Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Jak schudnąć bez wychodzenia z domu? Pomyśl o diecie online

29.04.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak schudnąć bez wychodzenia z domu? Pomyśl o diecie online

Zgubienie dodatkowych kilogramów wymaga systematycznego wychodzenia na siłownię i godzin treningu. A gdyby tak okazało się, że można zgubić kilogramy o wiele prościej, często bez wychodzenia z domu?
 

Ruch jest ważny, ale nie najważniejszy
 

Od wielu lat w sieci krąży dość mylny i krzywdzący mit, jakoby tylko wysiłek fizyczny miał pozwolić schudnąć. Obecnie, kiedy kwestia chudnięcia została już bardzo dokładnie przeanalizowana przez naukę, wiemy, że przynajmniej w części jest to mit. Okazuje się bowiem, że równie ważne (a może i ważniejsze) jest dobre odżywianie. Tutaj z pomocą przychodzi dieta online.
 

Skończyły się już czasy, kiedy kolejki do dietetyka potrafiły zablokować plan odchudzania na kilka tygodni, a czasem nawet i miesięcy. Dobry dietetyk online, którego rekomenduje wiele osób, na przykład Michał Wrzosek, bez trudu jest w stanie ułożyć plan treningu idealnie dopasowany pod użytkownika w krótkim czasie. A to wszystko bez kolejek, wprost na maila.
 

Nie warto zdawać się na ogólnodostępne diety. Dla wielu osób ich stosowanie może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Wystarczy, że korzystająca z takiej diety osoba ma na przykład nietolerancję na jakiś pokarm, a jednak decyduje się go przyjmować, bo w diecie napisano, że jest on zdrowy. Jest to wręcz działanie na swoją szkodę.
 

Każdy przypadek jest inny
 

Chorujesz na cukrzycę? A może od lat borykasz się z zespołem jelita drażliwego czy Hashimoto? To tylko kilka z przesłanek, które dość jasno sugerują, by postawić na indywidualną dietę online. Zresztą, czasem wystarczy po prostu chęć jedzenia smacznie.
 

Dieta nie zawsze jest równoznaczna z koniecznością jedzenia wielkiego talerza sałaty i patrzeniu z żalem na to, co jedzą inni. Dobrze dopasowana dieta online nie tylko przyniesie korzyści zdrowotne, ale będzie też przyjemnością dla naszego podniebienia.
 

Warto poruszyć też kwestię zdrowia. Przyjmuje się, że poprawne dopasowanie diety powinno być poprzedzone wykonaniem choćby podstawowych badań. Dobry dietetyk online także powinien na to zwrócić uwagę. 
 

Gdy na przykład okaże się, że pacjent ma na przykład zbyt niskie stężenie hemoglobiny, to dobrze jest przeprowadzić badania uzupełniające i wprowadzić do diety szpinak. Tyle że te informacje nieczęsto są podane w darmowych, ogólnodostępnych dietach. Rodzi to pewne niebezpieczeństwo, które personalizowana dieta online ogranicza niemal do zera.
 

Dieta to jedno. A ćwiczenia?
 

Nie zawsze możemy wyjść z domu na przykład na siłownię czy pobiegać. Polacy powoli uczą się ćwiczyć w domu, jednak często są to po prostu zestawy ćwiczeń z sieci, które wykonuje się nam najwygodniej. Nie są one ukierunkowane.
 

Inne zestawy ćwiczeń powinno wykonywać się na otyłość brzuszną, a inne zalecane są przy innych rodzajach otyłości lub przy chorobach współistniejących. Można powiedzieć, że układanie diety online powinno nie tylko zawierać wiele porad z zakresu dietetyki, ale także i zalecanych ćwiczeń.
 

Wbrew obiegowej opinii, ćwiczenia w domu nie wymagają półprofesjonalnej siłowni. Dobry dietetyk online zdaje sobie z tego sprawę i świetni wie, że często wystarczy zwykła mata, a nawet poprawnie ustawione krzesło i praktyczne wskazówki.
 

Czasem dobrze jest zaczekać
 

Wiele osób chciałoby osiągać wymarzone efekty już po kilku dniach, co najwyżej tygodniach. Dieta online i gubienie kilogramów, to jednak proces długofalowy. Oczywiście, można wytracić zbędne kilogramy szybciej, jednak wtedy znacząco wzrasta ryzyko wystąpienia efektu jojo.
 

Właśnie dlatego lepiej jest dać sobie czas i zrezygnować z radykalnych głodówek oraz ocierających się o sport wyczynowy planów treningowych. Tego typu działania mogą często przynieść o wiele więcej złego niż dobrego. Naciągnięcie mięśni czy wypłukanie z organizmu dobroczynnych bakterii zamieszkujących nasze jelita to najlżejszy wymiar kary.
 

Plan dietetyczny online często składa się z etapów, które można porównać do pokonywania kolejnych schodków. Idzie się wygodniej, gdy wykonujemy krok za krokiem, a nie wtedy, gdy sadzimy wielkie susy. Trudniej też wtedy o kontuzje czy upadki. To kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na dietę online. Paradoksalnie, w odniesieniu do odchudzania, czasem dłużej znaczy lepiej.
 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.