Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Nie tylko okręg. Zobacz, w jakim kształcie są baseny stelażowe

04.05.2020, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nie tylko okręg. Zobacz, w jakim kształcie są baseny stelażowe

Współcześnie producenci oferują nam bogatą ofertę basenów przydomowych, co powoduje, że wybór najlepszego basenu może okazać się sporym dylematem. Basen stelażowy wyposażony w metalową ramę to doskonałe rozwiązanie. Baseny ogrodowe tego typu można użytkować na wszelkiego rodzaju działkach oraz ogrodach rekreacyjnych. Jedną z ważniejszych kwestii podczas zakupu jest kształt basenu, który decyduje o tym, w jaki sposób możemy z niego korzystać. 

W jakich kształtach mogą być baseny stelażowe? 

Zazwyczaj, kiedy myślimy o basenach ogrodowych, to najczęściej kojarzymy je z okrągłym kształtem. W basenach ogrodowych rozporowych konstrukcja utrzymuje się dzięki wodzie rozpierającej boczne ścianki – są one okrągłe bądź owalne. Inaczej przedstawia się basen stelażowy, wyposażony dodatkowo w metalowe wsporniki, które zapewniają lepszą stabilność konstrukcji, a także większe możliwości. Baseny stelażowe są dostępne zarówno w okrągłej wersji, jak i w prostokątnym kształcie. Oznacza on różne właściwości basenu, które musimy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy zainwestować w idealny basen na działkę.

Basen stelażowy okrągły czy prostokątny – jaki wybrać? 

Baseny stelażowe ogrodowe można podzielić ze względu na materiał wykonania, rozmiar oraz kształt. Liczba rozwiązań, jakie oferują nam producenci, z jednej strony pozwala na wybór odpowiedniego sprzętu, a z drugiej niesie ryzyko dobrania niefunkcjonalnego basenu ogrodowego. Zastanówmy się w takim razie, jakiego rodzaju kształty basenów przydomowych są najbardziej funkcjonalne i które sprawdzą się w naszej przestrzeni ogrodowej. Nie bez znaczenia pozostaje także marka produktu. Dużym zainteresowaniem cieszą się baseny stelażowe Intex, które znajdziemy m.in. w sklepie Dollo. Cechują się wysoką jakością, bogatym wyborem rozmiarów i kształtów oraz atrakcyjną ceną. Jak wskazują opinie użytkowników, w rankingu tego typu produktów znajdują się także baseny stelażowe Bestway.
 

Basen stelażowy okrągły 
 

Najczęściej spotykane w przydomowych ogródkach są baseny o okrągłym kształcie. Tego typu produkt sprawdzi się bez względu na to, czy decydujemy się na konstrukcję stelażową czy też na basen rozporowy. Powodem popularności okrągłych basenów jest przede wszystkim  ich cena. Jest znacznie niższa niż w przypadku basenów prostokątnych stelażowych. Dodatkowo baseny ogrodowe tego typu łatwiej jest napełnić wodą z powodu mniejszych rozmiarów, a dzięki okrągłemu kształtowi może pomieścić się w nich więcej osób niż w basenie prostokątnym. Okrągłe baseny idealnie sprawdzają się do organizacji przydomowych imprez. Możliwość ochłodzenia się w wodzie w letnie dni w towarzystwie rodziny lub dobrych przyjaciół jest idealną alternatywą dla tradycyjnych spotkań przy grillu.
 

Basen stelażowy prostokątny
 

Baseny stelażowe w prostokątnym kształcie są wybierane rzadziej, ale dają większe możliwości. Doskonale nadają się jako pierwszy basen dla tych, którym zależy na aktywnym wypoczynku w formie pływania. Baseny prostokątne dają możliwość pływania wzdłuż. Są też większe niż baseny o okrągłym kształcie, a więc pozwalają na intensywniejszy wysiłek fizyczny i lepsze doznania podczas wypoczynku. Warto jednak wiedzieć, że są one droższe niż okrągłe baseny. Jednak jeśli zależy nam na tym, aby spędzać wolne chwile w sposób jak najbardziej aktywny, warto poświęcić nieco więcej środków.
Basen stelażowy. Rozmiary — jakie najlepsze?
 

Większość z nas chciałaby mieć w swoim ogrodzie duży basen, który daje mnóstwo rozrywki podczas pływania. Jednak pamiętajmy o tym, iż im większy basen, tym większa cena, co nie zawsze da się pogodzić z codziennymi wydatkami. Podstawą wyboru właściwych rozmiarów basenu stelażowego jest dobranie wielkości nie do naszych osobistych wymagań, ale przede wszystkim do możliwości terenu, na jakim ma się znajdować. Ogrody przy naszych domach są różnie zagospodarowane i nie w każdym znajdzie się miejsce na duży basen stelażowy.  Jego rozmiar uzależniony jest także od tego, ile osób będzie z niego korzystało. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim liczebność naszej rodziny. Każdemu z nas należy na tym, aby wszyscy domownicy mogli wspólnie swobodnie korzystać z basenu. Pamiętajmy także o zapraszanych gościach. Jest to niezwykle ważne, gdy często organizujemy spotkania towarzyskie w naszych ogrodach.


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.