zdrowie, gdzie za polisę zapłacisz zaledwie 42 zł, do kilkuset złotych, jak np. w INTER Ubezpieczenia, gdzie składka wynosi 245 zł. Wybierz taką ofertę, która nie obciąży Twojego domowego budżetu, a jednocześnie zapewni Ci odpowiednie wsparcie na wypadek wystąpienia cukrzycy.
 

Pamiętaj, że w przypadku cukrzycy liczy się czas. Możesz go „kupić”, wybierając odpowiednie ubezpieczenie. Fachową pomoc otrzymasz od razu, co ma ogromne znaczenie dla sukcesu leczenia. Sprawdź już dziś dostępne oferty!
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.20708107948303